סגור

אחרי היו"ר: גם מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה, מונה למנכ"ל הרלב"ד

על מינויו של ד"ר ארז קיטה הודיעה הבוקר שרת התחבורה מיכאלי, שקיבלה את המלצת מועצת הרשות לבטיחות בדרכים. הוא מצטרף לאבי נאור, מייסד אור ירוק, העמותה למאבק בתאונות דרכים, שמונה לפני פחות משנה לתפקיד יו"ר הרשות

ד"ר ארז קיטה נבחר למנכ"ל החדש של הרשות לבטיחות בדרכים (הרלב"ד), כך הודיעה הבוקר לשכת שרת התחבורה מרב מיכאלי.
קיטה כיהן משנת 2017 כמנכ"ל אור ירוק, העמותה למאבק בתאונות בדרכים, וכעת הוא מצטרף לאבי נאור, מייסד אור ירוק, שמונה לפני חודש וחצי ליו"ר הרלב"ד.
קיטה צפוי להיכנס לתפקידו בחודש הבא, והוא יחליף את שניר זיידל שכיהן כממלא מקום המנכ"ל לאחר עזיבתה של רחל טבת-ויזל המנכ"לית הקודמת לטובת מינויה כנציבת קבילות החיילים בצה"ל.
מועצת הרלב"ד מינתה ועדת איתור שקיימה הליך אבחון ומיון, בסיומו המליצו חברי הוועדה ומועצת הרשות לשרה על קיטה לתפקיד. קיטה, תושב חיפה בן 51, נשוי ואב לארבעה בנים ובעל תואר ראשון ושני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת חיפה ותואר שלישי בבטיחות בדרכים (צמצום השימוש בטלפון החכם בזמן נהיגה) בפקולטה לבריאות ורווחה בחוג לשירותי אנוש של אוניברסיטת חיפה. לפני כהונתו של קיטה כמנכ"ל עמותת 'אור ירוק' כיהן כסמנכ"ל העמותה וראש תחום חינוך וקהילה, כמנהל תחום התיישבות במשרד רה"מ וכרמ"ט מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון.

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל אור ירוק ארז קיטה
מנכ"ל אור ירוק ארז קיטה
ארז קיטה, המנכ"ל החדש של הרשות לבטיחות בדרכים
(צילום: יאיר שגיא)

בשיחה עם "כלכליסט" שערך קיטה לקראת כניסתו של נאור לתפקיד היו"ר, אמר קיטה כי "הרלב"ד זה גוף שכל השנים חבטו בו, אימללו אותו ודיללו לו את התקציב".
עוד הוא אמר, כי הרלב"ד היא גוף נדרש מפני שצריך גוף שיידע לבצע שיתוף פעולה בין-משרדי, וכי יש לחזק אותה ולתת לה סמכויות על מנת שתדע לתכלל את המאבק הזה שכולל אספקטים של הסברה, חינוך, תשתיות, אכיפה ובטיחות רכב. כמו כן ציין כי המדינה הייתה צריכה לאמץ את התוכנית הלאומית למאבק בדרכים משנת 2005 (דו"ח שיינין).