גג עמוד כנס מדדים 2017

מנכ"ל אקסלנס: "אג"ח מיועדות צריכות להיות לכולם - גם בפנסיה וגם בגמל - ולא רק לבני 50 ומעלה"

עוזי דנינו בכנס מדדים 2017 של כלכליסט בשיתוף קסם מדדים , "צריך להגדיל את נכסי הסיכון בחיסכון הפנסיוני. אנו נמצאים בתקופה שרכיב הסיכון (מניות) נמצאות בשיא, ויש לעשות זאת בזהירות"

דרור רייך 09:5514.03.17

"קשה שלא להתייחס לעסקת מובילאיי-אינטל. הבוקר עמדתי בפקקים וחשבתי מה יקרה לחווית הנסיעה שלי בעוד 3-4 שנים. אין ספק שהיא תראה אחרת ואנחנו נהיה בעולם אחר. מה שהפריע לי זה קצת חוסר פירגון, שניסו להכניס לנו את ריח הבחירות לעסקה", כך אמר הבוקר עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס, בכנס מדדים 2017 של כלכליסט בשיתוף קסם מדדים.

 

"כאשר הפנסיה הונהגה לפני 140 שנה בגרמניה, גיל הפרישה עמד על 65, כשתוחלת החיים עמדה על 55 שנה. היום עם התארכות תוחלת החיים, כולם נהנים מפנסיה עם גיל פרישה מוקדם.

עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס צילום: אוראל כהן

 

"המגמה התהפכה, והמדינות לא יכולות לשאת יותר בנטל והם העבירו אותו לאזרח. יש עוד מגמות, כניסה מאוחרת לעבודה, תחלופה מהירה של מקומות עבודה וריבית אפסית.  לאור ההתעצמות הזאת, אנחנו מתריאים כי הרגולטור חייב לפעול בנושא, ולא להעביר את התפוח הלוהט הזה לאזרח. אנחנו רואים סימנים כמו חיסכון לכל ילד ועוד מהלכים נוספים.

 

"אנו בתור מנהלי קופות הפנסיה גם צריכים להשתנות. לדוגמא אנחנו חושבים שאג"ח מיועדות צריכות להיות לכל האוכלוסיה ולא רק לבני 50 ומעלה. אנחנו גם חושבים שצריך להגדיל את נכסי הסיכון בחיסכון הפנסיוני.

 

"אנו נמצאים בתקופה שרכיב הסיכון (מניות) נמצאות בשיא, ויש לעשות זאת בזהירות. חלקן הולכות להשקיע מעבר לים. להעלות את הבורסה המקומית על דרך המלך היא חשובה. גם השיפורים הטכנולוגי יגיע לייעוץ ההשקעות – אני בטוח בזה".

 

לבסוף, אמר דנינו כי, "האתגר בין הניהול האקטיבי לפסיבי ימשיך להעסיק אותנו בעתיד – לדעתי זה יהיה גם וגם. גם מדדים פסיבים וגם ניהול אקטיבי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x