סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
מפתחת "סייברפאנק 2077" מבטיחה שעדכון לקונסולות החדשות יגיע בתחילת 2022

יצרנית המשחקים הפולנית CD פרוג'קט הבטיחה כי העדכון ישוחרר עוד בספטמבר, אך הוא נדחה לשנה הבאה. המשחק, שנודע בשלל תקלותיו, זוכה כעת לתחייה מחודשת. לעומת זאת, חנות המשחקים של החברה, GOG, דשדשה בשנה האחרונה

חברת הגיימינג הפולנית CD פרוג'קט (CD Projekt) הודיעה כי עדכונים למשחקים "סייברפאנק 2077" ו"The Witcher 3", המיועדים לפלייסטיישן 5 והאקסבוקס Series X, צפויים לצאת ברבעון הראשון של שנת 2022. החברה הכריזה על העדכונים, שאמורים להתאים את רמת הגרפיקה לחומרת המכשירים החדשים, במהלך דו"ח החברה הרבעוני שפורסם אמש (ב'). במקור, תכננה CD פרוג'קט להפיץ את העדכון בספטמבר, אך באוקטובר הודיעה כי הוא יידחה לשנה הבאה.
ההשקה של "סייברפאנק 2077" בחודש דצמבר הייתה ידועה לשמצה. תוך שעות ספורות, צצו ברחבי הרשת אינספור סרטונים ותמונות של אינספור תקלות במשחק, שהיה אחד המצופים ביותר ב-2020. עד מהרה, הסירה סוני את המשחק מחנות הפלייסטיישן בשל ריבוי הבאגים - והשיבה אותו רק לאחר שישה חודשים, יחד עם אזהרה לבעלי הפלייסטיישן 4. אולם ההשקה הקטסטרופלית של המשחק לא מנעה משנת 2020 להיות הרווחית ביותר בתולדותיה של CD פרוג'קט, עם הכנסות של 563 מיליון דולר ורווח של 303 מיליון דולר. המכירות של סייברפאנק 2077 היו המקור למרבית מרבית רווחי החברה, לצד עותקים ממשחקיה הקודמים שהוסיפו להימכר.
(מקבץ תקלות משעשעות ב"סייברפאנק 2077")
עם זאת, לאחרונה המשחק זוכה לפופולריות מחודשת. בשבוע שעבר, "סייברפאנק" היה אחד המשחקים הנמכרים ביותר בחנות המקוונת "סטים" (Steam), אולם הוא אכן נמכר בחצי מחיר - 30 דולר. כמו כן, גם הביקורות הטריות על המשחק השתפרו פלאים ומרביתן "חיובות מאוד", על פי "סטים". מנכ"ל CD פרוג'קט, אדם קישינסקי (Adam Kiciński), אמר בתקשורת הפולנית כי "אנחנו מאמינים שבטווח הארוך, 'סייברפאנק 2077' ייתפס כמשחק טוב מאוד, וכמו יתר המשחקים שלנו, יימכר במשך שנים ארוכות".
לעומת "סייברפאנק 2077", שעושה חיל בימים אלה, חנות המשחקים המקוונת של CD פרוג'קט - GOG - הפסידה 2.21 מיליון דולר בשלושת הרבעונים האחרונים, כך דיווחה החברה. זאת לעומת רווחים של 1.37 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. לפיכך, יצרנית המשחקים הפולנית הודיעה כי החנות תחל "להציע מבחר משחקים מצומצם" ותעביר חלק מצוות הפיתוח של החנות למיזמים אחרים בחברה.
חנות המשחקים של CD פרוג'קט הוקמה ב-2008, והתמקדה במכירת משחקים קלאסיים נטולי הגנת זכויות דיגיטליות (DRM). מאז, GOG החלה למכור גם משחקים עדכניים. זו אינה הפעם הראשונה בה נתקלת החנות בקשיים כלכליים. ב-2019, פיטרה החברה 10% מצוות הפיתוח של החנות. בשנים האחרונות, נוצרה תחרות עזה בין חנויות המשחקים הדיגיטליות, כאשר "סטים" עדיין חולשת ביד רמה על מרבית השוק. חנות המשחקים של אפיק (Epic), יצרנית "פורטנייט", הפחיתה את גובה עמלת הרכישה, מ-30% ל-12%, כדי לחתור תחת המונופול של המתחרה - בשל כך, החנות אינה צפויה להפיק לאפיק רווחים עד שנת 2024, לכל הפחות.