סגור

נעילה שלילית בבורסה, ת"א 125 נחתך ב-1%; סטורג' דרופ נסקה ב-60%

בהתאם למגמה בשוקי חו"ל, מדד ת"א 35 נסוג ב-0.9%, ת"א נפט וגז ירד ב-1.2% אחרי 9 ימי מסחר בעליות; חברת אגירת האנרגיה סטורג' דרופ לא הוציאה לבורסה דיווח מהותי; טוגדר נחלשה ב-1.3% אחרי שהרגולטור החליט שלא לאשר ליגאל דמרי להשקיע בחברת הקנאביס הרפואי

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים
17:25 - הבורסה ננעלה בירידות בהתאם למגמה בשווקי העולם: מדד ת"א 35 נחתך ב-0.9%, ת"א 125 נסוג ב-1%. מדד הנפט והגז ירד ב-1.2%, לראשונה ננעל באדום אחרי תשעה ימי מסחר בעליות.
סטורג' דרופ נסקה ב-60%, החברה לא סיפקה דיווח מהותי לבורסה שעשוי לרמוז מדוע זינקה המניה. סטורג' כדרופ עוסקת בתחום אגירת אנרגיה. פעילות החברה כוללת תכנון ופיתוח של מערכות אגירת אנרגיה בין היתר אמצעות מערכת אגירת אנרגיה באוויר דחוס.
טוגדר נחלשה ב-1.3% אחרי שהרגולטור החליט שלא לאשר ליגאל דמרי להשקיע בחברת הקנאביס הרפואי.
14:20 - חברת הביטוח הראל רוכשת 20% מחברת הבנייה עץ השקד ב-60 מיליון שקל. עץ השקד שהוקמה לפני 15 שנה עוסקת בתחום היזמות והביצוע בענף הנדל"ן - החברה תקים יחד עם הראל מיזם משותף של בניית מקבצי דיור המיועדים להשכרה.
12:45 - פוקס מרחיבה את שליטתה בשוק בגדי הילדים, אחרי שרכשה את שילב: כעת הקבוצה רוכשת באמצעות שילב 50.1% מרשת בגדי הילדים 'מיננה' תמורת 15 מיליון שקל.

3 צפייה בגלריה
הראל ויזל מנכ"ל ובעלי פוקס יוני 2020
הראל ויזל מנכ"ל ובעלי פוקס יוני 2020
הראל ויזל בעל השליטה בקב' פוקס
(צילום דימה טליאנסקי )

11:15 - הירידות בבורסה מתחזקות, בהתאם למגמה באירופה ובחוזים בוול סטריט. מדד הנפט והגז עבר אף הוא לירידות.
10:00 - ירידות בפתיחה: מדד ת"א 35 נחתך ב-0.5%, ת"א 125 נסוג ב-0.4%. מדד הנפט והגז מתחזק יום עשירי ברצף, עולה היום ב-0.5%, ומטפס ב-16 מתוך 17 ימי המסחר האחרונים.
טוגדר נחתכת ב-2.8% בפתיחה אחרי שהרגולטור החליט שלא לאשר ליגאל דמרי להשקיע בחברת הקנאביס הרפואי. מניית יצרנית מכשירי האולטרסאונד הניידים פלסאנמור מטפסת ב-2.9% לאחר שעדכנה כי היא מנהלת מו"מ עם קופ"ח כללית על מכירת מכשיריה.
9:25 - פלסאנמור מעדכנת כי היא מנהלת מו"מ מתקדם עם קופת חולים כללית לקראת מכירות ראשונות של מכשיר אולטרסאונד המאפשר מעקב זקיקים ביתי עבור נשים העוברות תהליך הפריה חוץ גופית. לפי ההסכם המתגבש, כללית תרכוש אלפי יחידות של המכשיר החדש, כהזמנה שנתית מינימלית.
9:05 - אל על דיווח על מינויו של עמיקם בן צבי ליו"ר הדירקטוריון של החברה.
8:15 - מ"מ מנכ"ל עדיקה אריאל אלפסי פורש מתפקידו. כלכליסט מדווח הבוקר כי אתמול הודיע אלפסי על החלטתו לסיים את תפקידו בחברה. ברקע לפרישתו עומד תהליך מתקדם שמבצע דירקטוריון החברה לאיתור מנכ"ל קבוע לעדיקה. בחברה מנהלים מגעים מתקדמים עם מספר מועמדים חיצוניים אך נבחנת גם האופציה למנות מועמד פנימי לתפקיד.

3 צפייה בגלריה
סניף עדיקה ב אשדוד
סניף עדיקה ב אשדוד
(צילום: רפי דלויה)

7:25 - נחסמה עסקת דמרי-טוגדר: היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר) החליטה שלא לאשר ליגאל דמרי להשקיע בחברת טוגדר. כמקובל במקרים אלה, לא נמסר נימוק להחלטה. דמרי ביקש להשקיע 15 מיליון שקל בטוגדר בתמורה להקצאת של עד 21.2% מהון המניות של החברה וכתבי אופציות, בהנחה של מימוש מלא. זאת לצד הענקת הלוואה של 10 מיליון שקל, שתישא ריבית שנתית של 6%.
בעקבות חסימת העסקה ע"י הרגולטור, הצדדים נערכים כעת לתרחיש אלטרנטיבי, של עסקת הלוואה המירה מצד דמרי - כזו שלדעת החברות תאפשר עמידה בהוראות היק"ר.
7:20 - שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל ביקש מהדירקטוריון שהתכנס על מנת לבחור מנכ"ל חדש להמתין עוד 48 שעות לפני קבלת החלטה. זאת על מנת שיוכל לנסות ולשכנע את רונן אגסי, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, לחזור לתמונה ולהתמודד על התפקיד. הדירקטוריון נענה לבקשת בעל השליטה.
7:10 - הבורסה בת"א תיפתח היום על רקע העליות שנרשמו אמש בוול סטריט - מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.9%, מדד S&P 500 עלה ב-1.1% ונאסד"ק עלה ב-1.3%.
בה בעת, התמונה משתנה הבוקר, עם מגמה שלילית בשוקי אסיה (ניקיי יורד ב-1.1%, האנג סנג נחלש ב-0.6%). בשעה מוקדמת זו נרשמות גם ירידות של עד 0.4% בחוזים בניו יורק.
אתמול נרשמה בבורסה נעילה חיובית: מדד ת"א 35 טיפס ב-0.5%, ת"א 125 הוסיף 0.4%. ת"א נפט וגז השלים תשעה ימי מסחר ירוקים, עם עלייה של 0.5%. המדד טיפס ב-15 מתוך 16 ימי המסחר האחרונים.
.
3 צפייה בגלריה
בורסה בורסת תל אביב 1
בורסה בורסת תל אביב 1
בורסת תל אביב
(צילום: בלומברג)