סגור

ההייטקיסטים ישאירו את הרכב בבית? מגדל אפל החדש בהרצליה לא יוסיף אף מקום חניה

המגדל שיכלול 30 קומות ייבנה על שטח של חברת גב-ים וצפוי לאכלס עובדי אפל. התוכנית מהווה תוספת למתחם אפל הקיים, וכדי לעודד את העובדים לא להגיע עם הרכב הפרטי היא לא מוסיפה אפילו מקום חניה אחד

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה את התוכנית להקמת מגדל בן 30 קומות ב"מתחם אפל" באזור התעסוקה במערב הרצליה.
מדובר בתוכנית של משרד ישר אדריכלים עבור חברת גב-ים על שטח כולל של 7.3 דונם ברחוב מדינת היהודים פינת משכית, היכן שממוקמים כיום משרדי חברת אפל. התוכנית כוללת תוספת מגדל בן 30 קומות ו-43 אלף מ"ר שישלב תעסוקה, מבני ציבור ומסחר.
2 צפייה בגלריה
הדמיית מגדל אפל הרצליה פיתוח
הדמיית מגדל אפל הרצליה פיתוח
הדמיית המגדל במתחם אפל בהרצליה פיתוח
(צילום הדמיה: ישר אדריכלים)
התוכנית אושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה כבר בסוף שנת 2019, אך מאחר שמדובר בתוכנית בסמכות מחוזית היא המליצה לוועדה המחוזית להפקיד אותה. כיום המתחם הבנוי כולל כ-53 אלף מ"ר, כך שיחד עם הקמת המגדל יגיע היקף השטחים הבנויים במתחם לכ-90 אלף מ"ר בנוי. בעת הגשת הבקשה לאישור התוכנית דיווחו המתכננים כי גם השטח שמתווסף יאוכלס על ידי עובדי אפל.
2 צפייה בגלריה
דניאלה פוסק יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב
דניאלה פוסק יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב
דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב
(צילום: ניב קנטור )
אחד החידושים במסגרת התוכנית הוא שהוועדה קבעה כי לא יתווספו לה חניות על המצב הקיים, אלא היא תיסמך על מערך תחבורה ציבורית, הולכי רגל, אופניים וכלים קלים אחרים בהתאם למדיניות הוועדה המחוזית להעדפת השימוש בתחבורה ציבורית על פני השימוש ברכב הפרטי. כמו כן, התוכנית קובעת שימור המעברים בתחומה למעבר הציבור, וכן שימוש בשטחי גגות המבנים הן לצורכי פיתוח למשתמשי הבניין והן כחלק ממאמץ אגירת מי גשמים.
יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, האדריכלית דניאלה פוסק, אמרה בעקבות ההחלטה: "התוכנית נותנת מענה לצורכי הפיתוח המידיים העתידיים של חברת אפל ובהתאמה לתוכנית המתאר של אזור התעסוקה של הרצליה אשר מבטיחה את התפתחות האזור כולו כמרכז עירוני, מעורב שימושים, אשר ייהנה מנגישות תחבורתית מיטבית עם הקמת הרכבת הקלה והמטרו".