סגור

הראל רוכשת 20% מחברת הבנייה עץ השקד ב-60 מיליון שקל

עץ השקד שהוקמה לפני 15 שנה עוסקת בתחום היזמות והביצוע בענף הנדל"ן - החברה תקים יחד עם הראל מיזם משותף של בניית מקבצי דיור המיועדים להשכרה

חברת הביטוח הראל משקיעה בחברה שתוביל להקמת דירות להשכרה. החברה רוכשת חמישית (20%) מחברת עץ השקד נדל"ן תמורת 60 מיליון שקלים - לפי שווי של כ-300 מיליון שקל (החברה האחות, עץ השקד הנדסה, לא נכללה בעסקה).
לאחר ההשקעה יקימו הראל ועץ השקד תאגיד משותף אשר יפעל לבניית מקבצי דיור המיועדים להשכרה.


עץ השקד שהוקמה לפני 15 שנה עוסקת בתחום היזמות והביצוע בענף הנדל"ן - הקבוצה בונה פרויקטים של מגורים ומסחר ברחבי הארץ ומעסיקה כ-200 עובדים ועובדות, עם מטה באזור התעשייה פולג בנתניה. את חברת הראל ייצגה בעסקה עו"ד חגית בבלי ממשרד עו"ד יגאל ארנון ואת עץ השקד ייצגו עו"ד אסף לפיד ועו"ד אוהד זלבסקי ממשרד AYR.
אבי מנדלר, יו"ר קבוצת עץ השקד אמר לכלכליסט כי הקבוצה שבראשותו בחרה בשותפות עם הראל משום שמדובר "בגוף מוביל שתואם את הערכים של החברה".
"נמשיך את הפעילות שלנו, רק בהילוך יותר גבוה. המטרה היא להיכנס לתחום הדיור להשכרה, עם הגב הכלכלי של חברת הראל. נרצה גם להגביר את הפעילות של ההתחדשות העירונית, שעוברת מיני מהפיכה לכיוון פרויקטים גדולים של פינוי בינוי", אמר מנדלר.
איציק טוויל, מנהל אגף הנדל"ן ואגף האשראי בחטיבת ההשקעות של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, ציין בעקבות העסקה: "שיתוף הפעולה של הראל עם עץ השקד באמצעות הקמת תאגיד משותף לפרוייקטי דיור להשכרה ארוכת טווח ונדל"ן לדיור, מהווים נדבך משמעותי באסטרטגיה של קבוצת הראל בתחום ההשקעות. מיזם זה, כמו אחרים, מבטאים הבעת אמון בתחום הדיור בישראל בכלל, ודיור להשכרה בפרט", אמר עוד טוויל.

1 צפייה בגלריה
אבי מנדלר זירת הנדלן
אבי מנדלר זירת הנדלן
אבי מנדלר יו"ר עץ השקד
(צילום: טל גבעוני)