סגור

בלעדי
אליהו מתעקש למנות את אגסי למנכ"ל מגדל, וקיבל 48 שעות כדי להחזיר אותו לתמונה

הדירקטוריון נענה לבקשת בעל השליטה, שיפנה עתה למסע השכנועים; רונן אגסי, ראש החטיבה העסקית בלאומי, הודיע בשבוע שעבר כי הוא מוותר על התפקיד, שעליו מתחרים נכון לעכשיו שגיא יוגב וידין ענתבי

סאגת מינוי המנכ"ל החדש לחברת הביטוח מגדל מסרבת לגווע. ל"כלכליסט" נודע כי שלמה אליהו, בעל השליטה בחברה, ביקש מהדירקטוריון – שהתכנס כדי לבחור מנכ"ל חדש – להמתין עוד 48 שעות. זאת כדי שיוכל לנסות ולשכנע את רונן אגסי, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, לחזור לתמונה ולהתמודד על התפקיד. דירקטוריון מגדל ביטוח נענה לבקשת בעל השליטה.


נכון לעכשיו, באופן פורמלי, ישנם שני מועמדים לתפקיד מנכ"ל מגדל ביטוח: שגיא יוגב, שעזב לפני שלושה חודשים את תפקידו כמנהל חטיבת ביטוח כללי בהראל, וידין ענתבי, ראש החטיבה הבינ"ל והשווקים בבנק הפועלים ולשעבר המפקח על הביטוח, שזוכה לתמיכת יו"ר החברה יפתח רון-טל. השניים קיבלו את המלצת ועדת האיתור הייעודית של הדירקטוריון.
אגסי, שהיה המועמד השלישי והמועדף על אליהו, הודיע ביום חמישי האחרון על הסרת מועמדותו בעקבות לחצים שהופעלו עליו בבנק לאומי. עם הסרת המועמדות, אליהו ביקש להקפיא את הליך מינוי המנכ"ל, אולם הממונה על שוק ההון משה ברקת שלח לדירקטוריון מגדל ביטוח מכתב חריף שבו דרש להמשיך עם ההליך ללא שיהוי. הדירקטוריון התיישר עם הדרישה של ברקת.
כעת אליהו קיבל זמן קצר נוסף כדי לשכנע את אגסי לחזור למירוץ, אף שקשה להאמין שיקבל תשובה חיובית בשעה שהתפקיד לא מובטח לו. אם אגסי אכן יסכים לחזור לתמונה, שמו יעלה לדיון בדירקטוריון יחד עם שמותיהם של יוגב וענתבי.
אליהו יכול גם לנסות לגייס רוב הצהרתי מבין חברי הדירקטוריון, ורק אז לפנות לאגסי, כך שבפועל יוכל להבטיח לו את התפקיד. כפי שהוכיחה ההיסטוריה הקרובה והרחוקה, במגדל ביטוח הכל יכול לקרות.

1 צפייה בגלריה
שלמה אליהו בעל ה שליטה ב מגדל 4.9.18
שלמה אליהו בעל ה שליטה ב מגדל 4.9.18
שלמה אליהו
(צילום: ריפליי הפקות צילום)