גג עמוד ועידת פריז

ועידת פריז

מייסדת קורטיקה: "במקום אלגוריתם חדש - לחקות את המוח"

קרינה אודנייב באמרה בוועידת כלכליסט בפריז כי בעתיד הקרוב יהיו לנו רחפנים תבוניים ומכוניות אוטונומיות. לדבריה, "הדבר הבא הוא לא למידה עמוקה או בינה מלאכותית כללית אלא אוטונומוס AI שיבין איך המוח עובד"

עומר כביר 18:0902.10.18

"העולם צריך בינה מלאכותית (AI) חדשה ומתקדמת יותר, שיכולה ללמוד בעצמה ולהתאים עצמה לשינויים בזמן אמת", כך אמרה מייסדת קורטיקה קרינה אודנייב, שהחברה שהקימה מפתחת בדיוק בינה מלאכותית כזו, בוועידת "כלכליסט" בפריז.

 

"האם יהיו לנו מכוניות מעופפות בעתיד הקרוב?", שאלה אודנייב בפתח דבריה. "כנראה שלא, אבל בטוח שיהיו לנו מכוניות אוטונומיות, רחפנים תבוניים ועוד. העולם עובר במהירות לדברים אוטונומיים, ופלטפורמות קיימות כבר מייצרות כמויות עצומות של מידע.

 

 

 

"בשנים האחרונות חוקרים החלו להשתמש בלמידה עמוקה כדי לבצע משימות שקודם בוצעו ידנית. אלגוריתמים אלה זכו להצלחה גדולה, למשל כשווטסון של יבמ ניצח בג'פרדי. אך זה מחייב כמות גדולה של פעילות אנושית באמצעות יצירת מידע מתויג. זו בינה מלאכותית שטובה רק למשימות ספציפיות. חוקרים רבים סבורים שהשלב הבא הוא בינה מלאכותית כללית. אבל אין באמת דבר כזה. המוח משתמש בסוגים שונים של בינות כדי להתמודד עם משימות יומיומית – בינה מתמטית, פרסונלית ועוד, שפועלות ביחד.

 

 

מייסדת קורטיקה קרינה אודנייב מייסדת קורטיקה קרינה אודנייב צילום: אוראל כהן

 

"הדבר הבא הוא לא למידה עמוקה או בינה מלאכותית כללית. אלא מה שאנחנו מכנים אוטונומוס AI. המטרה היא לבצע הנדסה הפוכה למוח ולהבין איך הוא עובד. במקום להמציא אלגוריתים חדש, אנו מנסים לחקות את פעילות המוח.

 

באמצעות ניתוח מוח של עכבר יצרנו מודל מתמטי של בינה מלאכותית גנרית ואוטונומית, יעילה וקלה לפריסה רחבה. כדי לחזות, צריך להבין את ההקשר של המצב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x