סגור
מנכ"ל אור ירוק ארז קיטה
ד"ר ארז קיטה (צילום: יאיר שגיא)

מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מתפטר אחרי שנה וחצי

בהודעת משרד התחבורה נכתב כי המנכ"ל ד"ר ארז קיטה הודיע מראש כי הוא מתכוון למלא תקופה של שנתיים בלבד, אך גם אותה לא הצליח להשלים; קיטה מצטרף לשורת עזיבות בניהול משרד התחבורה; הסיבה המרכזית לעזיבת הבכירים היא התנהלות שרת התחבורה מירי רגב

אחרי שנה וחצי בלבד בתפקיד, מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ד"ר ארז קיטה הודיע כי יסיים את תפקידו כמנכ"ל הרשות.
קיטה, המכהן כמנכ"ל הרלב"ד מאז חודש יוני 2022 הודיע לשרת התחבורה מירי רגב על כוונתו לסיים את תפקידו בסוף חודש דצמבר 2023. בהודעה שפרסם משרד התחבורה אמר קיטה כי היה ברור וידוע כי הוא מגיע לתקופה של שנתיים (שברור כעת כי גם אותה לא ישלים) "בפגישתי הראשונה עם השרה רגב הודעתי כי באתי לשנתיים ובכוונתי, לאחר 15 שנות עיסוק בתחום, לשנות עיסוק ולצאת לשליחות חדשה. מועד זה הגיע ואני מסיים את עבודתי ברלב"ד". כן נמסר בהודעה, כי קיטה ימונה לחבר מועצת מנהלי הרלב"ד.
קיטה כיהן משנת 2017 כמנכ"ל אור ירוק, העמותה למאבק בתאונות בדרכים, והצטרף לרלב"ד כחודש וחצי לאחר שאבי נאור, מייסד אור ירוק, מונה על ידי מירב מיכאלי לתפקיד יו"ר הרלב"ד. נאור הודיע גם הוא על עזיבה בחודש יולי האחרון משום שלדבריו לא הצליח לממש את תפקידו. במכתב ההתפטרות כתב בין היתר "הדרך להכשרת הלבבות של גורמי המפתח השונים עוד ארוכה, ובשלב זה אני חש כי איני מסוגל עוד לכהן בתפקידי בתנאים אלה".
קיטה החליף בתפקידו את שניר זיידל שכיהן כממלא מקום המנכ"ל במשך כשנה וחצי לאחר עזיבתה של רחל טבת-ויזל המנכ"לית הקודמת שכיהנה כארבע שנים מלאות. על פי הערכות, אחד מחמשת הסמנכ"לים ברלב"ד ימונה למנכ"ל זמני בתוך כשבוע באישור מועצת המנהלים ובהמשך, תתכנס ועדת איתור לבחירת מנכ"ל קבוע.
מלבד שתי העזיבות ברלב"ד, משרד התחבורה ספג שורת התפטרויות בכירים בשנה האחרונה, בכולן ניכרת התערבותה של השרה רגב. בחודש מאי האחרון הודיע מנכ"ל רכבת ישראל מיכה מייקסנר כי החליט לסיים את תפקידו לאחר כארבע שנות כהונה. עזיבות נוספת במשרד התחבורה כללו את הפסקת כהונתו של שי קדם, ראש מינהל תשתיות, אליאס מטר שמכהן כמנהל אגף בכיר רכבות במשרד התחבורה עזב את תפקידו וכך גם מנהל רשות התחבורה הציבורית הארצית רן שדמי. בעלי תפקידים נוספים שכהונתם הסתיימה היו עו"ד יערה למברגר, היועצת המשפטית של רשות המטרו שרגב החליטה לסיים את כהונתה, ומנכ"ל רשות שדות התעופה חגי טופולנסקי שהתפטר מתפקידו.