סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
האיגוד הראשון באקטיוויז'ן בליזארד: צוות QA של "קול אוף דיוטי"

עשרות עובדים ביקשו מהחברה להכיר באיגוד החדש, "ברית עובדי המשחקים". העובדים שובתים זה חמישה שבועות במחאה על סיום העסקתם של 12 עובדי קבלן. מרבית עובדי תעשיית הגיימינג אינם מאוגדים, אך התביעה שהוגשה נגד אקטיוויז'ן בליזארד בחודש יולי הפנתה זרקור לתנאי העבודה של אנשי החברה

34 עובדי בקרת איכות (QA) ברייבן סופטוור (Raven Software) - סטודיו מבית אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard) - הודיעו בסוף השבוע על הקמת איגוד עובדים. זאת לאחר שהעובדים פתחו בשביתה לפני כחמישה שבועות במחאה על סיום העסקתם של 12 עובדי קבלן בסטודיו. רייבן הוא אחד מאולפני המשחקים המפתחים את משחק היריות "קול אוף דיוטי: וורזון" (Call of Duty: Warzone). האיגוד, העונה לשם "ברית עובדי המשחקים" (Game Workers Alliance או GWA), תובע הכרה רשמית מאקטיוויז'ן בליזארד.
"אני גאה להצטרף לרבים מחבריי העובדים להקמת האיגוד שלנו, ברית עובדי המשחקים", מסרה בקה אייגנר (Becca Aigner), טסטרית QA ברייבן, בהודעה לתקשורת. "בתעשיית הגיימינג, ובפרט בצוות ה-QA של רייבן, ישנם אנשים מלאי תשוקה לעבודתם ולתוכן שהם יוצרים. אנחנו רוצים לוודא כי התשוקה של העובדים הללו משתקפת במקום העבודה ובתוכן שאנחנו מייצרים. האיגוד שלנו מאפשר לקולות שלנו להישמע על ידי ההנהגה".
בשבוע שעבר הודיעה מיקרוסופט כי היא תרכוש את אקטיוויז'ן בליזארד תמורת 68.7 מיליארד דולר - העסקה הגדולה ביותר אי פעם בתעשיית הגיימינג, וכן הגדולה ביותר בתולדות מיקרוסופט. יצרנית האקסבוקס מסרה כי לאחר שתושלם הרכישה, היא תהיה השחקנית השלישית בגודלה בעולם המשחקים לפי הכנסות - מאחורי טנסנט (Tencent) וסוני. העסקה צפויה להיחתם בתוך 18 חודשים.
1 צפייה בגלריה
קול אוף דיוטי של אקטיוויז'ן
קול אוף דיוטי של אקטיוויז'ן
קול אוף דיוטי של אקטיוויז'ן
(בלומברג)
האיגוד החדש הוקם בתמיכת איגוד עובדי הטכנולוגיה האמריקאי (Communications Workers of America, CWA). לאורך השנים אנשי QA באקטיוויז'ן בליזארד עבדו שעות ארוכות תמורת שכר נמוך מהממוצע בתעשיית הגיימינג, שבה מרבית העובדים כלל אינם מאוגדים. רבים נדרשים לעבוד בלוחות זמנים צפופים כדי לשחרר משחקים חדשים בפרקי זמן קצרים למדי, וחלקם לא זוכים לביטחון תעסוקתי לטווח ארוך, גם לאחר שנים בתעשייה.
התביעה שהגישה מדינת קליפורניה נגד אקטיוויז'ן בליזארד בחודש יולי בגין הטרדות מיניות ואפליה מגדרית שפכה אור גם על תנאי ההעסקה הנוקשים של החברה. במקביל שדולת העובדים A Better ABK ("אקטיוויז'ן בליזארד טובה יותר") החלה גם היא לנסות לשכנע עובדים בחברה להתאגד. A Better ABK ביקשה מבובי קוטיק (Bobby Kotick), מנכ"ל החברה, להכיר בשדולה כאיגוד, אך עד כה זכתה להתעלמות.
האיגוד של עובדי ה-QA ברייבן עדיין אינו רשמי. אקטיוויז'ן בליזארד צריכה להכיר באיגוד באופן עצמאי או לקבל הכרה מהמועצה הלאומית ליחסי עבודה (NLRB) של ארצות הברית. "אקטיוויז'ן בליזארד בוחנת את הבקשה להכרה מטעם איגוד ה-CWA, המבקש לאגד כ-30 איש מבין 10,000 העובדים בחברה", נמסר מטעם החברה. "אף שאנחנו מאמינים כי יחס ישיר בין החברה לאנשי הצוות שלה הוא העדיף ביותר, אנחנו מכבדים את זכויות כל העובדים להחליט בעצמם אם להצטרף לאיגוד במסגרת החוק".