גג עמוד ועידת הצפון 2017

ועידת הצפון

נשיא התעשיינים: "ראש עיריית חיפה פופוליסט, אל תקימו שם מפעלים"; יהב: "עסקן קטן"

שרגא ברוש התייחס בוועידת הצפון של כלכליסט למאבקו של יונה יהב להוצאת מכל האמוניה מחיפה; לדבריו, "להוציא ילדים מבתי ספר להפגין זה פופוליזם"; יהב: "הוא מטיף מוסר ליותר ממיליון תושבים"

אסנת ניר 11:3828.03.17

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, תקף היום בוועידה לעסקים וצמיחה בצפון של "כלכליסט" את ראש עיריית חיפה, יונה יהב, שפעל לסגירת מכל האמוניה בעיר. לדברי ברוש, "אל תלכו למקום עם ראש עיר שפועל מפופוליזם. אל תהיו שם. אי אפשר לפנות מכל אמוניה בלי לפתור את הבעיה ולהחליט איפה מקימים את המכל הבא. בתי חולים, חדרי ניתוח, חדרי קירור - כל אלו לא חיים בלי אמוניה. אני מאוד מקווה שתוך שלוש שנים יקום מפעל בנגב. להוציא ילדים מבתי ספר להפגין זה פופוליזם ואל תלכו להקים מפעל במקום עם ראש עיר כזה".

  

לדברי נשיא התעשיינים, "אני יכול לייעץ לחברי באולם התוהים איפה להקים עסקים, למצוא מקום עם ראש עיר מחויב עם מעט פופוליזם ורצון לעשייה". הוא הוסיף כי "בנצרת עילית יש ראש עיר כזה. צריך להקים עסק במקום בו יש גב אינסופי".

 

שרגא ברוש שרגא ברוש צילום: עמית שעל

ברוש ציין כי "כשהפקידים חוששים, גם אם רוצים לסייע במתן אישורים, הם אינם יכולים לעשות זאת אם אין ראש עיר שמסייע לרגולציה והבירוקרטיה".

  

לדבריו, "אני מאוד מודאג מהמשפט סטארט-אפ ניישן - הוא עושה לנו כבוד ושם, אבל מספק מעט מאוד מקומות עבודה. צריך לדאוג לעתידה של ישראל, והמדינה לכל אורך העשייה שלה שינתה כיוון, מתעשיית תפוזים לתעשיית ידע. בואו נדאג לסייע לתעשיינים, לקחת סטארט-אפ ולהפוך אותו למפעל, למקום שמספק מקומות תעסוקה. להביא אנשים להשקיע בתעשייה ולא רק בהייטק".

 

ברוש אמר כי "כדי לשמור על צמיחה צריך לספק 70 אלף מקומות עבודה בשנה, באמצעות הגדלת הפריון והחינוך הטכנולוגי. משוכנע שאפשרי ואם הכיוון ישאר נגיע לשם". 

 

בתגובה מסר יהב כי "העסקן הקטן מרמת גן מטיף מוסר ליותר מלמיליון תושבים בחיפה ובצפון. מדובר באחד המייצגים הכושלים בכל הזמנים של התעשייה הישראלית המפוארת. מי שלא השכיל להבין שאין תעשייה ללא חברה וללא שמירה על ביטחונה, ראוי שיניח את המפתחות. ברוש הוכיח שוב שאסור להפקיר את הצפון בידיו של עסקן קטן מרמת גן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x