סגור

מסע הקניות של ויזל: מרחיב את שליטתו בשוק בגדי הילדים

קבוצת פוקס, באמצעות שילב, רוכשת את השליטה במיננה תמורת 15 מיליון שקל; מיננה היא חברה פרטית המפעילה 8 סניפים בארץ ואתר אונליין; הוקמה ע"י מיטל שני, ענת בן דב־צברי וקרן לוי שוהם, שיחזיקו ביתר החברה (49.9%) בחלקים שווים ואף יהנו מדיבידנד של 12.6 מיליון שקל עקב העסקה

פוקס מרחיבה את שליטתה בשוק בגדי הילדים, אחרי שרכשה את שילב: כעת הקבוצה רוכשת באמצעות שילב 50.1% מרשת בגדי הילדים מיננה תמורת 15 מיליון שקל. השלמת העסקה מותנית באישור הממונה על התחרות.


מיננה היא חברה פרטית, המפעילה שמונה סניפים ואתר אונליין. בעבר הפעילה שני סניפים בבולגריה שנסגרו, וב-2015 השאיפה של מיננה היתה להתרחב בחו"ל ולפתוח תוך שנתיים 10 סניפי קונספט בעולם.

3 צפייה בגלריה
הראל ויזל מנכ"ל ובעלי פוקס יוני 2020
הראל ויזל מנכ"ל ובעלי פוקס יוני 2020
הראל ויזל בעל השליטה בקב' פוקס
(צילום דימה טליאנסקי )

מיננה משווקת את מותג הילדים בסיטונאות לחנויות בחו"ל. הרשת הוקמה ע"י המייסדות מיטל שני, ענת בן דב־צברי וקרן לוי שוהם, שיחזיקו ביתר החברה בחלקים שווים. החברה עוסקת בפיתוח, עיצוב, ייצור, יבוא ומכירה של מוצרי תינוקות וילדים. כמו גם בביגוד ואביזרים באמצעות מפיצים, סיטונאים, זכיינים, ומכירה בסניפיה תחת המותג Minene, פעילות הסינרגטית לפעילות של שילב. ככל שהעסקה תושלם, מתכוונת שילב לשמר ולהמשיך לפתח את פעילות מיננה והמותג בישראל ובחו"ל.
3 צפייה בגלריה
חנות בגדי ילדים מיננה בולגריה
חנות בגדי ילדים מיננה בולגריה
חנות בגדי ילדים של מיננה בבולגריה
(צילום: Minene)

במסגרת ההסכם בין הצדדים נקבע כי לפני השלמת העסקה, יחולק דיבידנד למוכרות של עד כ-12.6 מיליון שקל, בהתאם ובכפוף לתנאים שנקבעו בהסכם. שילב תהיה בעלת השליטה במיננה ותאחד את תוצאות החברה בתוצאות הכספיות של הקבוצה. למוכרות הוקנו זכויות מיעוט ונקבעה מדיניות חלוקת דיבידנד, מימון ומגבלות העברת מניות במיננה. שילב צפויה לממן את רכישת מניות מיננה ממקורותיה העצמיים.

3 צפייה בגלריה
מיננה רשת בגדי ילדים
מיננה רשת בגדי ילדים
מיננה רשת בגדי ילדים
(צילום: גלי משען)

כיום משווקת מיננה את המותג ל-15 מדינות בעולם ביניהן יוון, בולגריה, ניו זילנד, צרפת, תאילנד, מקסיקו, אנגליה ועוד.
מנכ"לית מיננה קרן לוי שוהם (וכאמור אחת המייסדות) הייתה חברה בוועד של התאגדות רשתות המסחר והאופנה שהוביל בתחילת משבר הקורונה הראל ויזל, בעל השליטה בקבוצת פוקס.