$
תעשייה ופיננסים

טסלה: הרשויות בארה"ב חוקרות כשל שהביא להתרסקות קטלנית

מדובר בתאונה בה אירעה התנגשות בין רכב של החברה מסוג S שהיה במצב של נהיגה אוטומטית ובין משאית

שירות כלכליסט 09:1601.07.16

הרשויות בארה"ב מסרו אתמול (ה') כי פתחו בחקירה ראשונית בנוגע ל-25 אלף רכבי מודל S של טסלה לאחר התרסקות קטלנית של אחד מהם, בשל שימוש במנגנון ה"טייס האוטומטי".

 

 

 

מינהל הבטיחות לדרכים האמריקאי (NHTSA) מסר שההתרסקות אירעה ברכב משנת 2015 שבו הפעיל הנהג את מנגנון הנהיגה האוטומטית. לדברי מינהל הבטיחות, "יש לבדוק את התכנון והעיצוב של כל מנגנוני הנהיגה שפעלו בעת ההתרסקות". זהו צעד ראשון לפני שהסוכנות תוכל לבקש צו משפטי לביצוע ריקול של הרכבים אם ממצאיה יראו שקיימת ברכבים אלו סכנה.

 

 

 צילום: איי אף פי

 

טסלה הודיעה אתמול כי התאונה הקטלנית הייתה "המוות הראשון ביותר מ-209 מיליון קילומטר של שימוש בנהיגה האוטומטית של רכבי טסלה", לעומת ממוצע של מוות אחד לכל 96 מיליון קילומטר בעולם כולו. יצרנית הרכבים החשמליים אמרה כי היא "דיווחה ל-NHTSA על האירוע מיד לאחר שהתרחש. חשוב להדגיש שהצעדים של מינהל הבטיחות בדרכים הם פשוט הערכה ראשונית כדי לקבוע אם המנגנון פעל בהתאם לציפיות".

 

התאונה הקטלנית אירעה בחודש מאי בפלורידה לאחר שמשאית חצתה כביש מהיר, בעת שרכב טסלה נסע בנהיגה אוטומטית. הרכב עבר מתחת לנגרר שמאחוריה, וזה פגע בחלון הקדמי והנהג נהרג. "הן מנגנון הנהיגה האוטומטית והן הנהג לא שמו לב לחלקו הלבן של הנגרר על רקע השמיים הבהירים ועל כן לא נעשה שימוש בבלמי הרכב", כתבה טסלה.

 

 

 

החברה הוסיפה כי על לקוחותיה להבין שמנגנון הנהג האוטומטי עדיין נמצא בשלב ניסוי, וזאת עוד לפני שהם בוחרים להפעיל אותו. לדברי החברה, "עליכם לשמור על השליטה והאחריות לנהיגה שלכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x