סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
יצרנית "סייברפאנק 2077" חותרת להסכם פשרה עם המשקיעים שתבעו אותה

משקיעי החברה, CD פרוג'קט, ריכזו יחד ארבע תביעות בגין ההשקה הכושלת של המשחק בדצמבר אשתקד. המשקיעים טוענים כי החברה הסתירה מהם את מצבו התקול של "סייברפאנק 2077". שני הצדדים טרם הסכימו על גובה הפיצויים ומי מבין התובעים יהיה זכאי להם

מפתחת המשחקים הפולנית CD פרוג'קט (CD Projekt) ומשקיעיה נכנסו למשא ומתן בניסיון לדון בהסכם פשרה - כך על פי הודעה רגולטורית שפרסמה החברה. זאת לאחר שקבוצת משקיעים הגישה תביעה ייצוגית נגד החברה בגין ההשקה הכושלת להחריד של המשחק "סייברפאנק 2077" בדצמבר שעבר.
בהודעה נכתב, "בית המשפט השהה את ההליכים הנוגעים בפסילת התביעה משום שהצדדים התכנסו למשא ומתן בדבר פשרה אפשרית". עוד צוין בנוסח ההודעה כי "אם תושג הסכמה בנושא תנאי הפשרה, יבקשו הצדדים את אישור בית המשפט". כרגע לא ידוע מי מהמשקיעים יהיה זכאי לפיצויים, ומה יהיה גובה הפיצויים לכל אחד מהם, אם וכאשר יסכימו הצדדים על פשרה.
זמן קצר לאחר יציאת המשחק, החלו המשקיעים לשקול הגשת תביעה ייצוגית, ובתחילת 2021 - עשו כך. התובעים טענו כי CD פרוג'קט לא דיווחה על כך שהמשחק "למעשה בלתי אפשרי לשימוש" בקונסולות "בשל מספר רב של באגים". עוד שלוש תביעות ייצוגיות, בגין טענות זהות, צצו לאורך החודשים הבאים. הן כולן רוכזו יחדיו בחודש מאי ונידונות בימים אלה בבית המשפט המחוזי של מרכז קליפורניה. על התובעים להגיש לבית המשפט עדכון או אישור ראשוני לפשרה עד ה-13 בינואר, 2022.
1 צפייה בגלריה
מתוך "סייברפאנק 2077"
מתוך "סייברפאנק 2077"
מתוך "סייברפאנק 2077"
(CD Projekt Red)
ההשקה של "סייברפאנק 2077" נודעה לשמצה. תוך שעות ספורות, צצו ברחבי הרשת אינספור סרטונים ותמונות של אינספור תקלות במשחק, שהיה אחד המצופים ביותר ב-2020. עד מהרה, הסירה סוני את המשחק מחנות הפלייסטיישן בשל ריבוי הבאגים - והשיבה אותו רק לאחר שישה חודשים, יחד עם אזהרה לבעלי הפלייסטיישן 4.
אולם ההשקה הקטסטרופלית של המשחק לא מנעה משנת 2020 להיות הרווחית ביותר בתולדותיה של CD פרוג'קט, עם הכנסות של 563 מיליון דולר ורווח של 303 מיליון דולר. המכירות של סייברפאנק 2077 היו המקור למרבית מרבית רווחי החברה, לצד עותקים ממשחקיה הקודמים שהוסיפו להימכר.
בחודש שעבר, הודיעה CD פרוג'קט כי עדכונים ל"סייברפאנק 2077" ול-"The Witcher 3", המיועדים לפלייסטיישן 5 והאקסבוקס Series X, צפויים לצאת ברבעון הראשון של שנת 2022. במקור, תכננה CD פרוג'קט להפיץ את העדכון בספטמבר, אך באוקטובר הודיעה כי הוא יידחה לשנה הבאה.