שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בת"א קפצה בנעילה: טאואר זינקה ב-40%, אפריקה ב-9.4%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 התחזקו ב-1.2% וב-1.1%, בהתאמה. מדד הבנקים קפץ ב-1.8%. טאואר נסחרה על רקע שיתוף הפעולה שחתמה עם פנסוניק. בזן ירדה ב-2.8% במחזור הגבוה בבורסה

שי סלינס 16:2922.12.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות שהתגברו לקראת סיום המסחר. ברקע: העליות שנרשמו בוול סטריט ובבורסות אירופה בשישי לאחר נתוני התוצר המעודדים בארה"ב. מחזור המסחר הסתכם ב-827 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

אירית איזקסון, יו"ר הדירקטוריון של ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי הנמצאת בבעלותו שלבנק הפועלים, הודיעה על פרישתה מתפקידה, בו שימשה כחמש שנים. איזקסון תישאר חברת הדירקטוריון של בנק הפועלים. במכתב ששלחה איזקסון לעובדי ישראכרט כתבה: "אחרי התלבטות קשה, החלטתי לעזוב את תפקידי בישראכרט ב-31 לדצמבר ולהישאר כחברת דירקטוריון בנק הפועלים. אני מודה לחברי בדירקטוריון ישראכרט, למנכ"ל דב קוטלר, להנהלת החברה ולעובדים".

המסחר בוול סטריט ננעל בשישי בעליות, כשברקע נתוני הצמיחה של כלכלת ארה"ב שהפתיעו לטובה ברבעון השלישי וההחלטה של הפד מיום רביעי האחרון להפחית את קצב רכישות האג"ח החודשי ב-10 מיליארד דולר ל-75 מיליארד דולר.

 

דאו ג'ונס ננעל בשיא כל הזמנים - זה היום השלישי ברציפות. המדד טיפס ב-0.3% לרמה של 16,221.14 נקודות ובכך השלים עלייה שבועית של 3%. גם 500 S&P ננעל ברמת שיא כשעלה ב-0.5% ל-1,818.32 נקודות והשלים עלייה של 2.4% מיום שישי שעבר. נאסד"ק טיפס בשישי ב-1.2% ל-4,104.74 נקודות, והשלים עלייה שבועית של 2.6%.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: עמית שעל

 

מהסקירה השבועית של בנק לאומי עולה כי הכלכלנים ממליצים על החזקת אג"ח ממשלת ישראל תוך התמקדות במח"מ בינוני-קצר. בחלק הקצר ממליצים על אחזקה מאוזנת בין האפיק השקלי לצמוד. כמו כן ממליצים בלאומי על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי בחו"ל, תוך הערכה שרמת המחירים של שוקי המניות בעולם עדיפה ביחס לאג"ח הקונצרני.

 

 


 

שוק האג"ח

חברת הנדל"ן מליבו דיווחה כי בעקבות הודעתה לרוכשי הדירות בפרויקט Celebration על דחיית מועד האכלוס בפרויקט לשנת 2018, 244 מהרוכשים ביטלו את הסכם הרכישה עם החברה. 88 רוכשים בחרו שלא לבטל את ההסכם וחתמו על הסכמתם להארכת מועד האיכלוס. מליבו היא חברה פרטית המדווחת מתוקף האג"ח המונפק שלה.

 

פטרוכימיים תשתתף בהנפקת הזכויות בבזן בהיקף של 128 מיליון שקל, כך עולה מהודעת החברה היום. ההודעה מגיעה לאחר שלפני כחודש אישר שופט המחוזי בתל אביב חגי ברנר לפטרוכימיים להשתתף בהנפקת הזכויות הקרובה בבזן. פטרוכימיים, המחזיקה בשליטה משותף בבתי הזיקוק בחיפה יחד עם החברה לישראל (30.6% - פטרוכימיים, 37% - חברה לישראל) נמצאת בהליך הסדר חוב מול נושיה, לאחר שנותרה ללא מקורות לעמוד בהתחייבויותיה לנושים השונים. פטרוכימיים עצמה צפויה להידלל באחזקתה בבזן, על רקע העובדה כי אין לה די מזומנים כדי לכסות את חלקה בהנפקת הזכויות.

 

מניות במרכז

טאואר הודיעה, כאמור, במהלך סוף השבוע כי תקים מיזם משותף עם פנסוניק היפנית, שיגדיל את הכנסותיה ב-400 מיליון דולר בשנה. טאואר תחזיק ב-51% מתוך שלושה מפעלים של פנסוניק במסגרת המיזם המשותף, ופנסוניק תחזיק ב-49%. סגירת העסקה צפויה להיות באפריל. המיזם יאפשר לטאואר להגיע לקצב מכירות שנתי של 900 מיליון דולר, כאשר פנסוניק התחייבה לרכוש מהמפעל מוצרים לחמש שנים. הרווחיות על המוצרים שיימכרו צפויה להשתפר לאורך הזמן.

 

אלביט מערכות דיווחה כי על שני הסכמים עם משרד ההגנה האוסטרלי בשווי של 229 מיליון דולר - לא כולל מס - לתקופה של שלוש שנים. אלביט מערכות היא הקבלן הראשי של מערכות ניהול הקרב של הצבא האוסטרלי. אלביט מציינת כי הפרויקט, שיתבצע בחלקו הגדול על ידי אלביט מערכות אוסטרליה, "יתמוך ביעדי הצבא האוסטרלי להפוך לצבא דיגיטלי".

 

שותפות חיפושי הנפט והגז, גבעות, הודיעה כי בכוונתה לבצע קידוח עוקף בבור הקידוח מגד 6, וזאת על מנת להתמודד עם בעיית צינורות הקידוח התקועים. לפי גבעות עלות הקידוח העוקף תסתכם ב-2.7 מיליון דולר, בנוסף לכך שההשפעה המשוערת של התקלה האמורה על לוחות הזמנים הינה הארכה של משך הקידוח בכשלושה שבועות נוספים בהם יבוצע הקידוח העוקף והקדיחה החוזרת עד לעומק של 4,498 מטרים.

 

 

אורביט טכנולוג'יס, העוסקת בתקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים, דיווחה הבוקר על הסכם עם תאגיד חלל אירופי לפיתוח משותף של אנטנה אווירית לתקשורת לוויינים עבור מטוסי משימה. כחלק משיתוף פעולה זה מדווחת אורביט על קבלת הזמנה ראשונה לפלטפורמות תקשורת לוויינית בהיקף של 3 מיליון שקל. 

 

קדימהסטם, המפתחת טכנולוגיות לסריקת ופיתוח תרופות על בסיס תאי גזע אנושיים, קיבלה אישור תקציב מהמדען הראשי לשתי תוכניות פיתוח בסכום כולל של 8.5 מיליון שקל לטובת קידום טיפול תאי וגילוי תרופות לסוכרת וכן לפיתוח מערכות לגילוי תרופות למחלות נוירודגנראטיביות. החברה התחייבה להשיב את המענקים באמצעות תמלוגים מכלל ההכנסות העתידיות של החברה. 

 

מניית אפריקה ישראל נעלה את המסחר בעלייה חדה של 9.4% וזאת מבלי ששיגרה הודעה כלשהי לבורסה. מחזור המסחר הסתכם ב-10.7 מיליון שקל, כאשר מחזור המסחר הממוצע במניה ב-3 החודשים האחרונים עמד על 8.6 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x