$
רכב

מובילאיי: המערכת לא יודעת עדיין לזהות תאונות מהצד

זאת בעקבות התאונה הקטלנית בארה"ב שבה היתה מעורבת טסלה S המצוידת במובילאיי. לדברי טסלה, מערכות שמאתרות סכנה מהצד יוטמעו ברכבי החברה רק ב-2018

תומר הדר 13:0503.07.16

בשבוע שעבר, זמן קצר לפני הודעתן הדרמטית של מובילאיי, ב.מ.וו ואינטל על כוונתן לייצר רכב אוטונומי בשנת 2021 אירע בארה"ב מאורע אחר, בו היתה מעורבת מכונית בעלת פונקציית נהיגה אוטונומית העושה שימוש ברכיבים של מובילאיי.

 

 

 

מדובר בטסלה מודל S שנהגה צפה כביכול בסרט תוך כדי נסיעה – ומשאית שהגיחה מצידה של המכונית פגעה בטסלה והרגה את הנהג, שלא היה מודע כביכול כלל למתרחש סביבו.

 

רכב טסלה מודל S רכב טסלה מודל S צילום: יצרן

 

 

בארה"ב, שתושביה מורגלים, במיוחד בקליפורניה, במכוניות טסלה מודל S התעוררו ביממות האחרונות לא מעט שאלות בנושא – שעליהן עונה מובילאיי במכתב שנשלח לאתר TechCrunch האמריקאי.

 

על פי מובילאיי, "קראנו את הסיכומים של האירוע שהתרחש במקרה זה. טכנולוגיית ההימנעות מתאונות, או מערכת הבלימה האוטומטית מוגדרת כמערכת המונעת תאונות מאחור ומתוכננת במיוחד למטרה זו. אירוע זה מערב רכב אשר חצה את נתיב הנסיעה מהצד, דבר שמערכות בלימה מהדור הנוכחי אינן מתוכננות להתמודד עמו".

 

על פי טסלה, מערכות אשר מאתרות איומים צידיים ופועלות בהתאם יוטמעו ברכבי החברה, אך רק בשנת 2018.

 

צמד מכוניות טסלה מודל S נוסעות בימים אלה בכבישי ישראל – בידי נהגים של חברת מובילאיי השוקדים על פיתוח מערכות ה-AUTOPILOT – הנהיגה האוטונומית של טסלה.

 

טסלה S טסלה S

בטל שלח
    לכל התגובות
    x