סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
נשיא בליזארד פורש באמצע סערת ההטרדות המיניות בחברה

נשיא החברה, ג'יי. אלן בראק, פרש על רקע התביעה של מדינת קליפורניה, המאשימה את החברה ב"תרבות של הטרדות מיניות ואפליה". מספר שעות לאחר מכן, הגישו משקיעים תביעה ייצוגית נגד החברה, בטענה כי הנהלת בליזארד הונתה אותם משום שהסתירה במכוון את שערוריית ההטרדות המיניות.

פחות משבוע לאחר שביתת 1,500 עובדי בליזארד ושלל העדויות של עובדות ועובדים לשעבר על הטרדה מינית ואפליה במשרדי החברה, ענקית הגיימינג מנסה לצמצם נזקים ומודיעה על פרישת נשיא החברה, ג'יי. אלן בראק (J. Allen Brack).

בראק, שהצטרף לחברה ב-2005, התחיל כמפתח בצוות משחק התפקידים רב-המשתתפים "World of "Warcraft, עד שמונה ב-2018 לנשיא החברה. במהלך שלוש שנותיו בתפקיד, החברה הסתבכה בלא-מעט פרשיות. למשל ליקויים במשחקי בליזארד, כמו החידוש למשחק "Warcraft 3", שיצא לשוק כשחסרים בו מרכיבים חשובים שהובטחו במהלך הפיתוח, ועד הידיעות על כך שבליזארד הענישה גיימר הונג קונגי שניצח בטורניר "Hearthstone" (משחק הקלפים הממוחשב של החברה, ג"ג) משום שמחה נגד ממשלת סין. בליזארד השהתה אותו מהמשחק למשל שנה, ושללה ממנו את כספי הזכייה, כדי שתוכל לשמור על מערכת היחסים שלה עם הממשל הסיני.
2 צפייה בגלריה
ג'יי אלן בראק, נשיא בליזארד
ג'יי אלן בראק, נשיא בליזארד
ג'יי אלן בראק, נשיא בליזארד
(אתר בליזארד)
לפני שבועיים, הגישה המחלקה לדיור והעסקה הוגנת (Department of Fair Employment and Housing) במדינת קליפורניה תביעה נגד בליזארד, בעקבות תלונות שקיבלה מעובדים על אפליה נגד נשים בחברה, וטיפול לקוי בתלונות על הטרדות מיניות מצד אחד המפתחים בחברה, אלכס אפראסיאבי (Alex Afrasiabi).
ג'ן אוניל (Jen Oneal) ומייק איברה (Mike Yberra), סגני נשיא החברה, יחליפו לאלתר את בראק בתפקידו. "אני בטוח שג'ן אוניל ומייק איברה יספקו לבליזארד את המנהיגות הדרושה כדי לממש את הפוטנציאל הטמון בה וכדי לזרז את השינוי הנדרש", מסר בראק בהודעה מטעם החברה. "אני צופה שהם יעשו זאת בתשוקה ובהתלהבות ושאפשר לבטוח בהם שיובילו את החברה במחויבות למרכיבים שהופכים את בליזארד למיוחדת כל כך".
2 צפייה בגלריה
לוגו חברת בליזארד
לוגו חברת בליזארד
לוגו חברת בליזארד
(אתר בליזארד)
ההודעה פורסמה מספר שעות לפני שבעלי המניות בחברה הגישו נגדה תביעה ייצוגית בבית המשפט של מחוז מרכז קליפורניה. בכתב התביעה טוענים המשקיעים כי החברה הסתירה במכוון מפניהם את בעיית ההטרדות המיניות המתמשכת בבליזארד, ובכך "ניפחה" בצורה מלאכותית את ערך המנייה. כלומר, המשקיעים טוענים כי אילו הייתה בליזארד חושפת את שורת ההטרדות המיניות שהתרחשו במשרדיה, הם לא היו משקיעים בה.
מוקדם יותר היום, הציגה אקטיוויז'ן-בליזארד את הדו"ח הכספי לרבעון השני של 2021. החברה הצליחה לעקוף במעט את התחזיות: הכנסותיה הסתכמו ב-1.92 מיליארד דולר לרבעון השני לעומת תחזית של 1.89 מיליארד דולר. אולם התביעה הטרייה מאותתת כי התוצאות הכספיות המוצלחות כנראה לא יעזרו להעלות את ערך המנייה, שנמצאת בירידה מתמדת מאז שהוגשה התביעה נגד בליזארד בחודש שעבר.