$
בשולי הרשת

בשולי הרשת: Please Don't Stalk Me - לצייץ מהארמון של אסד

שירות מקוון חדש מאפשר לכם להגדיר איזה מקום שתרצו בעולם בשירותי המיקום של טוויטר. המטרה: לאפשר לכם להתחמק ממעקב ממשלתי - או מארוחת ערב אצל חמותכם

ניצן סדן 16:4110.09.12

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לצייץ משהו מהקוטב הצפוני? או מאחד הארמונות של הנשיא אסד? אולי מאמצע האוקיינוס? כנראה שאף פעם - ומסיבה טובה: רובכם פשוט אף פעם לא הייתם שם.

שירות חדש בשם Please Don't Stalk Me נותן למשתמשי טוויטר את היכולת לצייץ מכל מקום שיבחרו בעולם, כך לפי דיווח של The Next Web. האתר מאפשר לכם פשוט לבחור מיקום על מפה עם סמן מיקום - ולצייץ ממנו.

 

תירוצי טוויטר? הגעתם למקום הנכון תירוצי טוויטר? הגעתם למקום הנכון

 

אלף מקומות מזויפים, אלף שימושים

 

הרבה שימושים יכולים להיות לכלי המיקום המזויף של האתר: מתנגדי משטר למיניהם, למשל, יכולים לצייץ מבלי לחשוף את מיקומם - או לתת "דיווחים" מתוך אזורים בהם חסמה הממשלה את הרשת (כפי שנוהגים לעשות משטרים כמו איראן וסוריה למשל).

 

לכלי של Please Don't Stalk Me יש שימושים גם עבור המשתמש בסיטואציות פחות דרמטיות: אפשר לצייץ "מהבית" שאתם חולים ובאותה העת להיות בחוף הים, להסתיר בגידות והברזות ("אוף, אני במשרד עד מאוחר, הלוואי שייגמר כבר היום הזה", כשאתם אצל המאהב/ת או צופים בכדורגל עם החברים בפאב) ועוד.

 

שירותי המיקום של טוויטר הם אמנם תכונה שימושית, אבל משתמשים רבים עדיין מעדיפים להימנע מהם - ולתת לעוקבים לנחש מאיפה צויצה ההברקה האחרונה שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x