סגור

בואינג משיקה מטוס מטען חדש: הלקוחה הראשונה - קטאר איירווייז

לפי בלומברג, חברת התעופה הקטארית תרכוש 15 מטוסי מטען מסוג 777X, עם התחייבות להזמין 50 מטוסים. ההודעה הרשמית צפויה ביום שני בפגישה שתיערך בוושינגטון בין נשיא ארה"ב לשליט קטאר. מדובר במטוס הסילון הראשון זה חמש שנים שבואינג משיקה

בואינג מתכננת להשיק מטוס סילון חדש לראשונה זה חמש שנים – מטוס המטען מדגם 777X. קטאר איירווייז כבר התחייבה להזמין 50 מטוסים, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג.


על פי הדיווח, ההודעה הרשמית מתוכננת לצאת במקביל לפגישה שתיערך ב-31 בינואר בוושינגטון בין שליט קטאר השייח תמים בן חמד אאל ת'אני, ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן.
העסקה תכיל על פי הדיווח הזמנה של כ-15 מטוסים מדגם המטען, ושילוב של אפשרויות והמרות של הזמנות קיימות כדי למלא את ההתחייבות.

1 צפייה בגלריה
מטוס בואינג 777X
מטוס בואינג 777X
מטוס בואינג 777X
(צילום: בלומברג)

ברקע לעסקה, קטאר איירווייז נכנסה לסכסוך עם איירבוס סביב פגמים אפשריים בדגם ה-A350. איירבוס השיקה בשנה שעברה גרסת מטען של ה-A350, שאמורה לאתגר את השליטה של בואינג בשוק מטוסי המטען.
הניסיון להשיג את אישור הרגולטורים דחה את השקת מטוס הנוסעים החדש בלפחות שלוש שנים, והוא אמור להיכנס לשירות בסוף 2023.
אין זה אופייני שיצרנית מטוסים מוכרת דגם מטען לפני שגרסת הנוסעים הגיעה לשוק. המהלך של בואינג משקף את השוק החזק למטוסי מטען, על רקע פריחת ענף המסחר האלקטרוני, וכן את הקושי למכור מטוסי נוסעים גדולים לאור ירידת נפח הפעילות בשוק הנוסעים.