שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סלינגר דורשת מהדירקטורים הקשורים עם אי.די.בי בכלל ביטוח להתפטר

המפקחת על הביטוח מכוונת בין השאר לדנקנר עצמו, ליאור חנס, שוני אלבק וכנראה גם אלי כהן. אלבק הגיש הבוקר את התפטרותו

גולן חזני 10:0808.01.14

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר דורשת שהדירקטורים בכלל ביטוח מטעם בעלי השליטה הקודמים יתפטרו מתפקידם. הכוונה היא ל־4‑5 דירקטורים: דנקנר עצמו, ליאור חנס, שוני אלבק, וכנראה גם אלי כהן. שני דירקטורים אחרים, אמנון שדה ועמוס ערן, מסיימים את כהונתם בעוד מספר חודשים ולכן לא יידרשו לעזוב. אלבק אכן הגיש הבוקר את התפטרותו.

 

השופט איתן אורנשטיין הורה להחליף את הדירקטוריון של אי.די.בי, אך הדירקטוריונים של החברות הבנות עדיין לא הוחלפו. רוכשי השליטה באי.די.בי, בעלת השליטה בכלל ביטוח, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, אינם יכולים להיכנס לניהול החברה.

 

כלל ביטוח פועלת מאז אוגוסט תחת משה טרי, נאמן שמונה ע"י המפקח על הביטוח הקודם, עודד שריג. טרי יישאר בתפקידו לפחות עד ההחלטה אם לאשר את המכירה לקבוצה הסינית.

 

המסר של סלינגר התקבל בקולות מעורבים בסביבת החברה. מקורבים לחברה טענו כי הדרישה של סלינגר הגיונית אולי לגבי דנקנר, אבל לא לגבי יתר הדירקטורים, וגובלת לכאורה בהגבלת חופש העיסוק. אותם גורמים טענו כי אם היה צורך בהחלפת הדירקטוריון, הרי שהיה על הפיקוח לעשות זאת כבר באוגוסט, אחרי מינויו של הנאמן.

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: נמרוד גליקמן

 

סלינגר לא פירטה את שמות הדירקטורים שמהם היא מצפה להתפטר, אבל לא מדובר בדירקטורים החיצוניים. דנקנר שימש עד אתמול כיו"ר אי.די.בי פתוח, חנס משמש כיו"ר כור וכדירקטור באי.די.בי פתוח ושוני אלבק משמש בחודש האחרון כיועץ משפטי לחברה. ל"כלכליסט" נודע כי הנאמנים מטעם בית המשפט, חגי אולמן ואיל גבאי, לא מתכוונים להפסיק את עבודתו כיועץ ומתכוונים להיעזר בו בעבודתם בחברה.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
36% 0% 64%

 

דני נווה, יו"ר החברה שמונה ע"י דנקנר, ואביגדור קפלן, היו"ר הקודם, צפויים להישאר בחברה. נווה אמור להמשיך לנווט את הדירקטוריון ובפיקוח מנסים למנוע טלטלה גדולה מדי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x