$
חדשות נדל

קנדה ישראל ומגדלי גינדי רכשו קרקע למגדל נוסף בשוק הסיטונאי ב-365 מיליון ש'

על הקרקע ברחוב קרליבך ניתן לבנות מגדל בן 44 קומות וכ-300 יחידות דיור. העסקה כוללת גם אופציה לרכישת מגדל נוסף במתחם בעבור כ-380 מיליון שקל

עינת פז-פרנקל 11:2423.12.13

נסגרה עסקת השוק הסיטונאי בתל אביב: חברת קנדה ישראל מדווחת היום (ב') כי רכשה מקבוצה בראשות תנובה ועיריית תל אביב קרקע למגדל בן 44 קומות וכ-300 יחידות דיור בעבור 365 מיליון שקל, וכן אופציה לרכישת מגדל נוסף זהה במתחם שברחוב קרליבך, בעבור סך של כ-380 מיליון שקל.

 

הדמיית השוק הסיטונאי הדמיית השוק הסיטונאי

 

השותפה של קנדה ישראל בעסקה היא חברה פרטית של משפחת גינדי, חברת מגדלי גינדי 200, שבבעלות אורי לוי ורעייתו, מנור גינדי, וכפיר גינדי, המחזיקים בה בחלקים שווים, והם גם בעלי השליטה בגינדי השקעות דרך גינדי קפיטל. בגינדי השקעות מבהירים היום בדיווח לבורסה כי "אין מדובר בעסקה של החברה", וכי "חלק מבעלי השליטה קשורים בעסקה".

 

נראה כי קנדה ישראל בוחנת אפשרות להקים את המגדל בשיטה של קבוצת רכישה. מהדיווח של החברה עולה כי "הוסכם בהסכם המכר כי החברה המשותפת תהיה רשאית לאחר חתימת הסכם המכר, למכור את זכויותיה בממכר, בדרך של מכירת חלקים מהממכר לרוכשים במסגרת של קבוצת רכישה או קבוצת רוכשים או במסגרת של מכירת יחידות דיור לרוכשי דירות, ללא צורך בפניה מוקדמת או בבקשת הסכמה מאת המוכרים".

 

יצוין כי, במתחם נותר מגרש לעוד שני מגדלים בני כ-600 יחידות דיור, שאותם טרם מכרו בעלות הקרקע. בחלק הראשון של מתחם השוק הסיטונאי מקימות גינדי השקעות ורבוע כחול נדל"ן 720 יחידות דיור וקניון.

 

את הרוכשים ייצגו עורכי הדין ארי וקסלר, ליאת שכטר ודותן רוזן שותפים במשרד ברקמן וקסלר בלום ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x