סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הודו: 29 מכשירים החשודים כנגועים בפגסוס נבדקו בהוראת ביהמ"ש

בית המשפט העליון בהודו דיווח על פעילות הוועדה הטכנית מטעמו, הבודקת את הטענות להדבקת מכשירי סלולר בתוכנה מבית NSO הישראלית; לפי החשד, הממשלה השתמשה בתוכנה כדי לעקוב אחרי עיתונאים, חברי פרלמנט ועובדי המערכת המשפטית

בית המשפט העליון בניו דלהי דיווח אתמול (ו') כי הוועדה הטכנית שלו ביצעה עד כה בדיקות ב-29 מכשירי סלולר שהגיעו לידיו ואשר חשודים כנגועים ברוגלת פגסוס מתוצרת NSO הישראלית.


בהוראת בית המשפט, דו"ח על הממצאים יוגש בתוך ארבעה שבועות לשופט בדימוס המופקד על החקירה. בית המשפט בודק דיווחים לפיהם הממשלה השתמשה ברוגלה על מנת לעקוב אחר עיתונאים, חברי פרלמנט ואפילו עובדי בית משפט.

1 צפייה בגלריה
NSO פגסוס סייבר
NSO פגסוס סייבר
NSO
(צילום: שאטרסטוק)

לפי בית המשפט, הוועדה הטכנית פיתחה פרוטוקול משלה על מנת לבדוק נוכחות של הרוגלה במכשירי הסלולר. הצוות גם הקליט את העותרים אשר פנו לבית המשפט עם מכשירי הסלולר שלהם, בהם גם עיתונאים. כמו כן פנה הצוות למומחים ולסוכנויות, כולל ממשלתיות, אשר עשויות למסור פרטים הרלוונטיים לחקירה.
הוועדה מסרה כי חקירתה תושלם עד לסוף החודש הנוכחי. לאחר מכן יידרשו למומחים המשפטיים 15 ימים נוספים על מנת ללמוד את ההמלצות של הוועדה הטכנית ולהוסיף הערות.
ברקע החקירה המתקיימת בהודו, מנהיג הממשלה הקטלאנית, פר ארגונס, גינה ביום חמישי האחרון את השימוש ברוגלת פגסוס נגד מחוקקים בדלנים וחברי פרלמנט, זאת במהלך ביקור שקיים בריסל. הפרשה הקטלאנית עוררה מתיחות רבה בין מדריד לברצלונה וגרמה להדחת ראש סוכנות המודיעין הספרדית פאז אסטבן, מוקדם יותר החודש.
"אנחנו דורשים שקיפות מלאה", אמר ארגונס במסיבת עיתונאים בפרלמנט האירופי, "אנחנו דורשים הסברים, נטילת אחריות והבטחות לכך כי המקרים הללו לא יישנו".