$
שווקי חו"ל

קוינבייס זינקה ב-31.3% בבכורה בנאסד"ק - לשווי של 85.8 מיליארד דולר

בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב זינקה ביום המסחר הראשון בניו יורק; "ההנפקה הישירה של קוינבייס היא קו פרשת מים לתעשיית המטבעות הדיגיטליים"

חדשות חוץ 23:0914.04.21

מניית קוינבייס, בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב, זינקה ב-31.3% ביום המסחר הראשון שלה בנאסד"ק, למחיר של 328.3 דולר, שמשקף שווי חברה של 85.8 מיליארד דולר. במהלך המסחר הגיעה כבר המניה למחיר של כמעט 430 דולר, ששיקף לחברה שווי של מעל 100 מיליארד דולר.

 

 

אמש הודיעה בורסת נאסד"ק כי מחיר מניית קוינבייס בפתיחת המסחר היום יעמוד על 250 דולר – סכום ששיקף לחברה שווי שוק של 65.3 מיליארד דולר.

 

קוינבייס הונפקה בהצעת מכר מלאה (Direct listing), כלומר מכירת מניות של משקיעים קיימים ללא הנפקת מניות חדשה והזרמת כסף לחברה עצמה.

 

בהנפקות דומות בולטות של הצעת מכר (ספוטיפיי, פלנטיר, סלאק, רובולוקס ואסאנה) עלה מחיר המניה בשיעור ממוצע של 37% מסכום הבסיס ביום המסחר הראשון.

 

בשבוע שעבר חשפה קוינבייס כי סיימה את הרבעון הראשון עם נסיקה של 847% בהכנסות ל-1.8 מיליארד דולר – הרווח הנקי צפוי לעמוד בטווח של 800-730 מיליון דולר. מספר המשתמשים הרשומים עומד נכון להיום על 56 מיליון.

 

תוצאות הרבעון הרביעי מיוחסות כמובן לנסיקה של הביטקוין והאת'ריום בשלושת החודשים האחרונים של השנה. בסיכום שנת 2020 כולה ההכנסות יותר מהוכפלו ל-1.28 מיליארד דולר והחברה שרשמה הפסד ב-2010 עברה לרווח של 322.3 מיליון דולר.

 

אנליסט Wedbush דן איבס (Dan Ives) אמר אתמול כי הרישום למסחר של קוינבייס הוא שיקוף האבולוציה של כניסת הקריפטו למיינסטרים. "קוינבייס היא חלק מרכזי באקוסיסטם של הקריפטו והיא ברומטר לאימוץ הגובר של הביטקוין ושל הקריפטו למיינסטרים שיימשך בשנים הבאות". ליאור שימרון, אנליסט קריפטו ב-FundStrat Global Advisors ציין עוד: "ההנפקה הישירה של קוינבייס הוא קו פרשת מים לתעשיית הקריפטו".

 

 צילום: גטי אימג'ס

x