סגור
אבי נאור איש עסקים מייסד אמדוקס
אבי נאור, יו"ר הרלב"ד. פורש אחרי שנה וחצי בתפקיד (יריב כץ)

יו"ר הרשות לבטיחות בדרכים אבי נאור פורש מתפקידו: "איני מסוגל עוד"

מייסד עמותת אור ירוק ומנכ"ל אמדוקס לשעבר פורש אחרי שנה וחצי בתפקיד; לדבריו, לא בשלו התנאים להוביל תוכנית לאומית רחבת היקף שתחולל את השינוי ההכרחי במפת תאונות הדרכים

אחרי שנה וחצי בלבד בתפקיד אבי נאור, יו"ר הרשות לבטיחות בדרכים (הרלב"ד) ומייסד עמותת אור ירוק ומנכ"ל אמדוקס לשעבר, פורש מתפקידו.
במכתב ששלח היום לעובדי הרלב"ד כתב נאור שמדובר בהחלטה קשה עבורו, וכי הוא בחר לעשות זאת מפני שהוא "נוכח לדעת" בשבועות האחרונים כי במדינת ישראל לא בשלו התנאים להוביל תוכנית לאומית רחבת היקף שתחולל את השינוי ההכרחי במפת תאונות הדרכים. לכן בשלב זה "אני חש כי איני מסוגל עוד לכהן בתפקיד בתנאים אלו", הוסיף. נאור מונה לתפקיד בממשלה הקודמת על ידי שרת התחבורה לשעבר מרב מיכאלי.
עוד כתב כי "בשנה וחצי האחרונות מאז נקראתי לתפקיד על ידי שרת התחבורה הקודמת, פעלתי להגשמת מסע חיי, המאבק בתאונות הדרכים, בתקווה שאצליח לצמצם את מספר ההרוגים והפצועים, ובכך למנוע מעוד משפחה את הסבל הקשה והמוכר לי באובדן של בן משפחה בתאונת דרכים".
עוד ציין: "אני תקווה כי קרוב היום בו יבשילו התנאים להגשמת חזון הבטיחות בדרכים בו הרלב"ד שותפה מרכזית בהובלתו. מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם על הדרך המשותפת והנחושה שחלקנו יחד בתקופה זו, ומשוכנע כי תמשיכו לפעול ללא לאות למען שמירת חייהם של אזרחי ישראל".
נאור אמר בריאיון ל"כלכליסט" בשנה שעברה כי ישראל אינה מדינה בטוחה בכל הקשור למשתמשי הדרך וכי בהשקעה נכונה ניתן לשנות את המצב: "ישראל לא בטוחה. אובייקטיבית, יש בסביבות 350 הרוגים בשנה, אבל אני מסתכל יחסית למה שהיה יכול להיות, מה צריך להיות ומה קורה בעולם. לדעתי, היינו יכולים להיות בראייה של כמות ההרוגים למיליארד קילומטר – בחצי מכמות ההרוגים. לכן, לדעתי, יש בין 100 ל־200 הרוגים מיותרים. כל הרוג הוא הרוג מיותר, אבל אם המדינה הייתה פועלת במשך שנים בנחישות בצורה נכונה גם מבחינה תקציבית וגם עם גיבוי לתוכניות נכונות, היו יכולים לחסוך את ההרוגים האלה, את הפצועים קשה, את הסבל ואת המשפחות האבלות".