$
רכב

עכשיו זה רשמי: ב.מ.וו, אינטל ומובילאיי ייצרו מכונית אוטונומית עד 2021

שלוש החברות הודיעו היום במינכן על שיתוף הפעולה ביניהן. פרופ' אמנון שעשוע, יו"ר מובילאיי במסיבת העיתונאים היום: "רכב אוטונומי ישנה את התחבורה בעולם"

תומר הדר 16:1501.07.16

אחרי שאתמול פורסמו דיווחים על אחד משיתופי הפעולה המסקרנים בתחום הרכב האוטונומי, עכשיו זה רשמי: ב.מ.וו, אינטל ומובילאיי יחברו יחד כדי ליצור מכונית אוטונומית עד שנת 2021, כך הודיעו היום (ו') שלוש החברות במינכן. שלוש השותפות חתמו ביניהן על ההסכם במשרדי הנהלת ב.מ.וו ובכך הביעו את מחויבותן לקבוע תקנים תעשייתיים ולהגדיר פלטפורמה פתוחה לנהיגה אוטונומית.  

כך, הפלטפורמה המשותפת תספק מענה לנהיגה אוטומטית בדרגות משתנות של שליטה אנושית, ותועמד לרשותם של יצרני רכב רבים, כמו גם לתעשיות אחרות שיכולות להפיק תועלת ממכונות אוטונומיות עם יכולת גבוהה של למידת מכונה. מודל iNEXT של BMW – המודל התכנוני שבאמצעותו תפתח החברה את דגמי החשמליים העתידיים יהווה את הבסיס לאסטרטגיית הנהיגה האוטונומית של הקבוצה ויציב את הבסיס לכלי רכב אוטונומיים לחלוטין לא רק באוטוסטרדות, אלא גם בסביבות עירוניות, על מנת לאפשר פתרונות הסעה משותפים ואוטומטיים.

 

רכב ב.מ.וו סדרה 3 רכב ב.מ.וו סדרה 3 צילום: אתר יצרן

 

לדברי הראלד קרוגר, יו"ר מועצת המנהלים של ב.מ.וו: "המומחיות המשולבת של אינטל, מובילאיי וקבוצת BMW תבטיח שלקוחותינו יוכלו ליהנות בקרוב מנהיגה אוטונומית לחלוטין כחלק מחיי היומיום עם פתרונות פורצי דרך כגון אלה שהצגנו כחלק ממאה דגמי הקונספט VISION NEXT שלנו. באמצעות הזינוק הטכנולוגי הזה נציע ללקוחותינו רמות חדשות של הנאה טהורה מנסיעה ובמקביל פתרונות לניידות עירונית נוחה ולעתיד האולטימטיבי של ניידות יוקרתית".

 

לדברי מנכ"ל אינטל, ראיין קרזניץ: "מכוניות אוטונומיות לחלוטין וכל הדברים שיתחברו אליהן יצריכו מוחות אלקטרוניים חזקים ואמינים ביותר, שיהיו חכמים דיים כדי לנווט בתנועה ולמנוע תאונות. השותפות בין BMW, אינטל ומובילאיי תסייע לנו לממש במהירות את החזון שלנו להמציא מחדש את חוויית הנהיגה. אנו מביאים לשותפות מערך רחב של כלי מחשוב ענן, קישוריות, בטיחות ואבטחה לתוך המכונית וכן נכסים של למידת מכונה, שיאפשרו פתרון מקיף באמת".

 

לדברי פרופ' אמנון שעשוע, יו"ר מובילאיי וממייסדיה: "היום הוא ציון דרך חשוב לתעשיית הרכב משום שאנו נכנסים לעידן חדש של ניידות. יחד עם קבוצת BMW ואינטל, מובילאיי מכינה את הקרקע לטכנולוגיית הניידות העתידית המאפשרת לנהיגה האוטונומית לגמרי להפוך למציאות בשנים הקרובות".

 

במסיבת העיתונאים שקיימה היום החברה אמר שעשוע, בין השאר: "בשנות ה-70 החברה האנושית לא שיערה את מהפכת המחשוב. מהמחשב האישי ועד האינטרנט, הסמארטפון. היום אנו עומדים על סף מהפכה חדשה, אנו מבינים שהרכב הוא הפלטפורמה האידיאלית לעתיד – מכונות אינטיליגנטיות. רכב אוטונומי נכון – עם הרכיבים הנכונים – ודגש על בטיחות – ישנה את התחבורה בעולם. כל שותף יתרום – להביא רכב אוטונומי ליצור בשנת 2021. אנו רוצים רכב אוטונומי שגם יפעל בעיר וגם בחוץ. מובילאיי מביאה את הטכנולוגיה שלה לתכנון נתיב. הצדדים ישתפו בפועלה בתכנון נתיב, שיתוף מידע – השותפות הזו היא נקודת מפנה לתעשיית הרכב העולמית. זוהי התחייבות ליצור רציני. כל אחד יהפוך את הרכב האוטונומי למציאות".

 

לדברי שעשוע, "כמאה עובדים מעורבים בפרויקט מתוך כ700 עובדי מובילאיי". לדברי בראיין קרזניץ', מנכ"ל אינטל: "מדובר בהשקעה בגובה מאות מיליוני דולרים".

 

עוד ציינו ראשי החברות כי המועד בו נוקבות החברות: שנת 2021 הוא המועד בו יוצגו מכוניות אוטונומיות של ב.מ.וו ברמה 3- כלומר כאלה שיוכלו לנסוע בכביש בינעירוני כשנהג יושב מאחורי ההגה- אך אינו נדרש לגעת בהגה. במרכזי הערים לעומת זאת יסעו מכוניות ברמה 5 – כאלה שהנהג היושב בהן יכול לקרוא עיתון, או אפילו לנמנם בבטחון מלא בעוד שהמכונית מביאה אותו ליעדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x