גג עמוד כנס מדדים 2017

שקד: ההישג של מובילאיי לא היה מתאפשר אם היתה רגולציה בהייטק

שרת המשפטים בכנס מדדים 2017 של כלכליסט בשיתוף קסם מדדים: "הגזמנו. צריך להוריד את עומס הרגולציה. לתזזית הרגולציה יש מחיר כבד". שקד קראה גם להקל את הרגולציה על עסקים קטנים ובינוניים

משה גורלי 10:1514.03.17

 

 

"אני מניחה שאם היו מבצעים מדד של הרגולציה בישראל על עסקים, היינו מגלים שהמדד הזה, בניגוד אולי למדדים אחרים, נמצא במגמת עליה מתמדת, והוא לא מגלה סימני התעייפות. מדד הרגולציה על עסקים בישראל נמצא בשיא של כל הזמנים. האם זה דבר טוב? אני סבורה שלא", כך לפי שרת המשפטים איילת שקד בכנס מדדים 2017 של כלכליסט בשיתוף קסם מדדים.

  

שקד ציינה שההישג של מובילאי לא היה מתאפשר אלמלא הרגולציה בתחומי ההייטק והייצוא כמעט אינה קיימת. "הגזמנו. צריך להוריד את עומס הרגולציה. לתזזית הרגולציה יש מחיר כבד", אמרה, "זו לא גזירה הרת גורל אלא מדיניות שניתן לשנות".

שרת המשפטים איילת שקד שרת המשפטים איילת שקד צילום: אוראל כהן

 

שקד שיבחה את פסק הדין של בית המשפט העליון בעניין בזק – אלוביץ שחיזק את שיקול הדעת העסקי של חברות. "השופט עמית עם השופטים סולברג וברון, הכריע כי כלל "שיקול הדעת העסקי" חל גם במשפטנו. לפסק הדין השלכות מרחיקות לכת. המשמעות היא, שכעת ברור, שכאשר דירקטוריון של חברה פועל באופן מקצועי וענייני, ללא ניגוד עניינים ובתום לב, בית המשפט לא יתערב בשיקול דעתו. ואכן, לבית המשפט אין יתרון מובנה בניהול עסקי החברה והוא לא צריך להתערב בהחלטות עסקיות. אני קוראת גם לרגולטורים לאמץ קו זה. הרגולטורים צריכים לפעול לא רק כאינסטלטורים המשחררים סתימות אלא גם כמדענים שממציאים המצאות. לרגולציה יש כוח לפתח כלים חדשים ולפתוח בפני העולם העסקי תחומים חדשים. אני מצפה מהרגולטורים להשתמש בכוח הזה, ולקדם רגולציה שתיקח את השוק קדימה ותסייע לו להתפתח".

 

שקד קראה להקל את הרגולציה על עסקים קטנים ובינוניים שלהבדיל מגדולים מתקשים לעמוד בעלויות: "אני קוראת לרגולטורים לשתף פעולה בעניין הזה ולקדם רגולציה ייעודית, המותאמת לעסקים קטנים ובינוניים; רגולציה כזו צריכה להידרש לכל היבטי הפעילות שלהם, להקל עליהם ולסייע - כבר משלב הקמת העסק והרישוי, אולם גם לאחר מכן, בהיבטים של מימון וכוח אדם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x