סגור

חשד: מייק בן ארי נמלט מישראל באמצעות דרכון של משקיע

רשות ני"ע עצרה משקיע וחבר של בעל השליטה בחברת הייעוץ הפיננסי EGFE החשוד בהונאת משקיעים בהיקף של מאות מיליוני שקלים, בחשד שסייע לו להימלט מישראל. המשקיע, נחום אייזנשטאט, נתן לפי החשד לבן ארי את דרכונו האישי על מנת שיוכל לצאת מישראל בזהות בדויה

רשות ני"ע עצרה אתמול (ג') משקיע וחבר של מייק בן ארי, בעל השליטה בחברת הייעוץ הפיננסי EGFE החשוד בהונאת משקיעים בהיקף של מאות מיליוני שקלים, בחשד שסייע לו להימלט מישראל. על פי בקשת המעצר המשקיע, נחום אייזנשטאט, נתן לבן ארי את דרכונו האישי על מנת שיוכל לצאת מישראל בזהות בדויה. הוא חשוד בעבירות של שיבוש מהלכי משפט וזיוף. אייזנשטאט מחזיק בשני דרכונים - ישראלי ואמריקאי - שאחד מהם לפי החשד נתן לבן ארי על מנת שזה יוכל להימלט מישראל. בית המשפט האריך את מעצרו עד מחר, ולאחר מכן הוא ישוחרר בערבות.


1 צפייה בגלריה
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי
(צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק)


אייזנשטאט (63) מתגורר ברמת ישי. בן ארי, כך לפי החשד, קיבל ממנו את דרכונו, החליף את התמונה וכך יצא מנתב"ג מבלי שיעצר לאור צו איסור היציאה מהארץ שהוצא על שמו. אייזנשטאט, שלו אזרחות ישראלית ואמריקאית, דיווח שדרכונו אבד.
בן ארי נעצר בתחילת חודש אפריל ונחקר בחשד לביצוע עבירות מרמה, שיבוש מהלכי משפט ועבירות לפי חוק השקעות משותפות בנאמנות. על פי החשד במהלך השנים האחרונות הציע בן-ארי לציבור השקעה משותפת בני"ע בהסדר שיצר למטרה זו, תוך שגייס ממאות משקיעים סכומי כסף המסתכמים בסך של מאות מיליוני שקלים. כל זאת שלא על פי היתר או תשקיף כמתחייב מהוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות. לפי החשד, פעילות זאת נעשתה תוך שיווק אותן השקעות ומתן ייעוץ למשקיעים לגבי כדאיות ההשקעה בהן. בנוסף עשה בן ארי, לפי החשד, שימוש אישי בכספים שניתנו לו.
בית משפט השלום בת"א שחרר אותו בתנאים מגבילים, ובהם איסור יצאה מהארץ לחצי שנה, הפקדת דרכוניו במשרדי הרשות והפקדת ערבות בנקאית של 2 מיליון שקלים. אלא שבתחילת מאי בן ארי שלח מייל למשקיעים שבו הודיע להם שהוא עזב את ישראל, וישוב רק מסגרת הסר עם רשות ני"ע. בנוסף התברר כי שבוע לפני כן, משאית הגיעה למשרדו של בן ארי בת"א ופינתה משם את כל הציוד. הרשות הוציאה צו מעצר נגד בן ארי.
מסנגורו של איזנשטאש, עו"ד ירון דוד נמסר: "החשד האמיתי שצריך להיחקר הוא איך מייק בן ארי גנב את דרכונו של חברו הטוב, זייף את תמונתו, ויצא מן הארץ. הדרכון לא נמסר ולא ניתן לו. אין ללקוחי שום בעיה עם האמת: היא לטובתו. לכן הסכים למעצר, כדי שהרשות תסיים את פעולות החקירה, ומחר ישוחרר, כפי שנקבע מראש".