סגור

פרסום ראשון
לבקשת נאמן נכסי מייק בן ארי: ביהמ"ש בניו יורק הורה על תפיסה וניהול נכסיו

בן ארי, בעל השליטה בחברת הייעוץ הפיננסי EGFE, נעצר באפריל בחשד להונאת משקיעים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, נחקר ושוחרר בערבות, אך עזב את הארץ

בית המשפט הפדרלי לענייני פשיטת רגל בניו יורק ארה"ב, הורה היום (ה') על תפיסה וניהול של נכסים של מייק בן ארי, בעל השליטה בחברת הייעוץ הפיננסי EGFE החשוד בהונאת משקיעים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.
צווי ההקפאה והתפיסה, מתייחסים לרכוש פוטנציאלי שאיננו ידוע בשלב זה, ניתנו על ידי שופטת הפירוקים, שלי צ'פמן, בבית המשפט הפדרלי לפשיטת רגל במחוז מנהטן, וזאת לבקשת עוה"ד הישראלי ליאור דגן המכהן כנאמן לנכסי בן ארי .
עו"ד דגן, ביחד עם עורכות הדין סיוון לב ודבורי ביטון זיני ממשרדו (FWMK), הגיש את בקשותיו לסעדים זמניים במסגרת בקשה שלו, שהוגשה ע"י פירמת עורכי הדין הניו יורקית Seiden LAW GROUP, לתת צו הכרה בארה"ב. זאת בעקבות פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב, שמינה את דגן כמפרק של חברת EGFE ישראל וכנאמן לנכסי בן ארי, ולהסמיכו לפעול כנאמן בארה"ב לאיתור, תפיסה ומימוש של נכסי החייב בן ארי לטובת כלל ציבור המשקיעים .
1 צפייה בגלריה
מייק בן ארי חברת EGFE
מייק בן ארי חברת EGFE
מייק בן ארי
(מתוך אתר EGFE)
בן ארי נעצר בתחילת אפריל השנה ע"י חוקרי רשות ני"ע ושוחרר בערבות בנקאית של 2 מיליון שקל, אך הוא עזב את הארץ לחו"ל. 685 נושים, המיוצגים ע"י עוה"ד איתן ארז ומור בן שושן, טוענים לחוב של כ-600 מיליון שקל של בן ארי כלפיהם.
מאז מינויו של עו"ד דגן מתנהלות בדיקות במספר מדינות ועורכי הדין דגן וארז אף נסעו בשליחות הנושים ובית המשפט למונטנגרו ולמספר מדינות נוספות כדי לאתר ולתפוס רכוש של בן ארי ולבצע פעולות נוספות.
עו"ד ארז: "מדובר בעקיצת הפונזי הגדולה ביותר שנעשתה אי פעם במדינת ישראל, כאשר כמעט כל הרכוש הוברח אל מחוץ לגבולות ישראל".
השופטת האמריקאית צ'פמן קבעה דיון בתיק העיקרי בבקשה להכרה בפסק הדין הישראלי של השופט חגי ברנר ליום 14.9.21.