סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
חברות הגיימינג מחרימות את רוסיה

אקטיוויז'ן בליזארד, מיקרוסופט ואפיק גיימס, בין השאר, הודיעו כי יפסיקו לשווק את מוצריהן בפדרציה הרוסית. זאת לאחר שבשבוע שעבר, סגן ראש ממשלת אוקראינה קרא להן להירתם למאבק נגד רוסיה

גם תעשיית הגיימינג החלה להדק את טבעת החנק הכלכלית סביב רוסיה. חברות ענק, כמו EA, מיקרוסופט, CD פרוג'קט, אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard) ואפיק גיימס (Epic Games) הודיעו כי הן יפסיקו לשווק משחקים בפדרציה הרוסית, בעקבות הפלישה והמלחמה באוקראינה.
אתמול (שבת) הודיעה אקטיוויז'ן בליזארד כי היא "משעה את כל המכירות החדשות של משחקיה ברוסיה. החברה גם הבטיחה להכפיל פי שלושה את כל התרומות של עובדיה לארגונים שמספקים עזרה הומניטרית באוקראינה - כך על פי הודעה לעיתונות מאת נשיא וסמנכ"ל התפעול של החברה, דניאל אלגרה (Daniel Alegre). "אנחנו עושים הכל כדי לסייע לעובדים ומשפחותיהם, שנפגעו ישירות מהטרגדיה הזו". עם זאת, החברה לא החרימה את בלארוס, מדינת החסות של רוסיה.
זמן קצר לאחר ההכרזה של אקטיוויז'ן בליזארד, אפיק הודיעה על הפסקת מכירותיה ברוסיה, ומנגד אמרה כי לא תמנע משחקנים רוסים לגשת למשחקים הדיגיטליים שהם כבר רכשו. לא ברור האם החרם תקף לפורטנייט, ואם כן, כיצד: האם אסור לשחקנים הרוסים לבצע רכישות בתוך המשחק, או שמא אסור להם להוריד את המשחק מלכתחילה.
מיקרוסופט, שהודיעה בינואר על כוונתה לרכוש את אקטיוויז'ן בליזארד תמורת 68.7 מיליארד דולר, הכריזה כי תחרים את רוסיה ובלארוס ולא תמכור בשטחן משחקים, לצד שירותי תוכנה אחרים כמו ווינדוס ואופיס, בין היתר. יצרנית ומפיצת המשחקים EA הסירה את הקבוצות הרוסיות ממשחק הכדורגל פיפ"א וממשחק ההוקי NHL, ולאחר מכן הצטרפה לחרם על מוסקבה ומינסק. גם יצרנית המשחק "סייברפאנק 2077", CD פרוג'קט רד, אסרה על מכירת עותקי משחקים פיזיים ודיגיטליים בשתי המדינות.
בשבוע שעבר, סגן ראש ממשלת אוקראינה, מיכאילו פדורוב (Mykhailo Fedorov), פנה לאקסבוקס ולפלייסטיישן בטוויטר, והפציר בהן לחסום זמנית חשבונות של שחקנים רוסים ובלארוסים, ולמנוע מהם להשתתף באירועי גיימינג תחרותי. לאחר מכן, הוא הוסיף ופנה לאפיק גיימס, נינטנדו, רוקסטאר וטנסנט - וביקש מהן להפסיק את מכירותיהן ברוסיה.