סגור

קריפטו קראש: קוינבייס מציגה דוחות גרועים ומוחקת 80% מהשווי מאז הנפקתה

בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב נכנסה לפני שנה לוול סטריט ברעש גדול, ואף זינקה ביומה ה-1 לשווי של 100 מיליארד דולר; אך התלות בתנודתיות המטבעות הדיגיטליים הובילה לצניחת המניה והשווי עומד עתה על פחות מ-20 מיליארד דולר; החברה רשמה ברבעון ה-1 הפסד של 430 מיליון דולר, הצפי היה להפסד של 47 מיליון דולר

ההתרסקות של קוינבייס coinbase: מניית בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב נפלה ב-15.7% במסחר המאוחר אמש אחרי פרסום תוצאותיה הרבעוניים בסיום המסחר בוול סטריט, מהן עולה כי פספסה את התחזיות להכנסות ובכמות הסוחרים.


כמו כן, הנפילות בימים האחרונים בשווי המטבעות הדיגיטליים גרמו למניית קוינבייס למחוק כמעט מחצית מהשווי שלה בתוך ארבעה ימי מסחר בלבד. ביום שני בלבד צללה מניית קוינבייס ב-18%, הירידה היומית החדה שלה אי פעם, אחרי שהביטקוין צנח מתחת לשווי של 30 אלף דולר.

1 צפייה בגלריה
קוינבייס קוין בייס
קוינבייס קוין בייס
פלטפורמת המסחר בקריפטו קוינבייס
(צילום: גטי אימג'ס)

ואלה תוצאות קוינבייס ברבעון הראשון של 2022: החברה דיווחה על הפסד נקי של 430 מיליון דולר או 1.98 דולר למניה, גרוע בהרבה מהתחזיות להפסד של 47 מיליון דולר. ברבעון המקביל ב-2021 רשמה קוינבייס רווח נקי של 387.7 מיליון דולר או 3.05 דולר למניה.
ההכנסות עמדו על 1.17 מיליארד דולר לעומת צפי ל-1.48 מיליארד דולר. כמות הסחורים החודשית עמדה על 9.2 מיליון לעומת התחזיות ל-9.5 מיליון. גרוע לא פחות, קוינבייס איבדה 2.2 מיליון משתמשים נכון לסוף הרבעון לעומת סוף הרבעון הרביעי של 2021. כמו כן, מחזור המסחר החודשי ברבעון הראשון עמד על 309 מיליארד דולר לעומת צפי למחזור של 335.6 מיליארד דולר.
במכתב למשקיעים בתגובה לדוחות ציינה קוינבייס כי "הרבעון הראשון מצביע על המשך המגמה השלילית בשווי נכסים הדיגיטליים והתנודתיות החריפה בסקטור בכלל. תנאי השוק הללו השפיעו באופן ישיר על התוצאות שלנו ברבעון". כבר בפברואר הזהירה החברה כי מחזור המסחר בנכסי הקריפטו צפוי לרדת לעומת הרעון המקביל אשתקד.
קוינבייס הונפקה בוול סטריט באפריל 2021, ומאז ועד היום צנחה המניה ב-78%, ואף צפויה לרשום ירידה חזקה נוספת בפתיחת המסחר היום. שווי השוק שלה נכון לנעילה אמש עומד על 19 מיליארד דולר, וכאמור צפוי לרדת עם פעמון פתיחת המסחר.
שווי השוק שלה בהנפקה עמד על 65 מיליארד דולר, ואף זינק מעל ל-100 מיליארד דולר ביום המסחר הראשון - המניה זינקה בעשרות אחוזים. אך כבר בימים הבאים איבדה חלק ניכר מהשווי שלה בהתאם למגמה השלילית באותם ימים בביטקוין ובשאר המטבעות הדיגיטליים המובילים.