$
בורסת ת"א

טבע הגישה הצעה לרכישת חברת ביוטק אמריקאית בעד 215 מיליון ד'

מדובר בחברת נופטה המתמקדת בחקר המוח; במקביל, דווח בקוריאה הדרומית כי טבע במירוץ לרכישת חברת הביוטק סלטריון, שנסחרת לפי שווי שוק של 4.6 מיליארד דולר

שי סלינס וניר צליק 14:2208.01.14

טבע, חברת התרופות הישראלית, ממשיכה לבחון רכישת חברות למרות שבשלב הנוכחי היא מכהנת עם מנכ"ל זמני בלבד, איל דשא.

 

טבע, הגישה הצעה לרכישת נופטה (nupathe) האמריקאית בתמורה ל-115 מיליון דולר (3.65 דולר למניה), פרמיה של 15% על מחיר השוק של המניה (3.23 דולר), ותשלומים נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך בהיקף של 100 מיליון דולר (3.15 דולר למניה). למעשה, אנדו פארמה כבר הסכימה עם הנהלת נופטה על רכישת החברה לפני כשלושה שבועות, בתמורה ל-105 מיליון דולר (2.85 דולר למניה) במזומן ותקבולים נוספים בסכום של עד כ-100 (3.15 דולר למניה) מיליון דולר, כך שהצעתה של טבע טובה יותר מבחינתם של המשקיעים על רקע העובדה כי רכיב המזומן המיידי גבוה יותר.

 

נופטה היא חברת פיתוח תרופות שפיתחה את ה-Zecuity מעין פלסטר המודבק על ראשו של החולה ומיועד להקלה על מיגרנה. המוצר אושר לשיווק בינואר 2013 כאשר החברה כתבה כי היא מחפשת שותפים להפצתו של המוצר.

 

טבע במרוץ לרכישת ענק בקוריאה

במקביל דווח כי טבע, נמצאת במירוץ לרכוש את חברת הביוטק מקוריאה הדרומית, סלטריון (Celltrion). כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות הקוריאנית outlet Edaily.

לפי הדיווח, מלבד טבע נמצאות במירוץ לרכישת חברת הביוטק גם החברות רוש (Roche), ואסטרהזרנקה (AstraZeneca).

 

סלטריון, החברה הגדולה ביותר בקוריאה הדרומית בשוק המשני KOSDAQ, סיימה היום את המסחר בעלייה של 9.5% והיא נסחרת לפי שווי שוק של 4.6 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הדיווח היום מגיע לאחר שלפני כשבוע בעל המניות העיקרי בסלטריון הודיע כי בכוונתו למכור את חלקו בחברה.

 

סלטריון סרבו להגיב לדיווח ומטבע נמסר כי הם אינם מגיבים לשמועות בשוק.

 

 

ארז ויגודמן, המנכ"ל הבא של טבע? ארז ויגודמן, המנכ"ל הבא של טבע? צילום: תומי הרפז

 

טבע צפויה להתמודד בשנה הקרובה עם אתגרים רבים, בהם תוכנית הקיצוצים המסיבית שעליה הכריזה החברה, כאשר במקביל, במהלך שנת 2014 צפויים לפקוע חלק מהפטנטים על תרופת המקור הבולטת של החברה, הקופקסון, לטרשת נפוצה.

 

המנכ"להקודם, ג'רמי לוין, בנה אסטרטגיה שבמסגרתה סימנה טבע כמה תחומים עיקריים, בהם בריאות האשה, מערכת העצבים המרכזית, מערכת הנשימה וסרטן, כתחומים בהם היא תתמקד. זאת במקביל לפיתוח ישויות טיפוליות חדשות (NTE), תרופות המשמשות במקביל לטיפול בכמה בעיות רפואיות או מקטינות את מספר הטיפולים היומי בתרופה מסוימת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x