$
בורסת ת"א

טאואר מקימה מיזם משותף עם פנסוניק שיניב לה הכנסות של 400 מיליון דולר

יצרנית השבבים ממגדל העמק תחזיק ב-51% מהמיזם המשותף, כאשר פנסוניק תחזיק ב-49%. סגירת העסקה צפויה להיות בחודש אפריל

ניר צליק 10:2620.12.13
טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, תקים מיזם משותף עם פנסוניק היפנית, שיגדיל את הכנסותיה ב-400 מיליון דולר בשנה. טאואר תחזיק ב-51% מתוך שלושה מפעלים של פנסוניק במסגרת המיזם המשותף, כאשר פנסוניק תחזיק ב-49%. סגירת העסקה צפויה להיות בחודש אפריל. המיזם יאפשר לטאואר להגיע לקצב מכירות שנתי של 900 מיליון דולר, כאשר פנסוניק התחייבה לרכוש מהמפעל מוצרים לחמש שנים. הרווחיות על המוצרים שיימכרו צפויה להשתפר לאורך הזמן.

 

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בחודשים האחרונים היו פרסומים כי טאואר עתידה לרכוש שלושה מפעלים מפנסוניק, אלא שלמעשה, כעת מתברר כי טאואר לא רוכשת את המפעלים באופן מלא, אלא רק באופן חלקי. כאמור, מדובר ב-51% משלושת המפעלים, בתמורה ל-8 מיליון דולר במניות, כאשר פנסוניק תהפוך לבעלת עניין בטאואר. מאזן השותפות יכלול, בין השאר, את כל הציוד של שלושת המפעלים, מזומן בשווי של כ-40 מיליון דולר שיושקע ע"י פנסוניק במפעלים וחומר שנמצא בקווי הייצור של פנסוניק טרם סגירת ההסכם.

 

ראסל אולוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אולוונגר מנכ"ל טאואר

 

השותפות תמשיך את ייצור מוצרי הסמיקונדקטור (מוליכים למחצה) של טאואר כקבלן משנה עבור פנסוניק ובמקביל תפעל להרחבת פעילות הייצור למוצרים חדשים נוספים תוך מינוף פעילותה העסקית הקיימת של טאואר-ג'אז ולקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים. פנסוניק התחייבה לרכוש את מוצרי הסמיקונדקטור שלה מהשותפות לאורך תקופה של לפחות חמש שנים.

 

 

  

למעשה, עד כה ייצרה פנסוניק לבד את מוצריה בשלושת המפעלים, אלא שהבעיה היתה כי היקף הייצור שלה לא מילא את כל תפוקת המפעלים, ולכן היא ככל הנראה הפסידה כסף בתהליך. כעת, בעזרת שיתוף הפעולה עם טאואר, היא תוכל להכניס פעילות ייצור נוספת למפעלים ולהעביר אותם לרווחיות בעזרתה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x