$
בורסת ת"א

בי קומיוניקיישנס תקבל באוקטובר דיבידנד של 465 מיליון שקל מבזק

309 מיליון שקל מהסכום מיוחסים לחלקה היחסי של החברה בדיבינד החצי שנתי של בזק ו-156 מיליון שקל מהסכום מיוחסים לדיבידנד שיתקבל מהפחתת ההון

שהם לוי 10:4708.09.11

בי קומיוניקיישנס תזכה לתקבול דיבידנד כולל של 465 מיליון שקל מבזק ב-5 באוקטובר. בזק הודיעה אמש על דיבידנד חצי שנתי של 922 מיליון שקל, שהם הרווח הנקי שרשמה החברה במחצית הראשונה. בנוסף מעניקה בזק את המנה השנייה השנה, בהפחתת ההון שהיא מבצעת ותחלק עוד חצי מיליארד שקל, כל שחלקה היחסי של בי קומיוניקיישנס בדיבידנד זה הוא 156 מיליון שקל.

 

דירקטוריון בזק אישר את הדיבידנד הנובע מהרווח הנקי של החברה ב-1 באוגוסט, אך החברה הודיעה עליו רק כשקיבלה את אישור האסיפה הכללית שלה למהלך, אתמול.

 

בזמן שבזק מבצעת הפחתת הון, מתחרתה פרטנר, דווקא החליטה בתום הרבעון השני שלא לחלק את הרווח הנקי כדיבידנד מחשש לתנאים השוררים בשוק התקשורת שאחרי הפחתת דמי הקישוריות ועליית רף התחרות.

 

מאז שהוגשה הבקשה לאישור חלוקת הדיבידנדים המיוחדים (במסגרת הפחתת ההון) בראשית השנה המשיכה בזק להתמנף ולגייס חובות מהבנקים ומשוק ההון.

 

נכון למועד זה, לא פסק בית המשפט בנוגע לבקשת בעלי אג"ח של בזק לאסור את חלוקת הדיבידנד המיוחד של 500 מיליון שקל שצפוי באוקטובר. חברת ע.ל.א.ן מרחצאות המחזיקה באג"ח של בזק, הגישה באמצע אוגוסט  בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להצטרף להליך שפתח מחזיק אג"ח אחר הדורש למנוע מבזק לבצע חלוקת דיבידנד. החברה, המיוצגת על ידי עו"ד רנן גרשט ואופיר נאור, טוענת כי בזק מעוניינת לבצע את הפחתת ההון שתאפשר משיכת דיבידנד במשך כמה שנים, כדי לאפשר לבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', להחזיר את החוב שלקח לצורך רכישת השליטה ב־2009.

 

עו"ד שחר בן־מאיר, המייצג מחזיקי אג"ח של בזק, ביקש ב-9 באוגוסט להקדים את הדיון בעתירה שהגיש לבית המשפט המחוזי, בניסיון למנוע מבזק את חלוקת הדיבידנד המתוכננת הקרובה, בסכום של 500 מיליון שקל. עתירתו של בן־מאיר נגד חלוקת הדיבידנד של בזק, בהיקף כולל של 3 מיליארד שקל בשש מנות חצי־שנתיות עד 2013, פורסמה לראשונה ב"כלכליסט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x