$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": "בזק מקדימה הדיבידנד וקובעת עובדות בשטח"

בעלי אג"ח של בזק מבקשים מביהמ"ש להקדים את הדיון בעתירה נגד חלוקת הדיבידנד של החברה, ולמנוע חלוקת 500 מיליון שקל באוקטובר

גולן חזני 08:0509.08.11

עו"ד שחר בן־מאיר, המייצג מחזיקי אג"ח של בזק, מבקש להקדים את הדיון בעתירה שהגיש לבית המשפט המחוזי, בניסיון למנוע מבזק את חלוקת הדיבידנד המתוכננת הקרובה, בסכום של 500 מיליון שקל. עתירתו של בן־מאיר נגד חלוקת הדיבידנד של בזק, בהיקף כולל של 3 מיליארד שקל בשש מנות חצי־שנתיות עד 2013, פורסמה לראשונה ב"כלכליסט".

 

ב־1 באוגוסט קיבל קיבל דירקטוריון בזק החלטה על הקדמת חלוקת המנה השנייה של הדיבידנד הענק, ויום האקס (יום המסחר הראשון אחרי "היום הקובע" שעל פיו נקבעים בעלי המניות הזכאים לקבלת הדיבידנד) נקבע ל־19 בספטמבר. בן־מאיר שמייצג בין היתר את מחזיקת האג"ח, סגל לוי ייזום ונכסים, מבקש להקדים את הדיון בבית המשפט בשל "חשש כבד כי דחייתו עלולה לשמש את בזק ליצירת עובדות מוגמרות".

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בן־מאיר מבקש לבחון את חוסנה הפיננסי של בזק, ולקיים מבחן מחודש ליכולת פירעון החוב שלה לפני תשלום כל מנת דיבידנד. בעתירה נטען כי בזק לא יכולה לחלק לבעלי המניות 3 מיליארד שקל משום שאין לחברה יתרות רווח ראויות לחלוקה, והיא גייסה את הסכום הדרוש לדיבידנד בבת אחת, באמצעות הנפקת שלוש סדרות אג"ח לפני כחודש. עוד נטען כי בית המשפט איננו יכול לאשר חלוקת 3 מיליארד שקל מראש לתקופה כה ארוכה של שלוש שנים. מחזיקי האג"ח יוצאים, למעשה, נגד העובדה שבזק נטלה את החוב כדי לשרת אינטרס של בעל השליטה בה, שאול אלוביץ'.

 

בדיווח שמסרה בזק לבורסה על הדיבידנד נמסר כי "הדירקטוריון בחן את עמידות החברה במבחנים הקבועים וקבע כי היא עומדת במבחנים אלה". בזק נתמכה בחוות דעת של גיזה זינגר אבן שלפיה "לא קיים חשש סביר כי הפחתת ההון בסכום של 3 מיליארד שקל שבוצעה תמנע ממנה את היכולת לעמוד בהתחייבויותיה". כנגד זאת, רשות ני"ע תמכה בעמדתו של בן־מאיר, ובחוות דעת שהוגשה לבית המשפט ציינה כי "אין בהתחייבות העתידית של בזק מכדי לגרוע מחובתה של החברה לקיים את מבחן יכולת הפירעון גם במועד תשלום הדיבידנד בפועל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x