$
שווקי חו"ל

מובילאיי מפתיעה: הסתיים שיתוף הפעולה עם טסלה

מניית מובילאיי נופלת בלמעלה מ-10% בניו יורק לאחר ההודעה כי תפסיק לספק טכנולוגיה לטסלה כבר ברבעון הנוכחי. הכנסות החברה הנסחרת בניו יורק קפצו ב-58% ל-83.5 מיליון דולר - והתעלו על צפי השוק

מיקי גרינפלד 15:5826.07.16

מובילאיימפרסמת הודעה מאכזבת לאחר פרסום דוחות הרבעון השני: החברה מודיעה על סיום הקשר עם טסלה כבר ברבעון הנוכחי. המכוניות החשמליות שייצרה טסלה עשו עד כה שימוש בטכנולוגיית הסיוע לנהג של מובילאיי. מניית מובילאיי מגיבה בנפילה של יותר מ10% בניו יורק.

 

מובילאיי הוסיפה כי מעתה תמקד את מאמציה בטכנולוגיית המכונית האוטונומית, בין היתר במסגרת הפרויקט המשותף עם ב.מ.וו ואינטל (ראו בעניין זה בהמשך). "אנו מתכוונים להתקדם אל עבר לטכנולוגיית נהיגה אוטנומית מתקדמת יותר, מדובר בשינוי פרדיגמה הן במובן של מורכבות טכנולוגית והן בדרך לרמת בטיחות גבוהה באופן קיצוני", אמר אמנון שעשוע, יו"ר החברה ואחד ממייסדיה, המוביל את הפיתוח הטכנולוגי של מוביליאיי.   

 

טסלהעצמה מצויה תחת ביקורת חריפה בעניין מערכות הנהיגה האוטונומיות של החברה, לאחר שלפני כחודש נגרמה תאונה בעת שמכונית טסלה מודל S, שנהגה העבירה למצב נהיגה אוטונומית - נכנסה תחת גלגלי משאית.

 

בתחילת החודש, הודיעה מובילאיי יחד עם ב.מ.וו ואינטל על שיתוף פעולה בפיתוח מכונית אוטונומית, בלוח זמנים קצר למדי במונחי תעשיית הרכב העולמית: על פי הצהרת השותפות, מכונית אוטונומית של ב.מ.וו, שתעשה שימוש בטכנולוגיות של אינטל ומובילאיי תוצג כבר בשנת 2021.

 

מובילאיי סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי של 26.9 מיליון דולר, או 11 סנט למניה - מול 15.3 מיליון דולר או 6 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם של מובילאיי עמד ברבעון השני על 17 סנט למניה, מעל ציפיות האנליסטים שעמדו על 15 סנט למניה.

 

הכנסות החברה זינקו ל-83.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-52.8 מיליון דולר ברבעון המקביל - קפיצה של 58%. גם השורה העליונה בדוח התעלתה על צפי האנליסטים שעמד על 77 מיליון דולר.

 

מייסדי מובלאיי, זיו אבירם המנכ"ל (מימין) ואמנון שעשוע היו"ר
מייסדי מובלאיי, זיו אבירם המנכ"ל (מימין) ואמנון שעשוע היו"ר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x