שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רותח בת"א: מניות התקשורת זינקו ומשכו הבורסה מעלה

מדד ת"א 25 עלה ב-1.1%, ת"א 100 הוסיף 1.3% ומדד הבנקים טיפס ב-1.4%. ת"א תקשורת זינק ב-4.4% בהובלת מניית בזק שעלתה ב-4.5% על רקע פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת. בריינסוויי צללה ב-10% לאחר מינוי מנכ"ל חדש. האג"ח השקלית ל-10 שנים נפלה ב-1% - התשואה קפצה ל-2.05%

מיקי גרינפלד 17:3218.05.15

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי 

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

-------

17:30 - המניות בקבוצת בזק רשמו עליות חדות ומשכו את הבורסה לעליות של מעל ל-1% - מדד ת"א 25 עלה ב-1.1%, ת"א 100 הוסיף 1.3% ומדד הבנקים טיפס ב-1.4%. ת"א תקשורת זינק ב-4.4% בהובלת מניית בזק שעלתה ב-4.5%. בריינסווי צללה ב-10% לאחר מינוי מנכ"ל חדש. האג"ח השקלית ל-10 שנים נפלה ב-1% - התשואה קפצה ל-2.05%

 

16:40 - חברת מקסימההודיעה כי מנכ"ל החברה, ישי המר, יפרוש מתפקידו בשל נסיבות אישיות בחודשים הקרובים. עיתוי הפרישה המדויק עדיין לא ידוע.

"יחד עם זאת, הודיע המנכ"ל שהוא מביע את נכונותו, ככל שהחברה תרצה, לסייע לחברה גם לאחר מציאת מחליף מתאים", נמסר ממקסימה.

15:50 - סומוטומדווחת כי בחרה להמיר חלק מתשלום המניות הדחוי לבעלי המניות לשעבר של ג'ניו במסגרת עסקת רכישת ג'ניו, בסכום כולל של 8 מיליון דולר, למזומן של עד 2 מיליון דולר.

 

15:30 - מדדי המניות מטפסים בשעה האחרונה: מדדי ת"א 25 ות"א 100 עולים ב-0.8% ו-1% בהתאמה, ת"א בנקים מגיע לפלוס 1.5%. מזרחי טפחותקופץ ב-2.9% לאחר הדוחות, פועליםמטפס ב-1.9%, דיסקונטב-1.8%, לאומיב-0.9% ובינלאומי ב-0.5%.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

15:15 - המלצות שבועיות הראל פיננסים:

מניות: לפי שעה, לא מומלץ לשנות עוד את המבנה של תיק המניות. מאז שהגדלנו לפני כשלושה שבועות את החשיפה לארה"ב על חשבון אירופה (כ-57% לארה"ב, כ-20% לאירופה) לא ביצענו שינויים נוספים. הפרופורציות האלה מצדיקות עצמן לפי שעה. גם ההמלצות האחרונות שלנו על מזרח אסיה ממשיכות להיות בתוקף והשווקים שם ממשיכים בביצועים נאים. השווקים המתעוררים ממשיכים לסבול מתנודתיות גדולה יותר ועדיפה חשיפה לשוק הישראלי, שממשיך להניב תשואות דומות להם בתנודתיות נמוכה יותר.

קונצרניות: נראה כי האפיק הקונצרני המקומי בולט לחיוב, במיוחד על רקע נכונות משקיעים לעבור אליו מהאג"ח הממשלתי לנוכח התנודתיות של התקופה האחרונה. אנו מעריכים כי אפיק זה ימשיך להתנהג טוב בתקופה הקרובה. בתקופה האחרונה יש חשיבות גדולה יותר להשקעה באג"חים על בסיס ניתוח פרטני בהשוואה להשקעה באמצעות מדדי התל-בונד. לעתים, המדדים לחלוטין מעוותים את התמונה הפנימית של האג"חים המרכיבים אותם ויכול להיווצר יתרון יחסי משמעותי לבחירה נכונה.

ממשלתיות: למרות המדד הגבוה והצפי לסדרת מדדים גבוהים, איננו מגדילים עוד את החשיפה לאפיק הצמוד. אנו ממשיכים לשמור על חלוקה של 55% שקליים ו-45% צמודים במח"מ בינוני, המספקת להערכתנו הגנה טובה דיה מפני האפשרות שהמדדים יהיו אפילו גבוהים מהצפוי. אנו ממשיכים לתמוך בפיזור תיק האג"ח הממשלתי והקונצרני לחו"ל.

 

14:45 - דוחות מיטב דש: בית ההשקעות רשם ברבעון הראשון הכנסות של 190 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. היקף הנכסים המנוהלים בתעודות הסל עמד על כ- 34.8 מיליארד שקל, לעומת כ- 31.4 מיליארד שקל בסוף הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם בכ-30 מיליון שקל לעומת כ-18 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, עליה של כ- 66%. הגידול נבע, בין היתר, מהכנסות מימון נטו של כ- 3 מיליון שקל עקב המדדים השליליים ברבעון זה.

 

14:15 - מגיבים לדוחות:

מאיר סלייטר מירושלים ברוקראז' על דוחות מזרחי טפחות: "אנו מעלים את ההמלצה לתשואת יתר, ללא שינוי במחיר היעד, 48 שקלים. התוצאות היו דומות מאוד לצפי. על אף רמת הריבית הנמוכה הבנק מציג יכולת ייצור של רווח מייצג בהיקף 1.2 מיליארד שקל בשנה, המשקף תשואה להון של כ- 10.5%. אם וכאשר הריבית ו/או המדד ישנו כיוון לעליות – מזרחי יהיה מהנהנים העיקריים מהמגמה. האשראי לציבור ממשיך לצמוח בקצב גבוה. ברבעון הנוכחי צמח האשראי ב- 2.1%, קצב של למעלה מ- 8% בשנה. הלימות ההון משתפרת, אך יש עוד דרך ארוכה. מנקודת מבטנו, התמחור הנוכחי מגלם בתוכו את הסיכונים לבנק בעודף, וההשקעה במזרחי בתמחור הנוכחי משקפת יחס סיכון סיכוי טוב ממרבית המניות בבורסה בתל אביב.

אלה פריד, לאומי שוקי הון, על דוחות אלביט מערכות: "לאחרונה הורדנו את ההמלצה על החברה ל"תשואת שוק" עקב ההגעה למחיר היעד, והיום, במבט ראשון, נראה כי הדוח של החברה תומך בהמלצה זו.מבט חטוף על תוצאות אלביט מערכות לרבעון משקף יציבות בצבר, עליה קלה ברווח הגולמי וברווח התפעולי המנוטרל, וירידה קלה ברווח הנקי. הצבר נותר ללא שינוי, ונאמד ב-6.3 מיליארד דולר. כי בשל חילופי הממשלה, יתבררו התקציב - ועמו ההתקשרויות עם צה"ל - רק לקראת ספטמבר אוקטובר. ברמה הגיאוגרפית - בלטו מאוד התחזקותן של דרום אמריקה ודרום מזרח אסיה בתמהיל המכירות. ברמת המוצרים, בלטה מאוד התחזקות מערכות היבשה והחלשותן של מערכות אלקטרו-אופטיות".

אילנית שרף מפסגות ברוקראז' על דוחות שופרסל: "דוחות חלשים מאד בתחום הקמעונאות, אנו מעדכנים את התחזיות לשנים 2016-2015 כלפי מטה, נותרים בהמלצת תשואת חסר ומורידים את מחיר היעד ל-8.30 שקלים. הדוחות מצביעים על המשך הקשיים איתם מתמודדת הרשת, כאשר קשיים אלו עשויים להמשך גם ברבעונים הבאים על רקע התחרות, התמתנות בצריכה המקומית ושינויים רגולטוריים. הרווח הגולמי של החברה מתקרב לרווחיות הגולמית של רשתות הדיסקאונט הכבדות, אך ההוצאות התפעוליות רחוקות מלהיות שם. אנו מעריכים כי החברה תמשיך לבצע מהלכי התייעלות אך לא באופן שיאפשר לה לחזור בטווח הקרוב לרווחיות של למעלה מ- 3%".

 

אילנית שרף, פסגות ברוקראז' אילנית שרף, פסגות ברוקראז' צילום: עמית שעל

 

 13:30 - מחצית יום המסחר, המחזור עומד על 632 מיליון שקל. בזקמרכזת את המחזור הגבוה בת"א 25 (ובבורסה), 68.5 מיליון שקל, רציועם המחזור הגבוה בת"א 75, 9.5 מיליון שקל.

 

13:20 - שוק האג"ח:

אגרות החוב הממשלתיות שפתחו את היום במתינות עבר לירידות חזקות בסדרות הארוכות. האג"ח ל-10 שנים (סדרה 0825) נופלת ב-0.91%, ובהתאם התשואה קופצת ב-10 נקודות עד ל-2.04%.

הקונצרניות נסחרות בירידות: מדד תל בונד 60 נסחר בירידה של 0.24%, כשהיורדות הגדולות במדד הן סלקום ח וסלקום ו, 1.07%- ו-0.78%- בהתאמה.

 

13:00 - מנכ"ל חדש לבריינסווי: ד"ר גיא איזיקיאל (45) מונה למנכ"ל ברינסווי וייכנס לתפקיד ב-15 ליוני. איזיקיאל יחליף בתפקיד את עוזי סופר, מנכ"ל החברה הקודם, שהודיע על פרישתו לפני מספר חודשים. 

 

12:20 - דוחות מרכנתיל דיסקונט יצאו מוקדם יותר היום: הרווח הנקי של הבנק ברבעון הראשון עלה ב-8.3% (בהשוואה לרבעון המקביל) ל- 88 מיליון שקל. הבנק רשם עליה של 13.6% בהכנסות הריבית ל-217 מיליון שקל ועליה של 34.4% בהכנסות שאינן מריבית ל-121 מיליון שקל. התשואה להון הסתכמה ב-19.3%, לעומת 10.6% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

12:10 - דוחות מזרחי טפחות: הבנק בניהולו של אלדד פרשר סיים את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 244 מיליון שקל - ירידה של 9%. הרווח הנקי של מזרחי משקף תשואה להון חד ספרתית של 9.2%. הבנק רשם ברבעון הכנסות ריבית של 713 מיליון שקל – ירידה של 2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

אלדד פרשר מנכ"ל מזרחי טפחות אלדד פרשר מנכ"ל מזרחי טפחות צילום: עמית שעל

 

11:45 - בית ההשקעות אקסלנס מסכם רבעון ראשון עם רווח נקי של 23 מיליון שקל, עליה של 21% לעומת הרבעון הקודם אז עמד הרווח הנקי על 21 מיליון שקלים - מול הרבעון המקביל אשתקד, שבו עמד הרווח על 20 מיליון שקלים, רושם אקסלנס עליה של 15%.

 

11:30 - דירוגי מעלות להנפקות הנדל"ן האמריקאיות: חברת Wharton Properties מקבלת דירוג AA, דה לסר גרופ מקבלת דירוג A. 

 

11:10 - אילנית שרף, מנהלת המחקר בפסגות ברוקראז', על הטלטלה בשוק התקשורת: "למנכ"ל משרד התקשורת היוצא הייתה אג'נדה סדורה ממנה יצא וניהל אותה בצורה ברורה. לאחר פיטורי מנכ"ל המשרד אנו נכנסים לתקופה מחודשת של חוסר ודאות וערפל בכל הנוגע להמשך ביצוע הרפורמות בענף התקשורת. אנו מעבירים את המלצתנו על מניית בזק לבחינה מחודשת עד להתבהרות כיוון הרגולציה".

 

10:55 - גלעד אלפר, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז', בעניין כילוהנתונים שיוצאים ממגזר החקלאות בארה"ב: "גורם עיקרי שגרם לנו לשמור על אופטימיות זהירה לגבי כיל וכל הסקטור הוא שהלקוחות של חברות האשלג, כלומר האיכרים, משגשגים. הדבר היה נכון כמעט לאורך כל התקופה מאז המשבר הפיננסי ובעיקר לגבי איכרי ארה"ב. עם זאת, נתונים אחרונים מעידים שאפילו האיכרים האמריקאים מראים סימני חולשה. שוק האשלג מאותגר כרגע בשל עודף היצע, כך שאפילו השיטפון במכרה הגדול אורלקאלי ברוסיה לא מספיק כדי לסגור את הפער. אם בנוסף לכל זה האיכרים יתחילו להיכנס לסוג של מצוקה, הסנטימנט בשוק יורע אף יותר. אנחנו לא רואים סיבה להפוך לאופטימיים על המניה וממשיכים בהמלצת "תשואת שוק" ומחיר יעד של 30 שקל".

 

גלעד אלפר, אקסלנס ברוקראז' גלעד אלפר, אקסלנס ברוקראז' צילום: מיקי נועם אלון

 

10:40 - דוחות חילן- תגובת בן נובו שלם, מנהל מחלקת מחקר אפסילון: "הדוחות הכספיים של חילן כוללים לראשונה את האיחוד המלא של חברת נס טכנולוגיות שנרכשה בשנת 2014. כבר ברבעון הראשון תרם האיחוד כ-4.5 מיליון שקל לשורת הרווח התפעולי. בגילום שנתי של הרבעון הראשון, נס טכנולוגיות צפויה לתרום לחילן לשורת ההכנסות כ-640 מיליו שקל ולשורת הרווח התפעולי ברמת הרווחיות הנוכחית כ-18 מיליון שקל. להערכתנו, בתקופה הקרובה חילן תמשיך במסע ההתייעלות של נס ותהיה מסוגלת להביא את החטיבה החדשה לרווחיות תפעולית של 5%-6% לפחות. אם חילן תצליח להביא את נס לרמת הרווחיות של 5%, היא צפויה להגדיל את הרווח התפעולי של הקבוצה בכ-32 מיליון שקל ברמה השנתית. מדובר בתרומה מאוד משמעותית ביחס לרווח התפעולי של כ-71 מיליון שקל שהיציגה חילן בשנת 2014. ניתן לראות גם שיפור במרבית הפרמטרים של כל הפעילויות האחרות של חילן ברמת הפרופורמה (ללא איחוד של נס). אנחנו שבעי רצון מהדוחות שהציגה חילן וחושבים שברמת התמחור הנוכחית מדובר בהשקעה אטרקטיבית".

 

10:15 - האם פיטורי ברגר מסמנים את סוף הרפורמה בשוק התקשורת? יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הגיב הבוקר לפיטורי מנכ"ל משרד התקשורת, אבי ברגר, שראש הממשלה בנימין נתניהו, המחזיק גם בתיק התקשורת, הודיע לו אתמול בשיחת טלפון על סיום תפקידו. "ביבי לומד מהמדינות השכנות? מלחמה בתקשורת בכל הכוח", כתב הרצוג, "מפטר בשיחת טלפון את מנכ״ל משרד התקשורת, כדי שכולם יבינו בערוצים שהגיע בוס חדש? לא ניתן לו".

 

10:20 - חגיגה במניות התקשורת: ת"א תקשורת עולה ב-4.1%: בזקעולה ב-4.5%, החברה האם ביקוםמזנקת ב-6.4%, החברה הסבתא אינטרנט זהבקופצת ב-6.9%. מנגד, פרטנרעולה ב-0.7%, סלקוםיורדת ב--3%.

 

10:10 - פלוריסטםמדווחת על התפתחות בתכנית הפיתוח הקליני: הרשות הרגולטורית באירופה EMA (סוכנות התרופות האירופית) בחרה בתכנית הפיתוח של תאי ה-PLX של פלוריסטם לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים (CLI), למסלול אישור מואץ (Adaptive Pathway). מסלול רגולטורי חדשני זה נועד לשפר ולקצר את זמן הגישה של חולים לתרופות חדשות ולמעשה מאפשר לחברה לקבל אישור רגולטורי לשיווק מוקדם לטיפול רפואי, בתנאי שתעמוד בדרישות לאיסוף מידע על יעילות ובטיחות הטיפול - לאחר תחילת שיווקו של המוצר.

 

9:50 - פתיחה יציבה של יום המסחר: המדדים ת"א 25 ות"א 100 עולים בעד 0.1%, ת"א בנקים נחלש ב-0.2%. בראש מדד ת"א 25 מניית בזקשמטפסת ב-3%, החברה האם ביקוםמובילה את ת"א 75 עם פלוס 4.4% - על רקע פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר, ששמעמידים בספק את הרפורמה המתוכננת בשוק התקשורת הקווית. שוק האג"ח פותח את היום בתנועות מתונות.

 

9:15 - דוחות אלביט מערכות: הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב- 706.6 מיליון דולר בהשוואה ל- 682.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2014. הרווח התפעולי הרבעוני הסתכם ב- 69.5 מיליון דולר (9.8% מסך ההכנסות) בהשוואה ל- 65.0 מיליון דולר (9.5% מסך ההכנסות) ברבעון המקביל הוצאות המימון הסתכמו ב- 5.7 מיליון דולר, בהשוואה ל- 4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 52.6 מיליון דולר (7.4% מסך ההכנסות), מול 51.9 מיליון דולר (7.6% מסך ההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

 

8:50 - בעלי המניות של אלרוב נדל"ן והחברה האם שלה אלרוב ישראל אישרו אתמול את עסקת המיזוג של שתי החברות. האישור התקבל לאחר ששתי החברות קיבלו ביום חמישי האחרון את האישור הדרוש מרשות המיסים לביצוע העסקה. המיזוג צפוי לצאת לפועל בסוף יוני ולאחריו תימחק אלרוב ישראל מהמסחר בבורסת תל אביב.

 

אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב

 

8:20 - דוחות שופרסל: החברה סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 2.83 מיליארד שקל, עלייה קלה של 1.1% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014. הרווח התפעולי של החברה נחתך ל-28 מיליון שקל, מול 64 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי במגזר הקמעונאות ברבעון הראשון השנה הסתכם ב-3 מיליון שקל, בהשוואה ל-33 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח נקי עמד על 13 מיליון שקל, מול 32 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

8:10 - אג"ח ממשלתיות: האיגרת השקלית ל-10 שנים פותחת את היום בתשואה של 1.94%, לאחר ירידה של 6 נ"ב במסחר אתמול. בארה"ב עומדת תשואת האג"ח

הממשלתית ל-10 שנים על 2.15%.

 

7:40 - ירושלים ברוקראז' לקראת דוחות הבנקים: "התוצאות צפויות להיות טובות, עם תשואה להון ממוצעת של 9.6%. האחראי העיקרי על הרווחיות הגבוהה הוא בנק לאומי, הצפוי להציג תשואה להון גבוהה מ- 15% הודות לרווחי הון ממכירת מניות החברה לישראל ומובילאיי. מנגד, מזרחי צפוי לרשום רבעון חלש למדי, עם תשואה להון של 9% בלבד, עקב ירידת המדד החדה במהלך הרבעון (1.6%-). יתר הבנקים יציגו רווחיות טובה, כאשר רווחי האג"ח ממשיכים לחפות על הירידות במדד ובמרווח הפיננסי".

 

7:30 - בשעה שעונת הדוחות מתקדמת לה בת"א, המסחר בעולם נכנס היום לשבוע פעילות חדש. באסיה נרשמת מגמה מעורבת עם עלייה של 0.6% בניקיי, ירידה של 0.7% בהאנג סנג ויציבות בשנגחאי.

 

עונת הדוחות פותחת הבוקר את פרק הבנקים, כשהבנק הגדול הראשון שיפרסם את תוצאותיו לרבעון הראשון הוא מזרחי טפחות. פועלים, בינלאומי ודיסקונט יפרסמו תוצאותיהם ברביעי, לאומי בחמישי.

 

 צילום: shutterstock
בטל שלח
    לכל התגובות
    x