גג עמוד ועידת הצפון 2017

שלמה בוחבוט: "כשיש עודפי הכנסה צריך להשקיע אותם בחינוך ובריאות"

בפאנל ראשי עיריות בוועידה לעסקים וצמיחה בצפון של "כלכליסט", אמר ראש עיריית בית שאן כי "משקיעים יבואו אם הממשלה תשקיע בצפון ונחזור לתקופה של 38% סיוע לחברות הייטק ותעשייה"

אסנת ניר 13:2728.03.17

"אנו מדינה שאינה עובדת לפי תוכנית. אם היינו עובדים כפי שעובד השלטון המקומי, אותו אוהבים לתקוף, היינו מתנהלים נכון יותר - אם נשאר עודף הכנסה צריך להשקיע בשני דברים חשובים: בריאות וחינוך. כך נפחית את העוני בישראל", כך אמר בצהריים (ג')  ראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט בוועידה לעסקים וצמיחה בצפון של "כלכליסט".

 

בפאנל ראשי הערים השתתפו גם סימון אלפסי ראש עיריית יוקנעם ורפאל בן שטרית ראש עיריית בת שאן.

  

בוחבוט הזכיר את המלחמה על החינוך המקצועי בין משרד הרווחה לחינוך: "מדוע משרד הרווחה צריך לפתוח בתי ספר מקצועיים? אחת הבעיות הקשות שאיתן מתמודד התעשייה כיום היא היעדר ידיים מקצועיות. לאלו שאין בגרות לא דואגים - שילכו ללמוד מקצועות טכנולוגים".

 

אלפסי, ראש עיריית יוקנעם, הסכים כי התקציב צריך להיות מיועד לבריאות וחינוך והוסיף כי יש להשקיע בפיתוח חברות באזור. גם לדבריו השקעה בחינוך צריכה להיות צו השעה.

מימין: המנחה אדריאן פילוט, סימון אלפסי ראש עיריית יוקנעם, רפאל בן שטרית ראש עיריית בית שאן ושלמה בוחבוט ראש עיריית מעחות תרשיחא מימין: המנחה אדריאן פילוט, סימון אלפסי ראש עיריית יוקנעם, רפאל בן שטרית ראש עיריית בית שאן ושלמה בוחבוט ראש עיריית מעחות תרשיחא צילום: עמית שעל

 

אלפסי הוסיף, כי "התוכנית להתחדשות עירונית משאירה מאחור שכונות ותיקות רבות אותן צריך לשפץ ולשפר. אנו מקדמים בנייה בקצב מטורף ויזמות. כל דבר לצמצום הבירוקרטיה הוא חשוב והשלטון המקומי עושה כל שעל ידו".

 

בהתייחס לקשיים בירוקרטיים שמכבידים על הפיתוח, אמר אלפסי: "קשה להילחם בבירוקרטיה. אני מיישם עכשיו תוכניות מלפני 10 שנים. אנחנו בונים את פארק התעשייה שתוכנן ב-1985 והקמת שכונות חדשות".

 

בן שטרית אמר כי "משקיעים יבואו אם הממשלה תשקיע בצפון ונחזור לתקופה של 38% סיוע לחברות הייטק ותעשייה ושיווק מגרשי תעשייה. במצב כזה אני בטוח שתעשייה איכותית תגיע לצפון".

 

בן שטרית התייחס לתוכנית לפיתוח הצפון של רה"מ ושר האוצר כחלון: "אני פה רק 3 שנים וכבר הספקנו להחליף 4 שרי פנים. מדובר בסכום אסטרונומי של 15 מיליארד שקל לפיתוח הצפון. זו  תוכנית אסטרונומית שיכולה לעשות שינוי, אבח אני עדיין לא רואה את זה קורה. עם זאת, אם המדינה תיקח את הצפון בידיים נראה תוכנית התפתחות משמעותית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x