שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל במגמה מעורבת; הבנקים ירדו ב-1.1%

המדדים ת"א 100 ות"א 25 ננעלו ללא שינוי מהותי. טבע עלתה ב-1.6% במחזור הגבוה בבורסה לאחר שהגישה הצעה לרכישת חברת ביוטק אמריקאית. אי.די.בי ירדה ב-4.8% לאחר שמשפחת מנור חיסלה את אחזקותיה

מיקי גרינפלד 17:3308.01.14

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (ד') במגמה מעורבת, על רקע המגמה הזהה שנרשמת בבורסות של ניו יורק ומוקדם יותר הבוקר בבורסות המובילות באסיה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.27 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"במידה שנתוני התעסוקה בישראל יתמידו בחוזקם בחודשים הבאים, יתכן שנתחיל לראות גם התאוששות בשכר הריאלי במשק". זוהי התחזית האופטימית שמציג עפר קליין מהראל פיננסים בסקירה השבועית שכתב.

קליין מסביר כי בניגוד לנתוני החשבונאות הלאומית לשנת 2013 המלמדים על פעילות ממותנת יחסית בישראל – (צמיחה של 3.3%) - שוק העבודה ממשיך לשקף חוזק משמעותי. "שיעור האבטלה מנוכה העונתיות בנובמבר ירד ל-5.5% - השיעור הנמוך ביותר שנמדד בישראל בשני העשורים האחרונים", אמר.

 

סבב מינויים בבית ההשקעות פסגות על ידי המנכ"ל חגי בדש. איילת ניר, הכלכלנית הראשית, איילת ניר, עוזבת את בית ההשקעות לאחר שלוש שנים ותוחלף על ידי אורי גרינפלד, כלכלן המאקרו.

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

מעלות אישררה דירוג של +AA למזרחי טפחות. בעדכון מסבירה מעלות כי תחזית הדירוג "משקפת את הערכתנו שעסקיו של הבנק והפרופיל הפיננסי שלו יישארו יחסית ללא שינוי בשנתיים הקרובות, תוך שמירה על יחס הון מותאם סיכון לפני התאמות של מעל 5%. זאת תוך לקיחה בחשבון של אפשרות להאטה כלכלית מסוימת והשלכותיה על המגזר העסקי וכן תיקון מחירים מתון במגזר הנדל"ן למגורים".  

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מידרוג העלתה את הדירוג לקבוצת זראסאי מ- A1 ל-Aa3 באופק דירוג יציב לאג"ח א' שבמחזור. כמו כן, מידרוג אישרה דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת, בסכום של עד 350 מיליון שקל, שתמורתה תשמש בעיקר, לרכישת נכסים ולפעילות השוטפת.

 

פולאר השקעות דיווחה על חתימת הסכם עם רשות מקרקעי ישראל לפיו חברת הזרע, שבה מחזיקה פולאר ב-50%, תפנה מקרקעין בחוות מבחור באיזור קרית גת לטובת מימוש תוכנית מתאר מקומית, בתמורה לפיצוי של 24.5 אלף שקל לדונם, ופיצוי של 12.8 מיליון שקל על המבנים המצויים בקרקע - ובסך הכול פיצוי של 71 מיליון שקל.

 

אהרון פוגל, לשעבר יו"ר קבוצת הביטוח מגדל, ישמש כיו"ר אי.די.בי פתוח. כך הודיעו אתמול קבוצות אלשטיין ואקסטרה, בעלי השליטה החדשים באי.די.בי. אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה ישמשו כדירקטורים, ושולם לפידות, נציגו של אלשטיין, בישראל ישמש כדירקטור חליף.

 

מניות במרכז

דירקטור ראשון מתפטר מכלל ביטוח. כישוני אלבק, הגיש הבוקר את התפטרותו. ההתפטרות של אלבק באה על רקע דרישתה של המפקחת על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר מהדירקטורים של כלל ביטוח המזוהים עם נוחי דנקנר להתפטר.

 

משפחת מנור מחקה את כל אחזקותיה בחברות מקבוצת אי.די.בי אחזקות.  

  

דסק"ש מעדכנת הבוקר כי הכרעת השופט איתן אורנשטיין על העברת השליטה באי.די.בי, עשוי להקים זכות לשני בנקים ישראלים להעמיד לפרעון מיידי הלוואות קיימות שהעמידו לדסק"ש, שיתרת הקרן הבלתי מסולקת שלהן עומדת על 661 מיליון שקל.

 

טבע, חברת התרופות הישראלית, ממשיכה לבחון רכישת חברות למרות שבשלב הנוכחי היא מכהנת עם מנכ"ל זמני בלבד, איל דשא. טבע , הגישה הצעה לרכישת חברת הפארמה האמריקאית, נופטה (NUPATHE), בכ-100 מיליון דולר.

 

חברת דלק ישראל מקבוצת דלק תספק גז טבעי למפעלים של שטראוס בצפון הארץ, כך סוכם אתמול בין החברות. היקף האספקה עומד על כארבעה מיליון קוב בשנה, שיוזרמו למחלבה באזור התעשייה בר-לב ולמפעל הממתקים בנצרת. דלק ישראל תהיה אחראית על הסבת המפעלים לפעולה על גז טבעי והכשרתם לעבודה. בשלב הראשון, הגז טבעי יסופק ממתקן הדחיסה היבשתי, ליד אשדוד ובשלב השני באמצעות מערכת החלוקה הארצית.

 

איש העסקים קובי רוגובין מכניס את חברת ריט 1 כשותפה בפרויקט משרדים שהוא עתיד להקים ברחוב המנופים בהרצליה פיתוח. את הקרקע, עליה פעל בעבר מוסך סובארו, רכש לפני כשלוש שנים רוגובין בעבור 73 מיליון שקל. קרן הריט תישא במחצית מעלויות הקרקע וההקמה של בניין משרדים בשטח בנוי של כ-20 אלף מ"ר. היקף ההשקעה (כולל רכיב הקרקע), צפוי להגיע ל-200 מיליון שקל.

 

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI שירותי בורסה, רואה בסאמיט הזדמנות. "כיום בסביבת הריבית הנמוכה בארץ ובעולם נדיר למצוא חברה זולה כמו סאמיט. כמה זולה? בהתאם למחיר המניה בבורסה, שוק ההון מתמחר את סאמיט לפי שיעור היוון ממוצע של כ 8.8% ותשואת FFO מייצג של כ 19%. נציין שתשואות הנכסים בגרמניה נמוכות משמעותית בישראל והדבר משול לחברה ישראלית הנסחרת בהתאם לשיעור היוון של למעלה מ 10% ותשואת FFO בשיעור של למעלה מ 20%. המודל שלנו כלל הנחות שמרניות הן מבחינת שיעוריי ההיוון, שווי 0 לשטחים פנויים (למעט מקרה אחד ספציפי) וקרקעות והן מבחינת מכפילי FFO כאשר מחיר היעד הוא 15.7 שקל, הגבוה בכ-40% מהמחיר הנוכחי בבורסה", כותב עזר בסקירה ראשונה על סאמיט. 

 

אקסלנז ביוסיינס, המפתחת ומשווקת מכשור רפואי ייחודי לאבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד, מדווחת היום כי קיבלה את אישור משרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי, ה-US Patent and Trademark Office, לרישום פטנט בארה"ב בתחום יישומי הכבד המשפר את דיוק תוצאות בדיקת הנשיפה שפיתחה החברה.

 

אקס טי אלחתמה על הסכם רישיון עם חברת ידע לפיתוח תרופה לזאבת בניסוי שלב 2. XTL ואקסלנז בולטות היום מבין מניות הביומד העולות, יחד עם מניות קומפיוג'ן.

 

ביוליין הודיעה היום על מינויה של ד"ר לאה קלפר לתפקיד המדענית הראשית של החברה. קלפר שימשה כמנהלת הכללית של חממת ביוליין משנת 2010 עד היום, ולפני כן כסמנכ"לית לפיתוח פרה-קליני בביוליין אר.אקס. כמו כן הודיעה החברה על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח ולמסחור של BL-9020, נוגדן חד-שבטי חדשני לטיפול בסוכרת נעורים (סוכרת סוג 1) עם JHL Biotech. לפי ההסכם, JHL תהיה אחראית לכל תהליך העיבוד והייצור של הנוגדן BL-9020 במהלך שלבי הפיתוח הפרה-קליניים והקליניים, וביוליין תהיה אחראית על כל תהליך הפיתוח הפרה-קליני של BL-9020. האחריות על הפיתוח הקליני של BL-9020 תחולק בין ביוליין ל- JHL Biotech על בסיס גיאוגרפי.

  

אלוט, ספקית פתרונות אופטימיזציה ופתרונות מחוללי הכנסות עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולרית, הודיעה על קבלת הזמנת המשך בהיקף של 4 מיליון דולר ממפעיל תקשורת סלולרי אירופי. ההזמנה התקבלה במהלך הרבעון הרביעי של 2013.

 

אנלייט אנרגיה מקבוצת יורוקום הודיעה אתמול על השלמת השלמת רכישת פרויקט "תלמי בילו", בהיקף של 10 מגה-וואט. החברה רכשה את הפרויקט בתמורה לסך כולל של כ- 52 מיליון שקל. עם השלמת העסקה עבר הפרויקט לשלב ההפעלה המסחרית, והחל להזרים חשמל לרשת ולהניב תקבולים ממכירת חשמל, לפי תעריף מובטח וצמוד מדד למשך 20 השנים הבאות. על פי הערכות ראשוניות, התקבולים ממכירת חשמל ברוטו הממוצעים הצפויים מהפרויקט הינם כ-20 מיליון שקל בשנה.

 

כלכלני סיטי פרסמו  אתמול המלצת מכירה למניות סלקום ו פרטנר . "כולם חושבים שהירידות בשוק התקשורת הישראלי כבר מאחוריהם, אולם אנחנו מאמינים כי סלקום ופרטנר נמצאות בפני גל ירידות נוסף", כתבו בסיטי.

 

פלוריסטם עלתה בת"א ב-26% מתחילת השנה, העלייה הגדולה ביותר בין מניות הביומד. אתמול עלתה המניה ב-7.6% בת"א ובהמשך הערב ב-4.3% בניו יורק. הטיפוס של המניה החל לאחר שדיווחה על פרסום צפוי של תוצאות בניסוי הקליני שלב 1-2 שבדק את בטיחות ויעילות הטיפול בפגיעות שרירים באמצעות תאי גזע מהשלייה -PLX PAD. התוצאות ידווחו במסגרת כנס שתערוך החברה בבוקר של ה-21 בינואר 2014 בבורסה לניירות ערך בת"א. הבוקר דיווחה החברה כי קיבלה אישור פטנט באוסטרליה, שמכסה מגוון רחב של התוויות להן היא מפתחת תרופות מתאי גזע מהשלייה

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x