שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בורסת ת"א ננעלה בעליות; אל על זינקה ב-8.1%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.7% על רקע העליות בוול סטריט; "כלכליסט" חשף כי אבי גבאי מנסה לגייס את חיים סבן לרכישת אל על. כן פייט זינקה ב-23.8% לאחר שדיווחה על הצלחת ניסוי בתרופה של החברה

מיקי גרינפלד 17:3523.12.13

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (ב') בעליות, שהלכו והתחזקו לקראת סוף המסחר על רקע העליות בבורסות של ניו יורק. עד ברקע - הציפייה להחלטת הריבית של בנק ישראל שתפורסם לאחר המסחר.  

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15  

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

אורי גרינפלד, מנהל מחלקת המאקרו בפסגות, מעריך כי בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה, על מנת לבחון כיצד משפיעה החלטת הפד על צמצום רכישות האג"ח משפיעה על שוק המט"ח בישראל.

 

"במידה שהשקל ימשיך להתחזק תתכן הפחתת ריבית בהחלטה שלא מן המניין באמצע החודש. בנוסף, נראה כי בבנק ישראל בוחנים כלים חדשים להתערבות בשוק המט"ח. בין הכלים שציין פרופ' צוקרמן בראיון שנתן בשבוע שעבר, ושעולים לא מעט בתקשורת, נמצא קביעת שער רצפה לדולר. לפי התקדימים בשוויץ (קבעה שער רצפה בספטמבר 2011) וצ'כיה (הודיעה על פיחות יזום ועל שע"ח "רצוי"), צעד מסוג זה השיג את המטרה. בשני המקרים שער החליפין מול האירו נותר יציב או אף גבוה מהרמה שנקבעה", אמר גרינפלד.

 

דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון, הציג אתמול בסקירתו השבועית את המלצותיו העדכניות. "אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של כ 3 שנים. כאשר אנו ממליצים בשקלים הלא צמודים לרכוש איגרות למח"מ של כ 6-7 שנים בשילוב השקעה עם מזומן ואג"ח בריבית משתנה. בצמודי המדד אנו ממליצים לשלב איגרות במח"מ דומה יחד עם רכישת מדד בחדרי העסקאות (לטווח של 1- 3 שנים) של הבנקים במחירים הזולים יותר מהמשתקף בשוק איגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד.

 

סביבת האינפלציה צפויה בחודשים הקרובים לנוע סביב אמצע יעד יציבות המחירים של בנק ישראל ואולי מעט מתחת. אולם על רקע המחסור בצמודי מדד אנו ממליצים כרגע על אחזקה מאוזנת בין שקלים לא צמודים לצמודי מדד", אמר רזניק.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

פטרוכימיים תשקיע 128 מיליון שקל בהנפקת הזכויות בבזן. כך אישרה אתמול החברה. לפני כחודש אישר שופט המחוזי בתל אביב חגי ברנר לפטרוכימיים להשתתף בהנפקת הזכויות. פטרוכימיים, המחזיקה בשליטה משותף בבתי הזיקוק בחיפה יחד עם החברה לישראל (30.6% - פטרוכימיים, 37% - חברה לישראל), צפויה להידלל באחזקתה בבזן, על רקע העובדה כי אין לה די מזומנים כדי לכסות את כל חלקה בהנפקת הזכויות. מניות במרכז.

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

רבוע כחול נדל"ן דיווחה היום על כוונתה לבצע הצעת רכש למחזיקי אג"ח ב' בדרך של עסקת חליפין, כשהתמורה תהיה הנפקת אג"ח מסדרה ה', שתורחב לצורך הצעת הרכש. רבוע כחול נדל"ן פנתה לרשות ניירות ערך ולבורסה לקבלת היתר למהלך, וכן לחברת דירוג במטרה לחדש את דירוגה של סדרת ה'.

 

מירלנד רוכשת את הבעלות המלאה במרכז הקניות בירוסלבל שברוסיה שבו היא שותפה. החברה שבשליטת אליעזר פשמן רוכשת 49.5% ממניות מרכז Inverton Enterprises Limited, שבו היא מחזיקה טרם הרכישה ב-50.5%. החברה רכשה את יתרת המניות מידי שותפה בפרויקט, ועל פי שווי של 85.5 מיליון דולר המיוחס לפרויקט. מקדמה של 3 מיליון דולר תועבר לשותף בשלב זה, והיתרה תועבר בכפוף לתנאים מתלים, ובהם קבלת אישורים רגלוטוריים לעסקה.  

 

מניות במרכז

כן פייט ביופרמה דיווחה היום אחה"צ על הצלחה בתוצאות ניסוי שלב 2b בדלקת מפרקים שיגרונית. החברה העוסקת בפיתוח תרופות למחלות דלקתיות ומחלות סרטניות, דיווחה כי תרופת ה-CF101 עמדה בכל יעדי הניסוי העיקריים בצורה משמעותית סטטיסטית, והובילה לשיפור משמעותי בתסמיני המחלה כפי שניבדק על פי המדדים המדעים הרלבנטיים בראשם מדד ACR20, שהוגדר כמטרה הראשית של הניסוי). בניסוי נמצא כי יעילותה של תרופת ה-CF101, אשר ניתנה כתרופה בודדת, עולה בצורה לינארית במהלך תקופת הטיפול (12 שבועות) באותה תבנית שנצפתה בניסויים הקודמים. במקביל, הפרופיל הבטיחותי היה מעולה ללא כל עדות להשפעה מדכאת כלשהיא על מערכת החיסון ודומה לזה שנצפה בניסויים הקודמים.

 

אבי גבאי מנסה לגייס את בעל השליטה בפרטנר, איש העסקים חיים סבן, לרכישת השליטה באל על מתמי מוזס ומשפחת בורוביץ'. כך נודע ל"כלכליסט". בין גבאי לסבן שוררים יחסים טובים עוד מהימים שבהם היה סבן בעל השליטה בבזק וגבאי שימש כמנכ"ל החברה. 

 

כילרוכשת את חלקה של Vale Fertilizantes בחברת Fosbrasil S.A - מיזם משותף לייצור חומצה זרחתית ודשנים נבחרים, הממוקם בברזיל. רכישת חלקה של VALE תגדיל את הבעלות של כיל לרוב ב- Fosbrasil שהיא יצרנית החומצה הזרחתית המובילה בדרום אמריקה. אישור הרכישה כפוף לאישור הרשות להגבלים עסקיים בברזיל ואישורים רלוונטיים אחרים. הרכישה הינה בהתאם לאסטרטגיה החדשה של כיל הכוללת מרכיב של גידול והרחבה של פעילות מבוססת פוספט בשוק המזון העולמי, תוך התמקדות בשוקי יעד צומחים במדינות המתפתחות

 

חברת האנרגיה פז, שבשליטת צדיק בינו ובניהולו של יונה פוגל, זכתה בימים האחרונים במכרז הדלקים של החשב הכללי באוצר - כך נודע ל"כלכליסט". שווי המכרז הוא כחצי מיליארד שקל לתקופה של 24 חודש (250 מיליון שקל לשנה), כאשר לזוכים יש אפשרות להאריך אותו בעוד 36 חודש ובכפוף לבדיקת גובה ההנחות בענף האנרגיה במועד ההארכה.

 

נסגרה עסקת השוק הסיטונאי בתל אביב: חברת ישראל קנדהדיווחה היום כי רכשה מקבוצה בראשות תנובה ועיריית תל אביב קרקע למגדל בן 44 קומות וכ-300 יחידות דיור בעבור 365 מיליון שקל, וכן אופציה לרכישת מגדל נוסף זהה במתחם שברחוב קרליבך, בעבור סך של כ-380 מיליון שקל. 

 

דירקטוריון ביוסל, המחזיקה ב-15.47% ממניות פרוטליקס, החליט על חלוקת דיבידנד בעין של מרבית מניות פרוטליקס שבהחזקתה. החברה תגישה בקשה לרשויות המס לשם קבלת הנחיה מקדמית (פרה רולינג) בקשר עם אופן ניכוי המס במקור מהמניות שיחולקו כדיבידנד בעין.

 

המיזוג של מניית פריגועם אלאן העלה את מספר מניות פריגו הרשום ב 43%, ולפיכך תבצע הבורסה של תל אביב את ההתאמה הנדרשת: הבורסה מבצעת התאמה של משקולת מניה במדד כאשר כמות המניות הרשומות במניה עולה ביותר מ-10% יחסית לכמות המניות המקורית לפיה חושב המדד. ההשפעה הרגילה של התאמה זו היא ביקושים שמזרימות תעודות הסל למניות שמשקולתן עלתה בעקבות אותו עדכון ממ"מ. ואולם במקרה של פריגו הדבר לא ייצור ביקושים מהותיים למניה, שכן משקלה במדד יוחזר בעדכון המשקולות למקסימום האפשרי של 10%.

 

טאוארנסחרת היום לאחר שאתמול עלתה בת"א ב-40% והשלימה את פער הארביטראז' עמו חזרה מוול סטריט - שם זינקה בשישי ב-44.8%. הזינוק במניה החל לאחר שבמהלך סוף השבוע הודיעה טאואר על הקמת מיזם משותף עם פנסוניק היפנית, שיגדיל את הכנסותיה ב-400 מיליון דולר בשנה.

 

בנק ירושלים מעלה את מחיר היעד על אלביט מערכות ל-55 דולר. הבנק נשאר בתשואת שוק, לנוכח מחיר המניה הנוכחי שעומד בנאסד"ק על 58.94 דולר. אתמול דיווחה אלביט על שני הסכמים עם משרד ההגנה האוסטרלי בשווי של 229 מיליון דולר - לא כולל מס - לתקופה של שלוש שנים. אלביט מערכות היא הקבלן הראשי של מערכות ניהול הקרב של הצבא האוסטרלי. אלביט מציינת כי הפרויקט, שיתבצע בחלקו הגדול על ידי אלביט מערכות אוסטרליה, "יתמוך ביעדי הצבא האוסטרלי להפוך לצבא דיגיטלי".

 

שותפות חיפושי הנפט והגז, גבעות, הודיעה אתמול כי בכוונתה לבצע קידוח עוקף בבור הקידוח מגד 6, וזאת על מנת להתמודד עם בעיית צינורות הקידוח התקועים. לפי גבעות עלות הקידוח העוקף תסתכם ב-2.7 מיליון דולר, בנוסף לכך שההשפעה המשוערת של התקלה האמורה על לוחות הזמנים הינה הארכה של משך הקידוח בכשלושה שבועות נוספים בהם יבוצע הקידוח העוקף והקדיחה החוזרת עד לעומק של 4,498 מטרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x