סגור

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן פורש - בתום כהונה של 10 שנים

אברכהן הודיע לדירקטוריון על הפרישה; החברה תקים ועדת איתור למנכ"ל חדש. "החלטתי שהגיעה העת לסיום פרק מדהים בחיי. פרק מאתגר ומספק מאוד", אמר המנכ"ל הפורש; מועמד מוביל להחליף את אברכהן היא אורי קילשטיין, מנכ״ל קניוני עזריאלי, שכיהן עד לפני כשנה כמשנה לאברכהן


מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן פורש מהתפקיד - לאחר כהונה של 10 שנים. הוא יפרוש סופית מהחברה ב-31 במרץ השנה.

אברכהן הודיע היום ליו"ר הדירקטוריון וחברי דירקטוריון על סיום עבודתו בחברה. בסך הכל עבד אברכהן בשופרסל ב-21 השנים האחרונות במגוון תפקידים. "החלטתי שהגיעה העת לסיום פרק מדהים בחיי, פרק מאתגר ומספק מאוד", אמר המנכ"ל הפורש.
הדירקטוריון, בישיבתו הבוקר, החליט להקים מיד ועדת איתור לצורך מציאת מנכ"ל חדש. יו"ר הדירקטוריון יקי ודמני יעמוד בראש הוועדה. מועמד מוביל להחליף את אברכהן הוא אורי קילשטיין, מנכ״ל קניוני עזריאלי, שכיהן עד לפני כשנה כמשנה לאברכהן ופרש רק כיוון שהעריך שאין בכוונתו לפנות את מקומו בשנים הקרובות.
מועמד מוביל להחליף את אברכהן היא אורי קילשטיין, מנכ״ל קניוני עזריאלי, שכיהן עד לפני כשנה כמשנה לאברכהן ופרש רק כיוון שהעריך שאין בכוונת אברכהן לפנות את מקומו בשנים הקרובות.
אברכהן נכנס לתפקיד לפני עשור, והחליף את אפי רוזנהויז, שבנה את התשתית למבנה הפעילות של הרשת תחת פורמטים שונים, מותג פרטי וכרטיס אשראי. אברכהן שיקם את החברה שנקלעה למשבר ויצר מנועי צמיחה משמעותיים עם המותג הפרטי ופעילות האונליין. בנוסף הוביל אברכהן להתרחבות משמעותית ברכישת ניו פארם ומיתוגה תחת BE, רכישת השליטה בסיטונאית המזון אמיגה, שתחזק את זרוע המכירה לעסקים, ולאחרונה קידם מהלכים לרכישת רשתות קרביץ' ודן דיל. לפני כחודש וחצי נחקר אברכהן, במסגרת פשיטת חוקרי רשות התחרות על משרדי שופרסל, בחשד לעבירות על חוק התחרות.
בהודעת שופרסל נאמר: "מר יקי ודמני, יו"ר דירקטוריון החברה, חברי הדירקטוריון, ההנהלה וכל העובדים בקבוצת שופרסל מודים למר אברכהן על תרומתו העצומה לחברה במהלך שנות עבודתו הרבות בה, מתוכן 10 שנים כמנכ"ל החברה. מר אברכהן עיצב והנחיל בחברה את ערכי הליבה שלה – שירות ומקצוענות, איכות, הוגנות, חדשנות, ישראליות ומחויבות לעובדים, והוביל את החברה למצוינות, להישגים רבים ולמיצובה כחברה המצטיינת והמובילה בישראל בתחום הקמעונאות".

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן
מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן
מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן
(צילומים: ערן גרנות, אביגיל עוזי)