$
בורסת ת"א

המשביר 365 חורגת מאמות המידה הפיננסיות ביחס לאג"ח

רגע לפני מכירת ניו פארם לשופרסל - המשביר 365 הפסידה ברבעון השלישי 21.9 מיליון שקל והציגה ירידה של 5.3% במכירות חנויות זהות; כתוצאה מכך נשחק יחס ההון העצמי למאזן מתחת לרמה שהתחייבה בפני מחזיקי האג"ח

יניב רחימי ואורנה יפת 22:3130.11.17

המשביר 365 שבשליטת רמי שביט הפסידה ברבעון השלישי 21.9 מיליון שקל, כך עולה מהדו"חות הכספיים שהחברה פרסמה הערב (ה'). כתוצאה מההפסדים שנרשמו ברבעון השלישי השנה המשביר חורגת מאמות המידה הפיננסיות להן התחייבה כלפי מחזיקי אגרות החוב (סדרה ד').

 

 

 

רשת הדראגסטורס ניו פארם, שעומדת להימכר לשופרסל, ורשת בתי הכלבו הציגו הרעה בתוצאות העסקיות ברבעון השלישי.

 

 

מה דעתך על מניית המשביר 365:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ההכנסות של ניו פארם ירדו ברבעון השלישי השנה בשיעור נמוך של 1.3% והסתכמו ב-174.8 מיליון שקל, אולם ההפסד הנקי התרחב והעמיק ל-6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 4.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

היום היה המועד האחרון להשלמת עסקת מכירת סניפי ניו פארם לשופרסל והבוקר הודיעו הצדדים על דחיית מועד השלמת העסקה ל-15.12. הסיבה לדחייה היא כי בשלב עוד לא הושלמה הדרישה למכירת סניף שופרסל כפי שדרשה הממונה על הגבלים עסקיים, מיכל הלפרין. לפני כשבועיים נמכרו תשעת סניפי ניו פארם שהיו צריכים להימכר במסגרת עסקת המיזוג בין שופרסל לניו פארם לאחים איציק ושרון ניסנוב בתמורה לכ-26 מיליון שקל עבור הסניפים והמלאי.

 

ההכנסות של המשביר לצרכן בתי כלבו הסתכמו ב-236.3 מיליון שקל, ירידה של 4.4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ובשורה התחתונה נרשם הפסד של 1.7 מיליון שקל, לעומת הפסד צנוע יותר של 900 אלף שקל ב-2016.

 

 

רמי שביט רמי שביט צילום: מיקי נועם אלון

 

המכירות של ניו פארם ושל בתי הכלבו בסניפים זהים ירדו ברבעון השלישי ב-5.3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

ברבעון השלישי של 2017 רשמה המשביר 365 הוצאה של 7.1 מיליון שקל שנובעת משערוך אופציות למניות, לעומת הכנסה של 5.9 מיליון שקל שנרשמה ברבעון המקביל. השערוך הוא לאופציות שניתנו להכשרה חברה לביטוח ולפניקס במסגרת הקצאות ההון שבוצעו במאי 2014 ובמאי 2015.

 

כתוצאה מההפסדים, המשביר חורגת כאמור מאמות המידה הפיננסיות להן התחייבה כלפי מחזיקי אגרות החוב (סדרה ד'). החברה התחייבה כלפי המחזיקים שיחס הון עצמי למאזן לא יפחת מ-25% ושההון העצמי לא יפחת מ-80 מיליון שקל. אולם ההפסד שנרשם במהלך הרבעון השלישי שחק את ההון העצמי:  יחס ההון העצמי למאזן של המשביר 365 היה 24.5% וההון העצמי עמד על 75.4 מיליון שקל.

 

 

 

על פי תנאי אגרות החוב (סדרה ד') חריגה מאמות המידה הפיננסיות תביא לעלייה בריבית שהמשביר 365 משלמת בשיעור של 0.5% לשנה. ביחס לאגרות החוב מסדרה ה', הירידה ביחס הון עצמי למאזן מתחת ל-25% והון עצמי הנמוך מ-80 מיליון שקל מביאים להפעלת מנגנון התאמת ריבית לפיו הריבית שתשולם על ידי המשביר תעלה ב-1% בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x