$
בארץ

הרצוג על פיטורי ברגר: "נתניהו לומד מהמדינות השכנות"

יו"ר המחנה הציוני הגיב על פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת: "זה מאבק של התקשורת החופשית והציבור - לא נשאיר אתכם לבד"

אורי תובל 09:5918.05.15

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הגיב הבוקר (ב') בעמוד הפייסבוק שלו לפיטורי מנכ"ל משרד התקשורת, אבי ברגר, שראש הממשלה בנימין נתניהו, המחזיק גם בתיק התקשורת, הודיע לו אתמול בשיחת טלפון על סיום תפקידו. "ביבי לומד מהמדינות השכנות? מלחמה בתקשורת בכל הכוח", כתב הרצוג, "מפטר בשיחת טלפון את מנכ״ל משרד התקשורת, כדי שכולם יבינו בערוצים שהגיע בוס חדש? לא ניתן לו".

 

ברגר מונה לתפקיד בסוף 2013 על ידי שר התקשורת דאז גלעד ארדן, שביום חמישי החליט שלא להיכנס לממשלת נתניהו החדשה. ארדן וברגר הובילו בחודשים האחרונים את הרפורמה שאמורה לאפשר למפעילי טלפוניה קווית להתחרות בבזק תוך שימוש בתשתית שלה. אתמול, ביום הראשון לעבודת הממשלה הודיע נתניהו לברגר על פיטוריו. במקומו צפוי להתמנות יועצו לשעבר של נתניהו, שלמה פילבר.

 

הרצוג. ביקורת קשה כלפי נתניהו הרצוג. ביקורת קשה כלפי נתניהו צילום: שאול גולן, אמיל סלמן

 

בכהונה הקרובה, אמור ענף התקשורת להיות אחד הנושאים המרכזיים שבהם יעסוק נתניהו. נתניהו התעקש להחזיק בידיו את המשרד כשהוא ממנה את אופיר אקוניס לשר בלי תיק שיעסוק גם הוא בתחום. בהסכמים הקואליציוניים הופיע סעיף הקובע שהשותפות בממשלה חייבות להתיישר לפי תוכניותיו של נתניהו בענף: הן מחויבות לתמוך ברפורמות שיקדם שר התקשורת, להתנגד להצעות שהוא מתנגד להן ולא לתמוך בהצעות הנוגעות לשוק התקשורת אלא באישורו.

 

בהודעתו הקצרה בפייסבוק כתב הרצוג, כי בישיבת המחנה הציוני שתתקיים בצהריים, הסיעה תבדוק כיצד ניתן להילחם בהחלטתו של נתניהו לפטר את ברגר מבחינה משפטית וציבורית. "זה גם מאבק שלכם, התקשורת החופשית והציבור", הוסיף הרצוג. "לא נשאיר אתכם לבד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x