סגור

"כחלון הוא אדם עתיר כישורים וניסיון שרלוונטיים לפעילות שלנו"

חברת האשראי החוץ-בנקאי יונט מגיבה לראשונה להחלטתה למנות את שר האוצר לשעבר ליו"ר בשכר עתק של 8.3 מיליון שקל. לטענתה, הביקורת על מינויו "מופרכת ומשוללת יסוד", והמרכיב העיקרי בחבילת התגמול שהוצעה לו היה אופציות המותנות בתוצאות


יונט מגיבה לראשונה על הביקורת ביחס להחלטתה למנות את משה כחלון כיו"ר תמורת 8.3 מיליון שקל. בתגובה שהוציאה החברה הערב לבורסה מסרה יונט כי הביקורות על מינויו של כחלון הינן "מופרכות ומשוללות יסוד, הן לגבי התנהלות החברה והן לגבי מר משה כחלון, אדם עתיר כישורים, ניסיון ציבורי, ניהולי ומקצועי, אשר רלוונטיים לפעילות החברה".
כזכור, הנהלתה של חברת האשראי החוץ-בנקאי החליטה להעסיק את שר האוצר לשעבר כיו"ר החברה תמורת שכר של 8.3 מיליון שקל בשנה. החלטה זו גררה ביקורת עזה בענף הפיננסי, במיוחד לאור העובדה כי כחלון הוא שר האוצר שהיה אחראי (יחד עם חברת הכנסת לשעבר שלי יחימוביץ') על העברת חוק שכר הבכירים בתאגידים הפיננסים במסגרתו נאסרה האפשרות להעניק לבכירים בענף שכר שעלותו גבוהה מ-3.5 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
משה כחלון מסיבת עיתונאים אסטרטגיית היציאה משבר קורונה
משה כחלון מסיבת עיתונאים אסטרטגיית היציאה משבר קורונה
כחלון. האיש שהיה אחראי להגבלת שכר של יותר מ-3.5 מיליון שקל בפיננסים
(צילום: לע"מ)
תגובתה של יונט היא תשובה למכתב שנשלח אליה בשבוע שעבר על ידי מחזיקת המניות בחברה לייטקום. במכתב המוחה על החלטת החברה נטען כי השכר חורג ממדיניות התגמול של החברה, ועד כה החברה לא סיפקה סיבה מהותית מדוע היא בוחרת לסטות ממדיניות זו. בנוסף לא הובהר מדוע החברה מוכנה לשלם שכר כל כך גבוה עבור קשריו של כחלון ומדוע כחלון אינו מסתפק בשכר נמוך יותר.
"תנאי השכר של כחלון סבירים והוגנים"
על פי תשובת החברה, ועדת התגמול ודירקטוריון החברה קיימו הליך סדור ומעמיק טרם אישרו את תנאי הכהונה המוצעים לכחלון, וערכו עבודת השוואה, ממנה עלה כי תנאי הכהונה של כחלון שהובאו לאישור הם סבירים והוגנים ולא חורגים בצורה משמעותית מקבוצת ההשוואה.
מתשובת החברה עולה כי הדירקטוריון עומד מאחורי הנימוקים המצוינים בדוח הזימון, במיוחד לאור העובדה, כי המרכיב העיקרי בתנאי הכהונה המוצעים הוא אופציות לרכישת מניות החברה, אשר יוצרות זיקה בין תרומת כחלון לחברה להיקף התגמול שלו הוא עשוי להיות זכאי.
נזכיר כי כחלון אמור לעבוד בהיקף משרה של 80% והתגמול שהוצע לו כלל מענק שנתי קבוע בגובה 864 אלף שקל, דמי ניהול של 1.3 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות. 650 אלף האופציות שכחלון עתיד לקבל יהיו לקניית מניות יונט תמורת 30 אגורות למניה, כשמחיר מניה אתמול עמד על 28 שקל, כך שהמניות ניתנות לו למעשה בחינם. כלומר, תקרת השווי של חבילת האופציות עומדת על סכום עתק של 18 מיליון שקל עבור חמש שנים, שיהוו בסופו של דבר 10% מהחברה.
בנוסף לתשובה פרסמה היום יונט את הדוח הרבעוני שלה. החברה הציגה הכנסות של 7 מיליון שקל לצד הפסד נקי של 1.3 מיליון שקל.