ועידת הכלכלה והתעשייה

שלומי בסון: "החזון שלי - להפסיק להתעסק עם דלקים פוסיליים ולעבור לאנרגיות מתחדשות"

מ"מ מנכ"ל בזן אמר את הדברים בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט, בשיתוף בזן; לדבריו, "ביו דלקים זה תחום מתפתח, ואנחנו רוצים להיות חלק מאלה שעם המוח היהודי יביאו את הבשורה"

שירות כלכליסט 11:2805.02.20

 

 

"המטרה היא להגיע למצב בו הדלק הפוסילי כבר לא רלוונטי"; כך אמר היום (ד') שלומי בסון, ממלא מקום מנכ"ל בזן, בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט בשיתוף בזן. "אנחנו מאמינים שהעתיד נמצא באנרגיות המתחדשות", המשיך. "בתחום הזיקוק, המימן הוא האנרגיה החדשה: נקייה, היא בריאה וכאנרגיה להנעת רכבים היא העתיד של העולם בתחום התחבורה".

 

 

שלומי בסון שלומי בסון צילום: יריב כץ

 

בסון המשיך והסביר כי "בתחום הפטרוכימיה אנחנו מדברים על כלכלת מיחזור: הפלסטיק, במקום שיהיה מנפט גולמי, יהיה מתאים של עץ. ישנה עלייה בצריכת האנרגיה בעולם, אך גם יש מגמה של מעבר לאנרגיות מתחדשות. מגמות אלו משנות את בזן, שתהפוך להיות חברת NEG (או New energy generation)".

 

לפי בסון, "ביו דלקים הוא תחום מתפתח, ואנחנו רוצים להיות חלק מאלה שעם המוח היהודי יביאו את הבשורה. בנושא מחזור וביו פלסטיק הכוונה שלנו היא להוביל בתחום. כולנו שומעים ורואים מה קורה ומדברים על הדברים האלה. אנחנו זכינו במכרז של רשות החדשנות בפיתוח טכנולוגיות איכות סביבה. יש לנו ניסיון של למעלה מ-1000 פרוייקטים כאלה, גם בתחום הסייבר ואנרגיות מתחדשות.

 

"בזן שמה לעצמה כמטרה להוביל את הטכנולוגיות בתחום האנרגיה והקמנו מערך חדשנות כדי לקדם יזמות. פיתחנו חומרים בתחום הפלסטיקה, כמו פלסטיק אוגר אנרגיה שלוקח את האנרגיה ומשחרר אותה בלילה ומחמם את המים, ופלסטיק שמאריך חיי מוצר מדף של מזון שיכול למנוע בזבוז. אנחנו משקיעים בביג דאטה וגם במיחזור במסגרת מאגד Circle עם גופי תעשייה ואקדמיה נוספים. העתיד שלנו הוא עכשיו".

x