סגור

פרסום ראשון
מייק בן ארי שלח לנאמן שלו את הסכמתו להעברת 2 מיליון שקל לקופת הפירוק

מדובר בהסכמתו לחלט ערבות בנקאית שנתן בן ארי,החשוד בהונאת משקיעים במאות מיליוני שקלים, על מנת להבטיח את תנאי שחרורו מהחקירה ברשות ני"ע, שאותם הפר כשעזב את הארץ; בן ארי שלח את הסכמתו באמצעות הודעת ווטסאפ לנאמן, לאחר שביהמ"ש ביקש לקבל תגובתו

ד"ש מחו"ל? מייק בן ארי, בעל השליטה בחברת הייעוץ הפיננסי EGFE, החשוד בהונאת משקיעים במאות מיליוני שקלים, שלח לנאמן שלו, עו"ד ליאור דגן, באמצעות הודעת ווטסאפ, את הסכמתו לחילוט הערבות הבנקאית בסך 2 מיליון שקל.
רק לאחר שבית המשפט יאשר את הבקשה לחלט הסכום, הכסף יועבר לקופת הפירוק לצורך המשך איתור נכסים של בן ארי בהסכמת רשות ני"ע – כך נודע.
3 צפייה בגלריה
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי על רקע שטרות
(צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק)

רשות ני"ע עצרה שלשום משקיע וחבר של בן ארי, בחשד שסייע לו להימלט מישראל.
בית משפט קבע בסוף מאי כי באי כוח בן ארי יגיבו לגבי הסכמתו לחילוט הערבות, אולם לפני מספר ימים הודיעו עורכי הדין שלו בתיק הפלילי כי הם מבקשים להתפטר מייצוג.
3 צפייה בגלריה
מייק בן ארי
מייק בן ארי
הווטסאפ ששלח מייקבן ארי לנאמן שלו עו"ד ליאור דגן
רשות ני"ע מבקשת להורות בהקדם על חילוט הערבות הבנקאית ועל העברתה לקופת הפירוק של החברה. עוד ציינה הרשות בפני בית משפט כי הוא מוסמך לקבל את ההחלטה למרות שלא ניתן להביא את בן ארי בפניו. הרשות ציינה כי "במקרה הנוכחי יש להורות על חילוט מלוא סכום הערבות הבנקאית וזאת בהתחשב בחומרת החשדות כנגד בן ארי אשר חשוד בעבירות חמורות, בין היתר בהונאה של למעלה מאלף משקיעים וגניבה של כרבע מילארד שקל מכספם".
3 צפייה בגלריה
עו"ד ליאור דגן
עו"ד ליאור דגן
עו"ד ליאור דגן
(משרד עוה"ד שבו הוא עובד)
ב-6 באפריל פתחה רשות ני"ע בחקירה גלויה בנוגע לחשדות כנגד בן ארי בחשד להונאת משקיעים. במסגרת החקירה הוטלו עליו תנאים מגבילים כגון איסור יציאה מן הארץ והפקדה כספית בסך 2 מיליון שקל. למרות זאת, בן ארי עזב את הארץ ב-6 במאי ומאז הוא מנותק קשר ומתחמק, לטענת רשות ני"ע, מהתייצבות לחקירה ומצוי בהפרה בוטה ומתמשכת של התנאים המגבילים שהוטלו עליו. לאור כך, באותו היום הוצא כנגדו צו מעצר על ידי בית משפט השלום בבת ים.