סגור

הממשלה אישרה את מינוי עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית; ליברמן קרא לוועדת המינויים להתפטר

"אם הוועדה חושבת ששיקול הדעת של שר הביטחון ושר האוצר פגום והם אנשים לא אחראים אז כדאי לכבות את האור כבר עכשיו", אמר ליברמן בדיון בממשלה בו אושר מינויו של עמיר פרץ לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית, שנפסל על ידי ועדת גילאור. שרת האנרגיה קארין אלהרר שהציעה את אמי פלמור כיו"ר חברת החשמל, מינוי שנפסל אף הוא, אמרה "לא יכול להיות שכל דירקטור שאני מנסה למנות שום דבר לא עובד"

הממשלה אישרה את מינויו של עמיר פרץ לתפקיד יו"ר התעשייה האווירית. במהלך הדיון קרא שר האוצר אביגדור ליברמן לחברי "ועדת גילאור" להתפטר מתפקידם, זאת לאחר שמינויו של פרץ נפסל על ידי "ועדת גילאור".

1 צפייה בגלריה
מימין יו”ר העבודה עמיר פרץ ויו”ר כחול לבן בני גנץ
מימין יו”ר העבודה עמיר פרץ ויו”ר כחול לבן בני גנץ
מימין עמיר פרץ ושר הביטחון בני גנץ
(צילום: דנה קופל, אוראל כהן)
"אם הוועדה חושבת ששיקול הדעת של שר הביטחון ושר האוצר פגום והם אנשים לא אחראים אז כדאי לכבות את האור כבר עכשיו. אני מצפה שבתום הדיון חברי הוועדה יסיקו מסקנות ויקבלו החלטה נכונה, ואם לא אז אני מתכוון להבהיר את ציפיותי לא רק בעל פה אלא גם בכתב".
שרת האנרגיה קארין אלהרר שהציעה את אמי פלמור כיו"ר חברת החשמל, ואף היא נפסלה אמרה כי "לא יכול להיות שכל דירקטור שאני מנסה למנות שום דבר לא עובד. היתה התנהלות כפולה (של "ועדת גילאור") עם אמי פלמור. הם התנהלו בחוסר תום לב, לא הסכימו לנהל שיח והכל יצא לתקשורת לפני שהגיע אלי. אני מנסה מתוך הדירקטוריון למנות וזה לוקח להם 3 שבועות ואח"כ אומרים כי הוא מכהן ואי אפשר למנות. מדובר בהתנהלות לא מקצועית שלא נעשית בתום לב. זה בלתי אפשרי".
דבריה קיבלו חיזוק מרה"מ נפתלי בנט שאמר לה "מילים כדורבנות. כרגיל".

מרב מיכאל נמנעה: "ראוי היה שההחלטה לא תגיע להצבעה"

שרת התחבורה מרב מיכאלי נמנעה בהצבעה בממשלה על מינויו של פרץ ואמרה כי "הממשלה שלנו מגיעה אחרי ממשלה שפגעה קשות בשומרי הסף ולכן יש לנו אחריות מיוחדת בחיזוקם. אין חולקת שלפרץ יש כישורים רלוונטיים לתפקיד, אבל בהחלטת הוועדה מופיעה גם הזיקה הפוליטית החזקה מאוד לשר הביטחון שאחראי על החברה. זיקה חזקה כל כך שלפי חוות דעת היועמ"ש נדרשות שנה עד שלוש כדי לנתקה. בקושי חלפה חצי שנה מסיום כהונתו של פרץ כשר מטעם כחול לבן, והוועדה לא מצאה כישורים הגוברים על הזיקה הכל כך חזקה הזאת.
"לכן, מן הראוי שההחלטה הזאת לא היתה מגיעה לממשלה להצבעה. כמי שתמכה בפרץ פעמים רבות בעבר עד שבחר להיכנס לממשלת נתניהו יחד עם כחול לבן, החלטה שנאבקתי בה בכל כוחי, יש לי קשר לזיקה הפוליטית הבעייתית המדוברת שלו, שכן התנגדתי לה נחרצות, ולכן החלטתי להימנע בהצבעה. אני שמחה שחלק משרי מרצ הצטרפו אלי".