$
תקשורת

ארדן: אקדם הצעת חוק פרטית לפירוק בזק

יום אחרי פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר על ידי נתניהו, ארדן מתכוון לקדם את התחרות בשוק התקשורת דרך הכנסת

אופיר דור 13:0118.05.15

ח"כ גלעד ארדן, שר התקשורת לשעבר, מודיע היום (ב') כי בכוונתו להגיש בשבועות הקרובים הצעת חוק פרטית שתפצל בכפייה את בזק כך שהיא תישאר חברת תשתית בלבד שלא תמכור שירותים ישירות לצרכן. לפי הצעת החוק, בזק תחויב למכור את מרכיב השירות הישיר לצרכן כמו גם את אחזקותיה בתחום התוכן, כמו אתר וואלה.

 

ארדן הוביל ביחד עם מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר, שפוטר אמש על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, את הרפורמה בשוק התקשורת הקווית. פיטוריו של ברגר עוררו חשש כי הרפורמה במסגרתה מחויבת בזק להחכיר את התשתית שלה לספקי האינטרנט, כדי שאלו יוכלו למכור חבילות אינטרנט משולבות ומוזלות ללקוח, תתקע.

 

מנכ"ל משרד התקשורת המפוטר, אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת המפוטר, אבי ברגר צילום: נמרוד גליקמן

 

לדברי ארדן, "בשנים האחרונות נקטה בזק בכל פעולה אפשרית כדי לתקוע ולעכב את יישום הרפורמה, שתוזיל בעשרות אחוזים את העלויות לציבור. לכן, הגעתי למסקנה שהדרך הנכונה להתמודד עם מונופול כה עוצמתי היא לחייב את חברת בזק למכור את כל אחזקותיה בתחום התוכן והשירותים ולהשאירה כחברת תשתית בלבד".

 

בעצם מדובר בפעולה הראשונה של ארדן כחבר כנסת מן המניין שאינו חלק מהממשלה. הפעולה קשורה ישירות להחלטתו של נתניהו לפטר את המנכ"ל ברגר, שהיה שותפו של ארדן בקידום הרפורמה והמשיך לקדמה גם לאחר שארדן עזב את משרד התקשורת. ברגר עצמו הצהיר, כי אם בזק תמשיך להערים קשיים על הרפורמה, יהיה צורך לפרק אותה לחברת תשתית ושירותים. ההחלטה של ארדן לפעול באופן עצמאי משקפת את המתיחות הקיימת בינו לבין נתניהו, שהגיעה לשיא בהחלטתו של ארדן שלא להיכנס לממשלת נתניהו בשבוע שעבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x