ועידת ישראל דובאי

"אני חולמת להקים משרד ממשלתי למיתוג של ישראל"

כך לדברי ג'ואנה לנדאו, מנכ"לית VIBE ישראל בוועידת ישראל דובאי הראשונה. לדבריה, "איחוד האמירויות היא אחת המדינות שמשקיעות במיתוג אסטרטגי ושיווק של מה שיש למדינה שלהם להציע. מאמץ כזה הוכח כמקדם של כלכלה וגאווה לאומית"

סופי שולמן 13:1925.11.20

 

 

"לפני עשר שנים ראיתי סרטון שינה את חיי. בוויסאו קבוצת אמריקאים תיארה את הבתים הדימיוניים שלהם ברחבי העולם, אחת המדינות הייתה ישראל. הם דמיינו שבאיטליה אנשים אוכלים ספגטי באווירה ביתית וחמה, בברזיל הם שיחקו כדורגל ורקדו סמבה ואילו בישראל היה תיאור שונה לגמרי - זה לא היה בית, אלא מתקן צבאי עם גברים דתיים ללא נשים. הייתה אווירה מאוד קשה ואף אמריקאי לא רצה לחיות שם", כך פתחה ג'ואנה לנדאו, מנכ"לית VIBE ישראל את דבריה בועידת ישראל דובאי הראשונה.

 

"הייתי בשוק, כי הבית שלי והמדינה שלי שונים בתכלית במציאות. החלטתי לסגור את העסק שלי והקמתי את VIBE ישראל, ארגון ללא מטרת רווח לקידום התדמית של ישראל בעולם. הפכנו בעשור האחרון למומחים לשיפור התדמית של ישראל בעולם - הבאנו יוטיוברים ואושיות אינסטגרם לישראל, יצרנו יותר ממיליארד אזכורים חיובים של ישראל ברשתות החברתיות. אנו עובדים בשיתוף עם בית הנשיא לקידום ישראל וסיפורה בעולם.

 

ג'ואנה לנדאו, מנכ"לית Vibe ישראל ג'ואנה לנדאו, מנכ"לית Vibe ישראל צילום: אוראל כהן

 

"ישראל, בדיוק כמו איחוד האמירויות הוא מקום מפגש בין מזרח למערב, חדש פוגש ישן ואנשים חיים במגוון של סגנונות שונים. הבית מלא באנשים הרפתקניים ויזמיים, הבית שלנו מלא באנשים יצירתיים, אנחנו חולמים אופטימים וגם אנשי ביצוע. אנחנו קלים, מזמינים ונוחים כקהילה. רוב הסיכויים שתוזמנו לארוחה משפחתית.

 

"את העסקים לא עושים עם חברות או מדינות, אלא עם אנשים. לכן כל כך משמח לראות שההנהגה שלכם הבינה את חשיבות ההקמה של משרד ממשלתי למיתוג של איחוד האמירויות. כך איחוד האמירויות הפכה לאחת המדינות שמשקיעות במיתוג אסטרטגי ושיווק של מה שיש למדינה שלהם להציע. מאמץ כזה הוכח כמקדם של כלכלה וגאווה לאומית. ככל שהתחרות תתגבר עכשיו בעולם בגלל המשבר בעולמי בצל הקורונה, יש לו חשיבות גדולה יותר.

 

"גם עבור ישראל אני חולמת על הקמת משרד כזה למיתוג. זה יעבוד רק אם יהיה שיתוף פעולה. במחצית השנה האחרונה עבדנו עם משרד התעשייה ונציגים מהקהילה העסקית כדי לגבש מיתוג לישראל ולקדם השקעות זרות במדינה ומסחר".

 

לאחר דבריה הזמינה לנדאו לבמה את מאי אלבאדי, פודי אמירתית שלומדת עברית ועובדת בימים אלה על ספר בישול בשם ״kosherati” עם מתכונים לאוכל כשר.

 

אלבאדי, בעלת מניות בחברה המשפחתית the albadie group פנתה לקהל עם דברי ברכה בעברית כמעט נטולת מבטא. ״ברוכים הבאים לאיחווד האמירויות, מדינת האהבה והשלום בה העמים והגזעים מתאחדים כדי ליצור מציאות של תקווה ואופטימיות. האנשים באיחוד האמריויות הם ידידותיים ושלווים שחפצים בטובת האנושות״, אמרה.

 

x