שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

הערכה: טוויטר תונפק ב-2014 לפי שווי של יותר מ-11 מיליארד דולר

חברת מחקר אמריקאית סבורה שעל אף שהכנסותיה עומדות על כ-350 מיליון דולר בלבד והפרסום בה נמצא במגמת ירידה, הרשת החברתית הפופולרית תצא להנפקה בשנה הבאה

ניצן סדן 18:0403.01.13
כמה שווה טוויטר? לטענת חברת המחקר האמריקאית GreenCrest, הסכום הוא 11 מיליארד דולר. לפי דיווח של פורבס, חברת המחקר סבורה כי הנהלת הרשת החברתית תצא להנפקה בשנה הבאה לפי שווי זה.
גרינקרסט, חברה שמתמחה בניתוח ארגונים שלפני הנפקה, נקבה בסכום זה בשקלול מספר גורמים. ראשית, החברה נמצאת בתנופה - הן מבחינת מספר המשתמשים והן מבחינת הכלים שהיא מציעה למפרסמים ושותפים: טוויטר השיקה לאחרונה כלי עיבוד תמונה שנועד להתחרות באינטסגרם, צפויה לשמש ככלי לאומדן רייטינג לתוכניות טלוויזיה בארה"ב, מהווה כלי חשוב בפעילות פוליטית ומחאה - במיוחד במשטרים בהם מופעלת צנזורה קיצונית ונרמסות זכויות הפרט, סיוע לכוחות הצלה במקרי אסון ועוד.

 

תמונת בני הזוג אובמה בטוויטר, לאחר הניצחון בבחירות תמונת בני הזוג אובמה בטוויטר, לאחר הניצחון בבחירות

 

שנית, מספר רב של מנהלים מוערכים הצטרפו לאחרונה לשורותיה. ביניהם יוצא זינגה מייק גופטה ומייק דיווידסון, שייסד את Newsvine ומכר אותה ל-MSNBC. שלישית, מזה זמן מה שקיימות שמועות בתעשייה על כוונת אפל לקנות את הרשת החברתית הפופולרית.

 

המיליארד עדיין רחוק

 

השווי שהציגה גרינקרסט נראה גבוה למדי: על אף הפוטנציאל של החברה, מספר המשתמשים שלה נמוך ביחס לפייסבוק ועומד על כ-200 מיליון; היקף הפרסום בה נמצא במגמת ירידה; אנליסטים העריכו שהכנסות טוויטר הגיעו לכ-350 מיליון דולר השנה. הערכות קודמות, לפיהן החברה תכניס כמיליארד דולר עד סוף 2012 הגלו כשגויות. לפי הערכת אתר TechCrunch, הכנסות טוויטר לא יחצו את קו המיליארד לפני 2014.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x