סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
סמינר פרס אבירם
(שירות כלכליסט)

מתכוננים לשלב הגמר ב-Tech For Humanity

מחט חדשנית למניעת זיהומים, קפסולה אוטומטית לגידול מזון ומנות דם אוניברסליות - המיזמים שיכולים לשנות את העולם והגיעו מירדן, מדובאי ומישראל עברו הכנה לגמר התחרות

14 המועמדים מישראל ומדינות המזרח התיכון שעלו לחצי הגמר בתחרות Aviram Awards – Tech For Humanity נפגשו בסמינר וירטואלי בו השתתפו מנטורים בכירים בינלאומיים שהכינו אותם לקראת הגמר ולקראת עולם היזמות.


המשותף לזיאד אבו עיאש מירדן, ארי גרגיר מישראל ואלנוד אלחשמי מדובאי הוא שכולם יזמים ממדינות במזרח התיכון, ושלמיזמים שלהם יש פוטנציאל לחולל שינוי משמעותי. אבו עיאש, גרגיר ואלחשמי נפגשו כולם בסמינר וירטואלי יחד עם 14 מועמדים שעלו לחצי הגמר בתחרות Aviram Awards – Tech For Humanity, תחרות ראשונה מסוגה לאיתור מיזמים משני מציאות.
המיזם של אבו עיאש מירדן, מנכ”ל ומייסד SANNULA, מציע מחט חדשנית למניעת זיהומים בבתי חולים. מדובר בצינורית בטיחות שנועדה למנוע פגיעות במקל המחט, זרימת דם לא רצויה או קרע בוורידים בעת קנולציה (החדרה של צינורית לכלי דם).
ארי גרגיר, מנכ”ל ומייסד Red-C Biotech, שמצילה חיים באמצעות טכנולוגיות חדשניות המייצרות תאי דם אדומים בטוחים ואוניברסליים עבור מצבים הדורשים התערבות רפואית כגון טראומה, מחלות כרוניות, סרטן ועוד, מעוניין להחליף את תעשיית מנות הדם המיושנת והתלויה בתרומות. המטרה היא לייצר עירויי תאי דם אדומים אוניברסליים בטוחים ואיכותיים ללא פתוגנים, חסכוניים ובעלי זמינות גבוהה ללא צורך בתורמים מתנדבים.

2 צפייה בגלריה
סמינר קרן משפחת אבירם פרס אבירם
סמינר קרן משפחת אבירם פרס אבירם
סמינר קרן משפחת אבירם, פרס אבירם

ואילו המיזם של אלנוד אלחשמי, מנכ”לית GAIA – The Futurist Company, נועד לפתור בעיות של תעשיית החקלאות והמזון כמו ביטחון תזונתי ומחסור במשאבים, בעיות עולמיות שמחריפות בעקבות משבר האקלים. מדובר במערכת חקלאות מבוקרת אוטומטית באמצעות בינה מלכותית בתוך קפסולות עם סביבה מבוקרת. המערכת משתמשת ביותר מעשר טכנולוגיות שונות כדי לגדל ירקות, צמחים ופירות בסביבה בת קיימא, ללא זיהום, בזבוז מזון או השפעה על האקלים.
בסמינר הווירטואלי השתתפו מנטורים בכירים בינלאומיים מעולמות הטכנולוגיה והיזמות שהקנו למשתתפים בחצי הגמר כלים והכינו אותם הן לקראת הפיץ’ בגמר והן לקראת עולם היזמות אליו הם שואפים להיכנס. במסגרת הסמינר לעולים לחצי הגמר בתחרות שחרתה על דגלה חדשנות כמנוע לשיפור המציאות, נפגשו על מסך אחד יזמים ויזמות מירדן, מרוקו, ישראל ודובאי, ולפחות לרגע יצרו מזרח תיכון חדש.
בין העולים לחצי הגמר היו גם סמיטה גוש מדובאי, מנכ”לית ומייסדת שותפה של Cashee, אפליקציית בנקאות דיגיטלית המלמדת את בני הנוער איך להתנהל נכון פיננסית; יוסף בויאקף ממרוקו, מנכ”ל ומייסד שותף של Deepecho, המפתחת את הדור הבא של האולטרסאונד האינטליגנטי לבתי חולים; אורן תמרי מישראל, מנכ”ל UPnRIDE Robotics, מכשיר המאפשר לאנשים על כיסאות גלגלים לראשונה לעמוד על רגליהם; עמי גליקסמן מישראל, מנכ”ל IvyVie, המציעה משאבת עירוי ניידת המאפשרת חופש תנועה לחולים; עינת טרוגר מישראל, מפתחת עסקית ב־Bio-Circular Biotic, המפתחת פלסטיק ביולוגי המתכלה לחלוטין בכל סביבה, מרק ישי מישראל, מנכ”ל LEKET ROBOTICS, מערכת טכנולוגית המאפשרת לגדל את התוצרת החקלאית של כל אחד בביתו; בארה וואהבה מירדן, מנכ”ל ומייסד שותף של Ba Alf Seen, פתרון סניטציה שהופכך פסולת אנושית לדשן אורגני במיוחד עבור מדינות מתפתחות; רון נגר מישראל, מנכ”ל ומייסד של TempraMed, מערכת טכנולוגית המאפשרת לשמור על הטמפרטורה הנחוצה עבור תרופות; סער ספרא מישראל, מנכ”ל Beewise, טכנולוגיית בינה מלאכותית שמחקה את התנהלות הדבורים, מסייעת להן ומגנה עליהן מפני סכנות; אנדרס קוקאוקה מישראל, מייסד שותף ומנכ”לOtorize, אפליקציה לזיהוי לקויות שיכולות להשפיע על הנהיגה; ושרה בנלף ממרוקו, מנכ”לית BMTA&C, המפתחת מקררים למניעת בזבוז תוצרת חקלאית וזריקת מזון.
בנובמבר האחרון קרן משפחת אבירם, שהוקמה על ידי היזם זיו אבירם ובני משפחתו, והמגזין הבינלאומי Forbes השיקו את Aviram Awards - Tech For Humanity, תחרות שנתית לאיתור מיזמים משני מציאות באזור. הפרס בתחרות יוענק למיזמים ולרעיונות פורצי דרך, שחרתו על דגלם תרומה לאנושות באמצעות טכנולוגיה וחדשנות. שיאה של התחרות בגמר שייערך בחודש מרץ 2022 בדובאי, שם יעמדו לראשונה על במה אחת חמישה יזמים ויזמות מרחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה.

2 צפייה בגלריה
זיו אבירם משפחת אבירם למעלה מימין גל ו ניר למטה מימין נועה זיו ו גילי
זיו אבירם משפחת אבירם למעלה מימין גל ו ניר למטה מימין נועה זיו ו גילי
משפחת אבירם, למעלה מימין: גל וניר, למטה מימין: נועה, זיו וגילי. שילוב עסקים עם עשיית הטוב
(צילום: אוהד רומנו)

המיזם המנצח, כזה שבבסיסו עומדת תרומה לאנושות, יזכה בפרס כספי בסכום של חצי מיליון דולר, ליווי מקצועי של זיו אבירם ומנטורים בעלי שם, וכן ליווי תקשורתי של המגזין הכלכלי המוביל בעולם Forbes. למיזם הזוכה במקום השני יוענק פרס בסכום של 100 אלף דולר, ופרס של 50 אלף דולר לזוכה במקום השלישי.
פרס אבירם – חדשנות למען האנושות, מהווה את יריית הפתיחה לפעילותה של קרן משפחת אבירם, שהוקמה על ידי היזם פורץ הדרך זיו אבירם וילדיו. חדשנות כמנוע לשיפור המציאות ושילוב עסקים עם עשיית הטוב שזורים בפעילותו של זיו אבירם לאורך השנים – החל בחברת Mobileye, שהביאה למהפכה מצילת חיים בתחום בטיחות הדרכים ושינתה את עולם התחבורה העולמי, וכלה בחברת OrCam, המעניקה פתרונות משני חיים לאנשים הסובלים מלקות ראייה או מלקות שמיעה. הקרן המשפחתית מבקשת לקדם ערכים של קהילתיות, דאגה ומתן משאבים מקצועיים חינוכיים ופיננסיים לאישים, מיזמים ופתרונות שבכוחם לשנות לטובה את מציאות חייהם של אזרחי ישראל והאזור בתחומי הטכנולוגיה, החינוך, הרפואה, המחקר ועוד.